Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hulajnoga elektryczna 500W - przeróbka

24 Sie 2011 23:46 43754 40
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników
    skaktus napisał:

Co do akumulatorów na 18650 - koszt zakupu porządnego balansera z ładowarką i ekranem LCD na polskich serwisach aukcyjnych przy pewnej woli polowania na aukcjach - tak jak w moim wypadku - to około 70 zł. Akumulatory można również zakupić w rozsądnych cenach - okazyjne oferty to akumulator 18650 o pojemności około 2600 mA w cenie 3 zł. Zestaw takich akumulatorów pewnie dał by lepsze wyniki obciążalności jak i zasięgu.

Akumulatory LiIon nie lubią dużych prądów, więc by ich szybko nie zabić trzeba by zastosować 5 pakietów po 10 akumulatorów. Ładowanie staje się trochę problematyczne a i balanser będzie spory.
    No i cena tych ogniw, raczej nie 3zł a 3$ za sztukę. Za 3 zł to może używane z baterii laptopowych...
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    borys105
    Poziom 9  
    Mictronic napisał:
    jest to spowodowane nisko położonym środkiem ciężkości .

A nie jest przypadkiem tak że czym niżej środek ciężkości tym lepiej?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    D_Mrozu
    Poziom 21  
    Witam.
    Świetna konstrukcja, polecał bym jeszcze nawet najprostszy licznik obok amperomierza, nawet rowerowy - dla kontroli prędkości i przede wszystkim przebiegu.

@slavo666
    Kitajskie skutery (te ze znakiem ROMET również) oprócz wariatora, pasa i automatycznego odśrodkowego sprzęgła mają jeszcze przekładnię przy tylnym kole. Tego się chyba w wariancie hulajnogi elektrycznej nie zastosuje - co innego w spalinowej (posiadam taki "wynalazek" 2T - automatyczne sprzęgło, wariator, przekładnia łańcuchowa).

Pozdrawiam
    daro1233
    Poziom 11  
    Na twoim miejscu zmienił bym kable na grubsze.
    Spoko pomysł...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sp6
    Poziom 23  
    zorientuj się czy w okolicy masz firmę Hansa-flex - posiadają rurki wszelkiego wymiaru bezszwowe i w dodatku cieńkościenne.Za dodatkową opłatą jeszcze dogną Tobie do kąta jakiego potrzebujesz.
    glaeken
    Poziom 11  
    Do napedu polecam paski rozrzadu, ja robie z nich wszystko, wszelkie wieszaki, trzymanki, itp. Niedlugo pewnie skrety bede robil z proszku po paskach. Ich wytrzymalosc jest wprost od naszych stworcow w niebiosach ;)
    kamilz135
    Poziom 9  
    Mictronic napisał:
    *Wymiana bocznika w chińskim sterowniku na drut miedziany-czyli zdjęcie ograniczenia.

Witaj mam pytanie czy wymiana bocznika na drut miedziany dużo zwiększy prędkość ? Oczywiście dobrze zrozumiałem że jest to graniczenie prędkości czy tak ?

Dodano po 7 [minuty]:

speedy9 napisał:
    Witam.
    Świetna konstrukcja, polecał bym jeszcze nawet najprostszy licznik obok amperomierza, nawet rowerowy - dla kontroli prędkości i przede wszystkim przebiegu.

Licznik rowerowy dobry pomysł ale jak to zamontować też jestem zainteresowany instalacją takiego licznika jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomysły.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto