Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Tango Stealth - nowa seria odkurzaczy automatycznych w Korei

piokrza 23 Aug 2011 17:58 1952 0
 • Samsung Tango Stealth - nowa seria odkurzaczy automatycznych w KoreiFirma Samsung już od niemal dekady rozwija swoją ideę zautomatyzowania jednej z rutynowych prac domowych, którą jest odkurzanie. Ostatnio wypuściła na rynek szóstą już generację tych odkurzaczy. Nowa seria "Tango Stealth" to ulepszona linia odkurzaczy następna po "Tango".

  Wśród cech wspólnych całej serii należy wymienić to, że są szybsze, bowiem prędkość przemieszczania została zwiększona z 280mm/s do 300mm/s. Zyska na tym szybkość odkurzania. Zostały też wyciszone - emisja hałasu to tylko 48dB. Dzięki temu niezakłócony pozostanie sen dziecka lub oglądanie telewizji przez domowników. Poza tym, szereg zupełnie nowych funkcji, jak mop z adapterem do lepszego zbierania kurzu z twardych nawierzchni czy funkcja "turbo" do odkurzania szczególnie zabrudzonych miejsc lub dywanów pozwolą jeszcze lepiej uporać się z codziennym bałaganem w mieszkaniu.

  Modele dzielą się na te najprostsze funkcjonalnie (VC-RL67V, VC-RL67VB), z wyświetlaczem LED i sterowaniem przyciskami "tact", 4 programami głównymi (Auto, Spot, Manual, Max), funkcją "turbo" (zwiększenie prędkości obrotowej turbo-szczotki) oraz "edge" (tryb odkurzania przy krawędziach) i timerem umożliwiającym programowanie czasu startu z wyprzedzeniem do 23 godzin. Posiadają też uboższe wyposażenie dodatkowe, w tym stację dokującą, pilota zdalnego sterowania, dodatkowy filtr HEPA 11, narzędzie do czyszczenia i wirtualną latarnię.

  Modele z wyższej półki (VC-RL87V, VC-RL87VR) są wyposażone w dotykowy wyświetlacz LED, funkcję łatwego opróżniania kurzu "Quick Empty" oraz dodatkowe akcesoria ponad te wymienione powyżej.

  Model najwyższy, a zarazem najdroższy cenowo ( "View", VC-RL87W) posiada te same funkcje co modele poprzednio wymienione, prócz funkcji "Quick Empty". Ma za to wbudowaną kamerę internetową, dzięki której można zdalnie, poprzez Wi-Fi, obserwować, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. Wbudowane oświetlenie LED pozwoli na obserwację domu również nocą. Według producenta funkcja ta okaże się przydatna dla tych, którzy mają w domu małe dzieci lub chcą dodatkowo chronić swój dom przed kradzieżą poprzez wzmocniony monitoring. Funkcję można obsługiwać poprzez smartfona, tablet, netbooka, notebooka lub zwykły komputer PC z dostępem do internetu. Specjalne oprogramowanie oraz dołączony do wyposażenia punkt dostępowy ułatwią instalację i rejestrację w sieci.

  Wszystkie wymienione wyżej modele pracują w systemie "Visionary Mapping", tym samym, co modele w poprzedniej serii "Tango", który bazując na wbudowanej kamerze wykonującej 30kl./s tworzy wirtualną mapę domu. Odkurzając, robot przemieszcza się po podłodze systematycznie, linia po linii, przez co mamy pewność, że żaden punkt nie zostanie opuszczony. Dzięki stacji dokującej robot sam się naładuje, nawet gdy zabraknie mu energii w czasie pracy. Po doładowaniu wznowi czyszczenie dokładnie od miejsca, w którym przerwał. Odkurzacz jest w stanie sprzątnąć cały dom o powierzchni 80 metrów kwadratowych w zaledwie 90 minut (wg informacji producenta). Pokrywa przy tym 93% powierzchni (wg danych statystycznych odkurzając ręcznie pokrywamy tylko 80% powierzchni).

  Nowa linia posiada dodatkowy czujnik IR zapobiegający zderzeniom z przeszkodami - odkurzacz zatrzymuje się 2cm przed ścianą, po czym zawraca i odkurza dalej. W sumie 39 czujników dba między innymi o to, aby nie doszło do przewrócenia np. drogocennej wazy lub upadku ze schodów.

  Pojemnik o pojemności 0,6l pozwoli na odkurzenie typowego domu, a filtr HEPA H11 przyda się zwłaszcza alergikom czy posiadaczom zwierząt. Specjalna turboszczotka wraz z systemem "Pet Hair Care" pozwoli zebrać więcej kłaczków czy sierści zwierząt, zapobiegając jej owijaniu wokół szczotki.

  Roboty posiadają szereg zabezpieczeń - automatyczne wyłączenie, gdy zostanie zablokowane jedno z kół, szczotki boczne lub szczotka główna. Praca zostanie też przerwana, gdy odkurzacz zostanie podniesiony z podłogi. Na pracę nie pozwoli również zabezpieczenie przed pracą bez filtra i pojemnika na kurz. Ponadto wszystkie szczotki posiadają zabezpieczenie przed wkręceniem kabli czy frędzli dywanu.

  Odkurzacze są też wyjątkowo oszczędne - sam odkurzacz zużywa tylko 40 W energii, podczas gdy ładowarka w trybie ładowania - 50W. Jest to niewiele, zważywszy na fakt, iż tradycyjne odkurzacze mogą pobierać nawet do 2200 W. Akumulator ma pojemność 2000mAh i napięcie 14,4 V.

  Wszystkie odkurzacze są już dostępne w sprzedaży. Z racji, że produkty te są przeznaczone na rynek koreański, nie będą na razie dostępne w Europie. Oferty sprzedaży można jednak znaleźć w serwisie eBay. Ceny zaczynają się od 1400zł (model VC-RL67V), a kończą na ok. 2400zł (model VC-RL87W).


  Link


  Link


  Źródła: http://www.samsung.com/sec/consumer/living-ap...cuumcleaners/robot/index.idx?pagetype=subtype
  http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=22&t=12860&p=76924#p76924

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1450 posts with rating 145, helped 4 times. Been with us since 2007 year.
 • PLFONPLFON