Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG wprowadza kolejną generację odkurzaczy-robotów w Europie

piokrza 23 Sie 2011 18:50 1934 0
 • LG wprowadza kolejną generację odkurzaczy-robotów w EuropieLG już od wielu lat produkuje odkurzacze automatyczne, które w naszym kraju dla wielu są jeszcze nowością. Po zeszłorocznej premierze modelu Hom-Bot VR1027R firma postanowiła wypuścić nowy model. VR1129RB to wersja, której zasada działania i mechanizm główny jest ten sam co poprzednika. Został zmieniony głównie design obudowy górnej i bocznej. Cały spód pozostał ten sam co w poprzedniku. Dodano też kilka nowych funkcji.

  Robot,podobnie jak poprzednik, bazuje na dwóch wbudowanych kamerach. Górna umożliwia rejestrowanie obrazu sufitu i tworzenie mapy domu. Dzięki temu odkurzacz "wie" gdzie się w danym momencie znajduje i dzięki temu może swobodnie nawigować w labiryncie pomieszczeń domowych. Kamera dolna pozwala mu na systematyczne odkurzanie.

  Ultradźwiękowe czujniki to kamień milowy jeśli chodzi o bezpieczeństwo i czułość odkurzaczy na zderzeniach z przeszkodami. Odkurzacz LG ma ich w sumie 5 i dzięki nim nie ulega zderzeniom np. z lustrami i dużymi szklanymi powierzchniami (drzwi, okna), dzięki czemu może konkurować z tymi wyposażonymi w czujniki na podczerwień IR.

  Wśród programów czyszczących znajdują się dwa programy automatyczne ("zig-zag" i "cell-by-cell"), tryb miejscowy ("spiralny"), tryb ręczny (zdalny pilot IR) oraz programowanie czasu startu z wyprzedzeniem do 12 godzin. Funkcja "resume", która jest nowością w tej serii, pozwala na wznowienie odkurzania po przerwaniu programu, np. celem wyczyszczenia zbiornika na kurz.

  Sprzęt wyposażony jest w dwie obrotowe szczotki boczne do wymiatania kurzu z narożników oraz szczotkę turbo która zbiera włosy i sierść nawet z dywanu do 1cm grubości. Pojemnik pomieści 0,4 litra kurzu, a filtr z gąbki i zmywalny HEPA 10 zatrzymają wszelkie alergeny. Dołączana nakładka mopa z adapterem pomoże w zebraniu najdrobniejszego pyłu z podłogi.

  LG jako jeden z niewielu producentów zaopatruje swoje odkurzacze w akumulatory litowo-jonowe. W stosunku do powszechnie stosowanych w odkurzaczach automatycznych akumulatorów NiMH (niklowo-metalowo-wodorkowe), nie występuje w nich "efekt pamięci", przez co wydłuża się czas ich eksploatacji. Pojemność akumulatora wynosi 1900mAh, napięcie 14,8V.

  Odkurzacz pracuje bardzo cicho - tylko 60dB, jest oszczędny (robot: 18W, stacja dokująca: 23W, tryb "stand-by": 0,9W) i w czasie zaledwie 75 minut może odkurzyć do 130metrów kwadratowych powierzchni. Czas ładowania po zakończeniu sprzątania wynosi 3 godziny. Dzięki niewielkim wymiarom (wys. 9cm) wjedzie nawet pod niskie meble.

  LG VR1129RB kosztuje €699 i jest na razie dostępny tylko we Francji i Włoszech.


  Link


  Link


  Link


  Źródła: http://www.lg.com/fr/electromenager/aspirateurs/aspirateur-robot/LG-VR1129RB.jsp
  http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=13138

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 128, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.