Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnienie internetu z telefonu

23 Sie 2011 20:48 4507 6
 • Poziom 33  
  Witam

  Mam problem z połączeniem się z Internetem przez telefon z systemem Windows Mobile 6.5 (Omnia II). Na telefonie wybieram "Udostępnianie internetu" i "Połącz". Na komputerze (z Windows 7) zamiast telefonu pojawia się karta sieciowa. Przy połączeniu przez USB, w okienku stanu pole "Połączenia IPv4" zmienia się co chwile z "Brak dostępu do sieci" na "Brak dostępu do internetu". Na telefonie Internet oczywiście działa.
  Próbowałem łączyć się przez USB i Bluetooth. Szczegóły na screenach:
  Udostępnienie internetu z telefonu Udostępnienie internetu z telefonu
  Co może być przyczyną takiego zachowania?
 • Poziom 33  
  Foxtrott napisał:
  Zobacz czy u Ciebie zadziała ten program w linku.
  Efekt przy połączeniu przez USB jest taki jak na pierwszym zrzucie, z drobną różnicą - Adres IPv6 kończy się cyframi 20 zamiast 39. :( Ten program dodał mi router na liście zapamiętanych urządzeń w telefonie, ale jest niedostępny. Nie widać również żadnej dodatkowej sieci z WiFi (z poziomu komputera).

  Foxtrott napisał:
  Czy dodałeś wyjątki w ochronie?
  Wyłączyłem zaporę i bez różnicy.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Z innych for wyczytałem ,że problemem może być nakładka systemowa np Manilla , na wszelki wypadek daję jeszcze 1 program , mam nadzieję że pomoże , jeżeli nie to czeka Cię niestety HR.
  Załączniki:
 • Poziom 33  
  Nakładkę mam jedynie tą samsungową.
  Nie udało mi się odinstalować poprzedniej wersji (wyświetliło, że aplikacja nie została całkowicie odinstalowana), więc zainstalowałem nowszą "na wierzch".
  Ten program zadziałał. :) Jedynie przez USB nie zawsze chce działać. Wydaje mi się, że najpierw trzeba uruchomić program, połączenie i zaczekać na "Wait for connection" pod USB, po czym podpiąć USB i wtedy działa. Znalazłem też taką wypowiedź tutaj.

  Dziękuję za pomoc.
 • Poziom 34  
  Ważne, że działa :) - to prawda USB działa z pewnym opóźnieniem.