Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączony sprzęt a dźwięk 5.1 czy dobrze?

Wojtaszek23 23 Sie 2011 22:01 3631 2
 • #1 23 Sie 2011 22:01
  Wojtaszek23
  Poziom 2  

  Witam,
  Chciałem zapytać, czy sposób w jaki mam w tej chwili podłączony sprzęt jest dobry i czy dźwięk jaki uzyskuje jest w pełni 5.1.

  - Posiadam Telewizor Samsung 37 Full HD
  - Dekoder Cyfrowy Multimedia Polska
  - Kino domowe 5.1 Samsung C450
  - Playstation 3

  Urządzenia mam podłączone następującą pajęczyną.
  Wszystkie urządzenia (Cyfra, Kino, PS3) podłączone kablami HDMI do TV, natomiast wyjście optyczne mam wyprowadzone z TV do Kina domowego dzięki czemu otrzymuje dźwięk na kino domowe ze wszystkich urządzeń.

  Wszystko pięknie działa, TV zawsze sam się wycisza przy włączeniu kina domowego. Dźwięk leci z każdego urządzenia bez przeszkód.

  Chciałbym jednak zapytać czy przy takim rozwiązaniu dźwięk jaki otrzymuje jest w prawdziwym 5.1 i jest takiej samej jakości jak gdybym podłączył opticalem bezpośrednio z urządzenia do kina domowego a nie przez telewizor?
  Dodam, że zrobiłem tak ze względu na to, że często oglądam z Pendriva w telewizorze filmy w Full HD i żeby mieć dźwięk na kinie to musi iść optical z telewizora.

  Zastanawiam mnie po prostu czy jak bym np. podłączył optical z PS3 do kina to będzie lepszy dźwięk niż jak idzie dźwięk najpierw przez HDMI do TV a z niego dopiero po optyku do kina domowego. Pytam bo nawet jak kanał z Cyfry nadaje dźwięk w 2.1 to i tak moje kino mi daje w prologicu na 5.1 i nie wiem kiedy mam prawdziwe 5.1 a kiedy nie.

  Dodam jeszcze, że w dekoderze mam wyłączoną opcję Dolby Digital bo jak to włączę to każdy kanał HD, który nadaje w 5.1 odłącza dźwięk przez HDMI i puszcza tylko na optical, z którego nie mam połączenia. Nie wiem też czy przy wyłączonej tej funkcji, dźwięk jaki otrzymuje z tych kanałów HD jest w 5.1 czy już nie.

  Pozdrawiam,
  Wojtek

  0 2
 • Mitronik
 • #2 24 Sie 2011 03:49
  WojtasJD
  VIP Zasłużony dla elektroda

  http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/...03/20100329190646421/HT-C450-XEO_POL-0225.pdf

  masz tam taką uwage przy opisie [)(] PL II :

  Funkcja Pro Logic II jest dostępna tylko w trybie Stereo.

  więc jak po kablu optycznym przyjdzie 5.1 to DPL II nie będzie - a tego chyba się obawiasz sądząc po opisie.

  Tak jak napisałeś możesz połączyć PS3 z kinem optykiem jak ci się chce bawić w przekładanie kabli przy każdym ogladaniu filmów z pendrive'a na TV...

  Nie widzę tego w manualu - czy są jakieś informacje podawane przez kino na wyświetlaczu typu DTS, [)(] AC-3, [)(] PL II (a jak są to wiesz co się dzieje i czy masz "prawdziwe" 5.1 :wink:)

  0
 • Mitronik
 • #3 24 Sie 2011 19:30
  Wojtaszek23
  Poziom 2  

  Jak będę w domu to sprawdzę jak to jest z tym wyświetlaniem trybów. Z tego co pamiętam, to cały czas widnieje tylko napis D-IN.

  Dodam jeszcze, że jak oglądam filmy z pendrivea z TV to na kinie już nie działa ten przycisk PL II i nie mogę nic w kinie zmienić. Leci sobie na 100% 5.1 bo ja kw telewizorze zmieniam w ustawieniach dźwięku z Dolby Digital na PCM to jest od razu różnica w dźwięku na kinie. Natomiast jak używam PS3 lub Cyfry to przycisk PL II działa i mogę sobie zmieniać między opcjami Cinema, Music, Prolog, Stereo i to mnie martwi, że to po prostu tylko rozłożenie dźwięku na 6 kanałów a nie 5.1.

  HDMI w ogóle przesyła sygnał 5.1 czy to tylko po opticalu możliwe?

  Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

  Już wszystko wiem. Niestety dźwięk 5.1 nie idzie przez HDMI. Podłączałem i PS3 i Cyfrę przez optyka i tylko tym sposobem otrzymałem dźwięk 5.1. Na kinie nie wyświetla mi się czy to DTS czy Dolby Digital ale łatwo poznać bo w momencie gdy idzie dźwięk 5.1 nie działa już przycisk PL II na pilocie od kina domowego a dźwięk jest znacznie głośniejszy i czystszy.

  Muszę jednak przekładać kabel optyczny co jest męczące, bądź zainwestować w jakiś rozgałęźnik do optyka.

  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

  1