Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G62-b45EW Wysokie Użycie RAM i CPU

kami1lek89 24 Sie 2011 00:26 3641 6
  • #1 24 Sie 2011 00:26
    kami1lek89
    Poziom 11  

HP G62-b45EW
    Windows 7 Home Premium 64bit oryginał
    AMD Turion II P540 o częstotliwości taktowania 2.40 GHz
    Pamięć 3 GB RAM DDR3
    Dysk Twardy SATA o pojemności 320 GB
    Karta Graficzna ATI Mobility Radeon HD 5470 przelaczana na AMD 880G with ATI Mobility Radeon HD 4250

Ostatnio coraz bardziej mi sie grzeje caly laptop. Specjalnie sformatowalem system i na czystym po zainstalowaniu podstaw wcale mocniej nie bylo. W gadżetach Win 7 jest miernik użycia CPU i Pamięci RAM. Gdy tylko wlacze system na pamięci mam 45% a CPU wacha sie nawet do 65% jak macham kursorem jesli nic nie robie. Na Menadzerze Zadan w Wydajnosci pokazuje to samo :/
    Nawet na takich starszych grach jak San Andreas potrafi po pewnym czasie mocno grzac, przed formatem nawet na tyle by sie system sie wylaczyl. Nie mam podkladki chlodzacej. Może to też wina grafiki nie wiem nie znam się na lapkach :(

Czy te wysokie użycia to rzecz normalna w laptopach zeby miec w pamieci prawie 50% zaraz po wlaczeniu na praktycznie czystym systemie a CPU wachajacej sie do 65%?
    Mam go na gwarancji ale nie wiem czy by podlegala pod to i jak to im powiedziec, prosto z mostu ze grzeje mi czasami jak piekarnik?

0 6
  • #2 24 Sie 2011 01:51
    Fiskuzz
    Poziom 9  

O ile pamiętam z fizyki to temperaturę określa się w stopniach Celsjusza, a nie w procentach. To co masz w menadżerze zadań i, za pewne w gadżetach, to nie temperatura, tylko użycie. Ile czasu masz tego laptopa bez czyszczenia? Mój nie był czyszczony półtora roku. Parzył aż, zawieszał się, resetował, dziś robiłem mu generalne czyszczenie od środka i jest jak nowy. Cichutki, chłodniutki i bardzo szybki.
    Natomiast jeśli użycie procesora na "dzień dobry" waha się przy ok 50% to już nie jest dobrze. Być może da się sprawdzić winowajcę. Otwórz manager zadań, zakładka "procesy", kliknij w CPU by posortować malejąco i zobaczysz które procesy żrą najwięcej procesora, to samo możesz zrobić z RAM'em. Może to być wirus jakiś. Podaj nazwy procesów i ile zasobów procesora zużywają.
    Pozdrawiam

0
  • #3 24 Sie 2011 12:39
    kami1lek89
    Poziom 11  

Sorki powalilo mi sie z tym uzyciem to moj blad. No laptop chyba mam jakos pol roku. Wlaczylem kompa i urichumil sie mi sie tylko Nod32, GG no i Google Chrome a uzycie CPU bez ruszania kursorem wacha sie 9-17% ale gdy np schowam do paska Chrome i szybka wlacze Menadzer Zadan to CPU wskazuje mi przez moment 67% potem juz znowu spada, gdy ruszam natomiast tylko kursorem bez pwoodu to okolo 25-30% jest na CPU a RAM ciagle bez zmian okolo 40%. Najwiecej zuzywa GG ale tylko ok. 76 000 K a potem Chrome 25 000 K wiec raczej nie duzo.
    Jedyne czysczenie jakie moglbym zrobic to sprezonym powietrzem bo mam gwarancje i raczej niee bardzo bym otwieral lapka.

0
  • #4 24 Sie 2011 13:07
    PCLP
    Poziom 14  

Sprzęt ma na pokładzie procesor AMD praz grafikę ATI a więc zapewne lubi wysokie temperatury. Wahające się wskaźniki zużycia zaraz po włączeniu to standard, szczególnie z aplikacjami które wymieniłeś.
    Na początek bez rozkręcania laptopa możesz przedmuchać sprężonym powietrzem układ chłodzenia oraz zaktualizować bios Link

Jeżeli to jednak nie pomoże w obniżeniu temperatury to można przypuszczać uszkodzenie układu chłodzenia lub wyschniętą pastę jednak tak jak pisałem wcześniej zestaw taki jaki posiadasz w grach będzie się bardzo nagrzewał i nie ma co liczyć na niską temperaturę.

0
  • #5 25 Sie 2011 16:56
    kami1lek89
    Poziom 11  

A jeśli mam od 2 dni nowy system zainstalowany z podstawowymi rzeczami i przy aktualizacji biosa komp mi sie przegrzewa i wylacza? To serio jest normalne w laptopach? Nie sądze...

Wiem ze gry pewnie beda grzac ale gra z wymaganiami " Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza), 4.5 GB HDD" chyba nawet na laptop o tych parametrach na najnizszych nie powinna tnac...

0
  • #6 25 Sie 2011 20:10
    Fiskuzz
    Poziom 9  

Jeśli masz zakitowane chłodzenie i procesor z grafiką nagrzewają się do 90 stopni C, to nawet jak będziesz miał dziesięciordzeniowy procesor to się będzie cięło. Kup sprężone powietrze i siknij tym po wszystkich wlotach i wylotach chłodzenia to po 1. Jeśli to nic nie da, to opcji przegrzewania się laptopa może być tyle, że nikt Ci tak zdalnie nic nie poradzi, jeśli laptop jest na gwarancji i nie możesz go rozkręcić. Jeżeli format nie pomógł, sprężone powietrze nie pomoże - tylko serwis.
    Pozdrawiam

0
  • #7 19 Wrz 2011 20:46
    szeptel
    Poziom 9  

Cześć czytam ten wątek i mogę ci coś powiedzieć. laptopy HP G62 to nowa seria i nowego laptopa nie będziesz czyścił bo jest czysty. ja mam hp pavilion, 3 letniego nieczyszczonego i nie ma takich problemów z temperaturą (procesor core2duo).

Co więcej w lipcu kupiłem dla mojego młodszego brata laptopa HP G62. Laptop ma tą samą grafikę co u ciebie, ale dołożyłem trochę kasy i wrzuciłem w niego procesor i5 nie atalon jak w twoim modelu. Laptop nigdy się nie wyłącza z powodu temperatury (ani razu). W ogóle się tak ekstremalnie nie grzeje jak twój. mogę powiedzieć że nie ma żadnych problemów z temperaturą.

Moim zdaniem przegrzewanie to wina typu procesora który jest zainstalowany w twoim laptopie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo