Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router do neostrady zmniejszający tłumienie

valadi 24 Sie 2011 10:59 1277 5
  • #1 24 Sie 2011 10:59
    valadi
    Poziom 8  

Witam
    Szukam routera do neostrady koniecznie przewodowego który mógłby niwelować w chociaż małym stopniu tłumienie. Obecnie korzystam z sagema 800 i tłumienie mam na poziomie 45dB ponieważ mieszkam bardzo daleko od rozdzielni przez co często zrywa mi się połączenie z intenetem na 1-2 sek.
    pozdrawiam

0 5
  • #2 24 Sie 2011 14:11
    terrade
    Poziom 36  

valadi napisał:
    który mógłby niwelować w chociaż małym stopniu tłumienie.
    Wręcz przeciwnie, jedynie może zwiększać tłumienie w małym stopniu (lub dużym jeśli jest uszkodzony). Choć "jest" taki co zmniejsza tłumienie do zera (do VDSL2), ale to tylko błąd w firmware. Router to nie miernik i różne routery potrafią pokazywać różna tłumienie.
    valadi napisał:
    przez co często zrywa mi się połączenie z intenetem na 1-2 sek.
    Nie przez to zrywa. "Zerwanie" IP trwa ok. 6 sekund zaś brak synchronizacji 15-60 sekund (oczywiście może być też kilka godzin lub dni w przypadku poważnych awarii). Twoje 1-2 sekundy dotyczy czegoś innego.

Tłumienie 45 dB to żaden problem, największym szczęściarzom chodzi 10 Mb/s, normalnie blisko 6 Mb/s (ale Margin musi być stabilny i nie powinno być zbyt dużo błędów CRC itp).

0
  • #3 24 Sie 2011 14:19
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

valadi napisał:
    przez co często zrywa mi się połączenie z intenetem na 1-2 sek.

Opisz bardzo dokładnie dlaczego tak myślisz.

0
  • #4 24 Sie 2011 16:05
    valadi
    Poziom 8  

Połączenie internetowe mam skonfigurowane windowsowym programem, nie tym od neostrady. I jak będzie błąd o przerwaniu połączenia (690 albo 680) to po ok. 3 sekundach jestem z powrotem podłączony.

Co do tłumienia to był dzisiaj u mnie technik tp ponieważ zgłosiłem reklamację, podłączył swój modem i laptop i wyszło u niego ok 30dB a u mnie 45dB tłumienia. Wystawił polecenie wymiany modemu a mi powiedział, że lepiej jak bym kupił jakiś router d-linka.
    Dlatego właśnie pytam się was, jaki router wybrać? :) I taki którym podłączę się do telekomunikacji bez większych problemów.

Czy po prostu mogę kupić router z modemem adsl za 80zł i będzie wszystko ładnie chodziło? Czy do neostrady musi być specjalny router?

0