Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja baterii HiNote VP 500

24 Sie 2011 11:06 1842 8
  • Poziom 17  
    Bateria po naładowaniu trzyma około 5 minut.
    W jaki sposób można dokonać regeneracji ?
    Dane baterii:
    Digital Rechareaeble Battery
    PN:30-47940-01
    Manufacture P/N:9HR-4/3AU
    Model:NiMH 30
    Rating:10,8V,3000mAh
    Charging Current:2,0A
    Nickel-Metal Hydide Battery
    Manufacture by SANYO
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Po pierwsze Kolego usuń punkt za jpg. a po drogie nie napisałeś najważniejszego czyli jaki chip siedzi w baterii (należy ją "delikatnie" otworzyć) i to sprawdzić, po za tym kolejnym krokiem jest sprawdzenie stanu ogniw w baterii.
  • PCBway
  • Poziom 17  
    Nie ma mnie obecnie w miejscu zamieszkania, ale z tego co pamiętam to wewnątrz są trzy ogniwa każde po około 2 volt,nie wiem co kolega miał na myśli co miałbym sprawdzić przy tych ogniwach? Oczywiście był tam jakiś scalak, ale sądziłem, że jest do sterowania diodami led wskazujących stan naładowania baterii, ponieważ był na pcb z diodami. Jeśli to nie ten, to gdzie miałbym szukać innego?
  • Poziom 15  
    G.R. napisał:
    Nie ma mnie obecnie w miejscu zamieszkania.Ale z tego co pamiętam to wewnątrz są trzy ogniwa każde po około 2 volt,nie wiem co kolega miał na myśli co miałbym sprawdzić przy tych ogniwach?Oczywiście był tam jakiś scalak ale sądziłem że jest do sterowania diodami led wskazujących stan naładowania baterii,ponieważ był na pcb diodami.Jeśli to nie ten to gdzie miałbym szukać innego?

Jeżeli piszesz ze ogniwa maja po 2V napięcia to są głęboko rozładowane i nadają się do wymiany, a jeśli chodzi o 3szt ogniw to powinieneś mieć w środku 3 pary ogniw czyli 6szt! połączonych ze sobą w sekcje a całość w pakiet, najlepiej podeślij zdjęcie wnętrza baterii wraz z elektroniką.
  • Poziom 17  
    Z pewnością masz rację, że w jednym paluchu - pakiecie są dwa ogniwa, tego nie widać, bo są umieszczone w tekturowych tulejach. I moje pytanie czy mam rozciąć te tuleje, aby dostać się do ogniw, czy to jest zbyteczne.
    Oczywiście fotki podeślę jak tylko będę w domu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega napisał
    G.R. napisał:
    Model:NiMH 30
    Rating:10,8V,3000mAh
    Charging Current:2,0A
    Nickel-Metal Hydide Battery

Z tego wynika, że ma tam ogniwa niklowo-wodorotlenkowe, które znacznie różnią się od li-ion. Każde takie ogniwo ma pojemność 3000 mAh i napięcie znamionowe 1,2 V. Tych ogniw w baterii musi być 9 szt połączonych szeregowo.
  • Poziom 17  
    Kolego jarob wszystko jest możliwe ponieważ te trzy paluchy są dosyć długie.
    Ale nie wiem co z tego wynika?
    Jakieś wnioski -sugestie....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wnioski, są takie, że ogniwa tak, czy siak są do wymiany. Tylko, że będziesz musiał kupić takie jak tam są, czyli Ni-MH. Elektronikę też pewnie trzeba będzie zresetować, ale to się okaże dopiero jak nam podasz na jakich układach jest wykonana.