Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VLC - streaming AV, echo cancellation, latency [Linux]

gavell 24 Sie 2011 11:39 866 0
  • Poziom 1  
    Witam
    Piszę aplikacje (client i server), w których jest możliwość telekonferencji. Do strumieniowania i odbioru używam VLC. Główny problem mam z echem: po stronie servera siedzi osoba w słuchawkach,a po stronie clienta korzystam z kompa all-in-one z wbudowanymi głośnikami i mikrofonem. Osoba po stronie servera słyszy po chwili to samo co przed chwilą powiedziała, bo mikrofon po stronie clienta zbiera ten sygnał z głośników i strumieniuje spowrotem - ogólnie znany problem. Moje pytanie, znacie jakiś program który to echo mógłby niwelować ? Z tego co wiem nie ma pluginu do VLC, który by to załatwiał. Ewentualnie może znacie jakąś bibliotekę z której można skorzystać i samemu jakoś dobrać się do sygnału z urządzenia. Pomyślałem jeszcze o jakiejś bramce szumów, którą mógłbym wykorzystać wyciszając mikrofon jeżeli poziom sygnału byłby poniżej jakiejś wartości, ale niczego się nie doszukałem. Dodam, że to wszystko chodzi pod linuchem.
    P.S.
    Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat, ale w multimediach nie znalazłem odpowiedniej zakładki.