Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz do hp 510 piszczy lub syczy różnie

24 Sie 2011 12:13 7969 9
  • Poziom 17  
    witam tak jak w temacie, nie przeszkadza mi to , ale moje pytanie:
    Czy zasilacz który czasami piszczy, jest uszkodzony tak, by uszkadzał się przez to laptop?
  • Poziom 27  
    Tak. Uszkodzony zasilacz może uszkodzić laptop.
  • Poziom 14  
    Kolega adam95102 pyta raczej o to czy czasami piszczący lecz działający zasilacz może uszkodzić laptop.
    Napisz kolego czy masz oryginalny zasilacz i czy piski występują przy obciążeniu laptopa ?
  • Poziom 17  
    PCLP napisał:
    Kolega adam95102 pyta raczej o to czy czasami piszczący lecz działający zasilacz może uszkodzić laptop.
    Napisz kolego czy masz oryginalny zasilacz i czy piski występują przy obciążeniu laptopa ?
    oryginalny, pisky występują czasami, nawet gdy naptop jest wyłączony
  • Poziom 14  
    W zasilaczu mogą syczeć cewki lub transformator. Możliwe że kondensatory kończą swój żywot jednak nie sądzę aby doszło do uszkodzenia laptopa, jeżeli już to padnie zasilacz.
    Jeżeli laptop jest na gwarancji to warto zadzwonić na support HP i zapytać czy z powodu głośnej pracy są w stanie wymienić zasilacz na nowy.
  • Poziom 17  
    PCLP napisał:
    W zasilaczu mogą syczeć cewki lub transformator. Możliwe że kondensatory kończą swój żywot jednak nie sądzę aby doszło do uszkodzenia laptopa, jeżeli już to padnie zasilacz.
    Jeżeli laptop jest na gwarancji to warto zadzwonić na support HP i zapytać czy z powodu głośnej pracy są w stanie wymienić zasilacz na nowy.

To dzięki za uspokojenie, jeżeli zasilacz kończy swój żywot, a laptopowi to nie szkodzi, to jest ok, zepsuje sie zasilacz to kupie nowy, laptopa mam juz 4 lata, ale muszę się pochwalić, że nigdy nie musiał trafić do serwisu, ciągle działa :D, aż mnie to dziwi bo mam kilka laptopów hp i z każdym były problemy, ok dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Pamiętaj jednak że może dojść do sytuacji że zasilacz kończąc żywot pociągnie za sobą komputer. W skrajnym wypadku może się nawet okazać że z zasilacza przez chwile popłynie napięcie sieci.
  • Poziom 11  
    W moim zasilaczu piski dochodzą z obszaru zaznaczonego na foto. Czy zasilacz jest podłączony do kompa, czy nie. Ładuje nie ładuje. Napięcie na końcówce jest, nie sprawdzałem tylko pod obciążeniem ?

zasilacz do hp 510 piszczy lub syczy różnie
  • Poziom 19  
    to co zaznaczyłeś to prawdopodobnie kondensator jest uszkodzony, miałem podobna sytuacje w dellu, wymiana go rozwiązała problem
  • Poziom 11  
    Wreszcie się zebrałem i po zakupie kondensatorka i wymianie działa.