Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw passat 98 110 KM przy pierwszym zapaleniu rano pojawią się dziwna kontrolka..

madmax9871 24 Aug 2011 12:54 3350 8
 • #1
  madmax9871
  Level 10  
  Jak w temacie przy pierwszym odpaleniu z rana na desce pojawia się czerwona kontrolka " wykrzyknik" sam bez jakichkolwiek nawiasów. Po chwili gaśnie i cały dzień jest spokój. Komputer nie pokazuje jakichkolwiek błędów. A klienta to denerwuje. Olej jest , stan jego też, stan płynów też. Błędów nie ma w komputerze. Może ktoś miał coś takiego???
 • #3
  madmax9871
  Level 10  
  Kolego dzięki za linka ale to już widziałem i nie jest to radna z w/w kontrolek w tamtym temacie. Auto ma pełny komputer (FIS) i ta kontrolka wyświetla się na wyświetlaczu komputera. Nie mogę zlokalizować od czego jest a najdziwniejsze jest to że zapala się tylko rano przy pierwszym odpaleniu auta. A potem cały dzień spokój i tak do następnego poranka. Ma może ktoś jakąś rozpiskę do FISa? Lub Od czego może pokazywać błędy, takie jak w tym przypadku?
 • #4
  ele5
  Conditionally unlocked
  Bez nawiasów? Trochę dziwne. Przez lata nie spotkałem się z takim zjawiskiem na FISie.
  Ciekawa sprawa.
 • #5
  madmax9871
  Level 10  
  Kolego ja osobiście też. Sam użytkuję podobnego Passata z Fisem i nie spotkałem się z takim komunikatem w takiej formie. O dziwo może to ma znaczenie a może i nie ponoć miało się to pojawić po wymianie oleju i skasowaniu inspekcji olejowej - tak stwierdził właściciel . Ale co ma inspekcja do komunikatu "!" i to tylko przy pierwszym paleniu auta po nocy. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi bo ciekawi mnie ta sprawa. Co za diabeł powoduje wywalanie tego ostrzeżenia. Auto normalnie jeździ, normalnie odpala, nie kopci itd.... Stan techniczny oceniam na bez zarzutu.
 • #6
  ele5
  Conditionally unlocked
  A chciałem napisać w poście powyżej właśnie o inspekcji.Ale się wstrzymałem.
  A próbowałeś kasować ją pomimo że się nie wyświetla??
 • #7
  madmax9871
  Level 10  
  Nie, nie wpadłem na to. Ale nawet jak jest skasowana to mogłaby na Fisie dawac w/w komunikat?
 • #8
  ele5
  Conditionally unlocked
  Nie powinna ale warto spróbować.
 • #9
  digger123
  Level 16  
  sprawdź napięcie na akumulatorze rano przed odpaleniem, bo to na bank od tego - albo podłącz prostownik na całą noc i zobacz czy nie zapali sie przy przy porannym odpaleniu