Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 710c i drukowanie na szaro

Agentlos 26 Nov 2004 08:45 1983 5
    Agentlos
    Level 25  
    Witam wszystkich. Ostatnio kiedy byłem u kolegi zdziwiła mnie jedna rzecz w jego drukarce. Mianowicie drukowała ona na SZARO przy wyjętym kolorowym tuszu. Posiada od model o ile pamiętam HP 840. Spytałem go co on zrobił z tą drukarka. Mianowice powiedział że miał zepsuta drukarkę i wysłął ją do Warszawy do serwisu, i po odebraniu już tak działała. Na czym polega trik? Czy każde nowsze drukarki drukuja na szarko bez kolorowego tuszu? Czy da się to zrobić samemu, czy to już trzeba mieć programator do BIOS'u drukarki. Jestem ciekaw czy z moim modelem dało by radę coś takiego zrobić, a było by to ogromne ułatwienie. Wiadomo - steroniki XP i ta rozdzielczość drukowania na szaro. Aż się płakać chce.
    Czy w ogólę sie opłaca zrobienie takiej przeróbki? Odpowiedzcie jak najszybciej.
    Zenek
    Level 30  
    chodzi o oszczędność tuszu ? ustawiłem we właściwościach drukarki quality="draft" , ink volume na minimum, odhaczyłem "print in Gray scale", i....wydruk wyszedł przed chwilką ,,,,szary ;) drukarka hp840, stery do XP angielskiojęzyczne, brak tuszów w kolorowym cartridżu
    urko
    Level 20  
    Co do przeróbek BIOSu drukarki, to nic nie słyszałem.

W przeciwieństwie do 840-tki DJ 710C niestety nie ma firmowych sterowników do XP. Jeśli sprawdzisz jak Twoja drukarka drukuje w Windows 98SE, to od razu zobaczysz o co chodzi. Trzy rzeczy:

1.Drukowanie dwustronne
    2.Jakość (subiektywna) drukowanych zdjęć
    3.Usługi dodatkowe.

Dodatkowo, w XP nie działają niektóre błędy... Tzn. czasami można założyć kartridż, który w windowsach serii 9x byłby odrzucony. co do drukowania z jednym kartridżem, to nie wiem po co to potrzebne? Ustawienie drukowania "na szaro" można zrobić i z dwoma. W XP problem jest tylko taki, że czasami microsoftowy sterownik nie pozwala drukować z maksymalną rozdzielczością na normalnym papierze, natomiast przestawienie rodzaju podłoża na folię, lub papier "foto", zmniejsza zużycie atramentu, co przy drukowaniu na papierze powoduje blade wydruki...
    Niestety, w XP nie da się wykorzystać maksymalnych parametrów tej drukarki. Chyba, że są jakieś nieoficjalne sterowniki...
    Alcedo
    Level 23  
    i jeszcze jedna sprawa:
    drukarki HP drukujac na czarno i tak dla pełniejszego koloru (czarnego) uzywaja tuszu kolorowego, sa to minimalne ilosci, ale czern jest z tego powodu głebsza.
    Pozdrawiam
    Piotr
    urko
    Level 20  
    Fakt. Zapomniałem o tym. Można to łatwo zauważyć, na wydrukach w maksymalnej rozdzielczości.
    Agentlos
    Level 25  
    O okrojeniu tych sterowników przekonałem się od razu po instalacji XP. Było to już dawno...
    Kolega ma na swoim komputerze Windowsa 98. Nie wiem jak ma ustawione sterowniki, ale to co napisaliście jest bardzo prawdopodobne. Tylko pierwszy raz widze, aby drukarka drukowała bez jednego pojemnika! Moja pruga ledą że nie ma pojemnika z tuszem i sie moge pocałować.
    A co do drukowania na szaro w Windowsie XP. Gdyby nie to, że rozdzielczość drukowania jest tak słaba że aż nie mozna odczytywać np. zeskanowanych zeszytów, to sam system wylada całkiem nieźle. Czy wiecie moze czy te opcje można zmienić w rejestrze - zwiększyc rozdzielczość drukowanai w odcieniach monochromatyczych?

Jeszcze jedno: Co to jest:
    - strona separatora
    - procesor wydruku

Czy istnieje możliwość dodania drukarce takiego profilu koloru, aby dobrze drukowała an szaro? Gdziesz pprzeczytałem że profile kolorów steruja ruchem gowicy. Czy to prawda?