Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Grand scenic hamulec postojowy

pMula1 24 Aug 2011 15:59 16078 3
    pMula1
    Level 11  
    Witam kolegów, jak w temacie problemik z hamulcem, nie wiadomo dlaczego ale mu odbiło deczko bez powodu w piękny bez deszczowy i bez chmurny dzień.

Po ukazaniu się błędu w kokpicie rozebrałem moduł wyczyściłem z wody, (troszkę było) płytka nie uszkodzona wszystko ok. Zaś po złożeniu elementów do kupki hamulec zaczął strasznie powoli zaciągać i spuszczać linki -dodam,że zanim go rozebrałem robił to ja zwykle w sekundę.
    Próbowałem z bezpiecznikiem pod fotelem -nic. Myślałem, że może czujnik na sprzęgle, również ok spuszcza po dodaniu gazu i puszczeniu pedału sprzęgła
    Clip pokazał : DF042 czujnik siły
    Moje pytanie brzmi gdzie się znajduje (może foto) jak wygląda i czy da radę go wymienić
    p.s żadne ustawianie Clipem nie pomogło - HELP!
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za podpowiedzi.

Renault Grand scenic hamulec postojowy
    pMula1
    Level 11  
    Kolego naciąg linek to ja już zmieniałem dwa razy i nic kolego...
    Piszesz bo miałeś taką sytuację, czy potrzebne punkty ?...
    Skoro naciąg linek to dlaczego sie to od tak stało? przecież było ok, zimy nie ma linki hulają w pancerzach.
    Nadal ściąga/puszcza długo- dużo za długo - nie potrzebnie bo ma zostawione linki tak jak należy.
    Ustawiałem go Clipem i dalej to samo...:( Żabojad francowaty.
    Na marginesie własnie mi przestała świecic dioda Can jakieś sugestie co mogło paść...
    pozdrawiam
    dylan1
    Level 19  
    ja auto dostałem z uszkodzeniem po wymianie klocków.... podmieniłem cały sterownik pod autem i to nic nie dało...