Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągnik ursus 912 słabo kręci wałek napędowy

24 Sie 2011 18:17 18117 11
  • #1 24 Sie 2011 18:17
    1765781
    Usunięty  
  • #2 24 Sie 2011 19:35
    wpsowa692
    Poziom 24  

Co hydraulicznie napedzany ?
    Nie ta generacja :D napęd jest załączany hydraulicznie przez sprzęgło wielotarczowe , podobnie po to by końcówka WOM nie obracała się jest hamulec womu także hydrauliczny ale napęd jest mechaniczny .
    Zanim rozbierzecie tył traktora to może przyczyną jest padnięta mikropompka , daje za niskie ciśnienie by sprzęgło womu mogło przekazać napęd .
    Półbiegi czyli żółw-zając wam działają ? Czy zaspawane na amen ?
    Tu macie tablicę jak to jest zbudowane .
    Ciągnik ursus 912 słabo kręci wałek napędowy

• #3 25 Sie 2011 20:15
    1765781
    Usunięty  
  • #4 27 Sie 2011 22:32
    matys188
    Poziom 9  

Mikropompka znajduję się w skrzyni pośredniej. Aby do niej dojść trzeba rozpołowić ciągnik, potem dopiero ściągnąć skrzynię pośrednią i w środku po prawej stronie będzie mikropompka. Roboty jest dużo. samo rozpołowienie to pikuś. Zabawa zaczyna się przy odkręcaniu skrzyni pośredniej.

Ja jestem właśnie dzisiaj po wymianie tego ustrojstwa. Zapłaciłem za nią 255zł w GRENE. Także przy tak dużej robociźnie lepiej nie ryzykować i założyć nową.

Tylko u mnie pojawił się problem. Traktor na polu stanął, zaczął gwizdać, WOM się zatrzymał. Odpięliśmy rozrzutnik i wałek czasem chodził, pompa coś kiepsko podnosiła, ciągnik na zającu jeździł tylko na dużym gazie coś jakby się sprzęgło ślizgało. na żółwiu jechał normalnie. Ale gwizdanie było bez przerwy. Objawy wskazywały na mikropompe jednak po jej wymianie gwizdanie nie ustało. Pompa podnośnika dalej jakoś głupiała. Raz podnosiła raz nie. Założyliśmy starą pompę podnośnika (rok temu wymienialiśmy ją bo stara była zużyta) i teraz w sumie wszystko działa ale ciągnik nadal gwidże i czasem ginie wspomaganie.

Powiedzcie mi czy pompa od wspomagania jest jakoś zależna od pozostałych pomp? Bo jednak wydaje mi się że jest na zupełnie innym obiegu.
    Z moich spostrzeżeń: gwizdanie dochodzi z okolic mikropompy, pompy wspomagania oraz dźwięk się trochę zmienia przy podnoszeniu i opuszczaniu belki pod obciązeniem

• #5 28 Sie 2011 12:04
    wpsowa692
    Poziom 24  

Matys pompa wspomagania jest na tym samym trybie co mikropompka tyle je łączy , olej i obieg wspomagania to już inna bajka .
    Myślałem że gwiżdże Ci taśma żółwia bo nie doczytałem że piszesz że na żółwiu normalnie działa .
    Masz w traktorze pompkę tłoczkową wspomagającą ?
    Być może to jej sprawka .
    Cieżko leczyć na odległość .
    Vikusia zanim wszystko rozbebeszycie najlepiej najpierw sprawdzić ciśnienie na pokrywie skrzyni powinno być około 10atm.
    W tym celu zdejmij podłogę kabiny i na pokrywie skrzyni (siedząc za kierokiem po lewej stronie) masz czujnik zaniku ciśnienia tak z ukosa wkręcony , gwint taki jak u 60-tki na czujniku ciśnienia oleju w silniku .
    Tam wkręć manometr i sprawdź ciśnienie na zimno , gorąco , przy włączonym i wyłączonym WOM .[/b]

• #6 29 Sie 2011 10:05
    matys188
    Poziom 9  

wpsowa692 napisał:

Masz w traktorze pompkę tłoczkową wspomagającą ?

Wstyd się przyznać ale nie wiem. To jest C-385 z 1973 :P więc nie wiem czy już to zakładali.

Dzisiaj wyciągnęliśmy jeszcze pompę od wspomagania kierownicy i traktor nadal wyje więc kolejna rzecz wykluczona. Ale jak się dokładnie przysłucham to to wycie (gwizdanie) dochodzi na pewno z okolic pompy wspomagania. Może to być sprawka sprzęgła bo dźwięk delikatnie się zmienia kiedy je puszczam. Zaraz bierzemy się za rozpołowienie go i odpalimy silnik na sucho bez skrzyni. Mam nadzieję że dalej będzie wył wtedy można będzie wykluczyć całą część od koła zamachowego w tył i zabrać się za robienie sprzęgła.

Wieczorem napiszę o efektach działań.

• #7 29 Sie 2011 21:03
    matys188
    Poziom 9  

W końcu udało się usunąć usterkę.
    Przyczyną była piasta (taka tróramienna gwiazda) na sprzęgle. Wałek ściął na niej wszystkie ząbki i zaczął się w niej trzeć zamiast się z nią obracać. Także czasem pewnie się obracał wolniej, czasem szybciej co było przyczyną niestabilnej pracy pomp. A przy okazji wymieniło się tarczę na sprzęgle bo już i tak była zużyta :) Dzięki za zainteresowanie tematem

• #8 28 Gru 2013 11:55
    djjaro4
    Poziom 9  

Witam.
    Wie ktoś może jak sprawdzić tą mikropompę czy na pewno jest do wymiany?

• #9 28 Gru 2013 13:48
    cichus
    Poziom 21  

Patrząc od tylu na ciągnik widać mniej więcej na wysokości wałka WOM dwie rurki. Jedna to hamulec a druga to włączanie WOM-u. Odkręcić i mierzyć ciśnienie. Jeśli jest w granicach 11bar to mikropompka jest sprawna i trzeba szukać gdzie indziej.

• #11 23 Sty 2014 12:23
    djjaro4
    Poziom 9  

A wie kolega czy można zmienić obroty wałka WOM z prawych na lewe?

• #12 01 Lut 2014 00:27
    Iły
    Poziom 11  

hehe napewno sie nie da, jedynie obroty z 540/min na 1000/min

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson