Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 37 lub 42''?

barti879 24 Sie 2011 18:57 8551 58
  • #1 24 Sie 2011 18:57
    barti879
    Poziom 18  

Witam! Tak jak w temacie. Najlepiej gdyby był to telewizor LED. Mój budżet to ok 1500zł.

• #2 24 Sie 2011 20:01
    janusz733
    Poziom 8  

Za te pieniądze to LED raczej nie kupisz.Polecam LG 42LD465 cena od 1650zł.

• #3 24 Sie 2011 20:38
    barti879
    Poziom 18  

A ile musiałbym dać za LED?

• #4 24 Sie 2011 21:04
    janusz733
    Poziom 8  

37" to od około 1600zł powinieneś kupić.

• #5 25 Sie 2011 12:19
    barti879
    Poziom 18  

Tyle mogę dołożyć. Zna ktoś jakieś dobre modele LED w tej lub trochę większej cenie?

• #6 25 Sie 2011 20:17
    lukas12
    Poziom 17  

Ja osobiście nie polecam LED i proponował bym ci lepiej LCD 42 lub większą nie wiem, do jakiego pomieszczenia jak małe pomieszczenie to 42 :!:

• #7 25 Sie 2011 22:02
    barti879
    Poziom 18  

A dla czego nie polecasz LED?

• #8 26 Sie 2011 07:57
    lukas12
    Poziom 17  

Bo jest droższy, a ty chcesz taniej, to dla tego polecam ci lepiej LCD.

• #9 26 Sie 2011 11:27
    D.C
    Poziom 14  

Może faktycznie zamiast słabszego LEDa lepiej żebyś kupił w tej cenie dobre LCD. Chyba, że wstrzymasz się trochę z zakupem i zwiększysz budżet o około 600-900 złotych.

• #10 26 Sie 2011 19:10
    barti879
    Poziom 18  

Jeśli lepiej kupić dobry LCD to niech tak będzie. Jakieś konkretne modele?

• #11 30 Sie 2011 21:17
    barti879
    Poziom 18  

Mam do dyspozycji 2000zł. Czy za to kupię dobrego LED'a 37'?

• #12 30 Sie 2011 21:41
    Miskofff
    Poziom 8  

Wydaje mi się ze 37,42 cale LED w takiej cenie to LG lub jeszcze Orion.
    To zależy bo np. kupiłem LED'a 32 cale LG 100hz full hd za 1700zl i obraz wcale nie jest powalajacy.
    Polecałbym ci kupić Samsung'a ale za tą cenę to dobrego LCD.
    Cena wzrasta wtedy kiedy tv ma wiecej bajerów
    np. 100hz to okolo 100-200 zl wiecej
    LED to około 300zl

Jeśli chcesz Samsunga LCD to wybieraj najlepiej full HD i 100hz.
    Uzależnione to jest także od twoich potrzeb: jaką masz telewizję(satelitarna np.n, cyfra +, czy analogowa)?, do czego to ma służyć masz np ps3? lub urządzenie które spełnia full HD,typu DVD czy coś, są też USB nie każde przesyła divx np. LG to ma, nie wiem jak Samsung ale do swojego dysku nie mogę podłączyć. Polecałbym 42 cale (lub w Samsungach czasem bywa 40).

zerknij Samsung LE40A551

To narazie wszystko co mam do powiedzenia.

Jak możesz napisz tu wszystko o co pytam:P

Jeśli chcesz jeszcze coś to napisz, z chęcią odpowiem:)

• #13 31 Sie 2011 07:50
    lukas12
    Poziom 17  

Z Samsungiem to ja bym trochę uważał, bo ja mam 46 LCD i wczoraj zabrali mi go do serwisu :!:

• #14 31 Sie 2011 10:03
    D.C
    Poziom 14  

Ale się uparłeś na tego LED-a. Ale skoro tak to według mnie wart jest uwagi EX720. Telewizor może tani nie jest, ale ma więcej możliwości niż tradycyjny odbiornik. W tym również 3D, Skype czy możliwość oglądania materiałów z Internetu.

• #15 31 Sie 2011 13:40
    barti879
    Poziom 18  

Uparłem się na LED ,bo podobno są bardziej energooszczędne i lepszy obraz mają. Prawda to?

Dodano po 2 [minuty]:

Ma on służyć do odbioru telewizji na kartę i nieraz podłączenia go do lapka (zdjęcia).

• #17 04 Wrz 2011 09:31
    barti879
    Poziom 18  

Wie ktoś który najlepiej wybrać?

• #19 04 Wrz 2011 20:32
    barti879
    Poziom 18  

Czyli, że ten Toshiba to najlepszy wybór w tej cenie?

• #20 04 Wrz 2011 20:39
    AxelNext
    Poziom 38  

Ale nie z tej aukcji.
    Czytaj:

TELEWIZOR NOWY! Z EKSPOZYCJI SKLEPOWEJ!
    MOŻLIWE MIKRO-RYSKI NA OBUDOWIE - JEST ONA WYKONANA NA WYSOKI POŁYSK (RYSKI POWSTAJĄ PO PRZETARCIU OBUDOWY SZMATKĄ)
    POSIADA RYSKĘ OK 1mm W PRAWYM GÓRNYM ROGU MATRYCY.
    12 MIESIĘCY GWARANCJI!!
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Proponuję LED Panasonic TX-L37E3

• #21 04 Wrz 2011 21:28
    kamera
    Poziom 14  

barti879 napisał:
    Uparłem się na LED ,bo podobno są bardziej energooszczędne i lepszy obraz mają. Prawda to?

Dodano po 2 [minuty]:

Ma on służyć do odbioru telewizji na kartę i nieraz podłączenia go do lapka (zdjęcia).

Witam . Ostatnio zauważyłem że na tym forum nadużywa się słowa LED w stosunku do TV z podświetlaniem led . Wydaje mi się że jest to winą zakłamania w marketingu Samsunga który na początku pojawienia się TV LCD z podświetlaniem led reklamował go jako LED TV .Technologia LED istnieje i są to wielkie panele reklamowe np. na stadionach , marketach , ale nie mają one nic wspólnego z LCD z podświetlaniem led , dlatego wkurza mnie nazywanie LCD z podświetlaniem led jako "prawie" LED , to tak jak np. nazwanie bezpiecznika "korkiem" , szlifierki kątowej "boschem" itd. .A tak przy okazji do tanich LCD z podświetlaniem led stosuje sie najgorsze panele LCD co powoduje pogorszenie kątów jak i koloru czarnego w stosunku do porównywalnych modeli ze świetlówkami . A co do plazmy jest to dość droga technologia która zbytnio nie opłaca sie producentom , oni najlepiej nas kroją na prawie "LED" i wpieraniu nam że dopiero teraz odkryli 3D . Ja uważam że za kwotę 2500zł na pewno nie kupisz dobrego TV LCD 40-42 cale z podświetleniem led a już z podświetlenie lampowym na pewno się coś znajdzie , ja bardziej polecam ci plazmę która lepiej sie sprawdzi w warunkach domowych .Według mnie najpierw zwróć uwagę na TV o najlepszej jakości obrazu a póżniej na mało istotne gadżety multimedialne , nie ma idealnego TV multimedialnego , jeden czyta to ale nie czyta tamtego kodeku ,drugi ma problemy z obróbką kodeka mkv i pokazuje pikseliozę w ciemnych scenach (sprawdzone w praktyce ), najlepiej do odtwarzania plików medialnych nadają sie odtwarzacze multimedialne (od około 200 zł np. Asus mini ) o internecie nie wspomnę Very Happy bo radość kończy sie po 2 tygodniach zabawy i ...wracamy do PC:D .Pozdrawiam .
    p.s.
    Dla zainteresowanych przesyłam link do artykułu jak to jest z tym "LED TV"
    http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-marketingowy-czy-zwykle-oszustwo&grupa=art&s=agd

I jeszcze wysunę moją propozycję TV , jest nią plazma Panasonica TXP42C3 za nie cale 1500zł , w tej klasie cenowej moim zdaniem nie znajdziesz lepszego TV .

• #22 05 Wrz 2011 18:24
    barti879
    Poziom 18  
  • #23 05 Wrz 2011 18:39
    kamera
    Poziom 14  

barti879 napisał:

Ja na twoim miejscu najpierw zastanowiłbym się nad technologią TV ( plazma czy LCD ) , zobaczył bym w warunkach domowych u znajomych jak chodzi plazma i lcd (50Hz/100Hz -efekt teatru ) na obrazie analogowym , cyfrowym SD i HD . Następnie po wybraniu technologii TV zaczął bym zastanawiać sie nad producentem i typem odbiornika . Bez urazy ale Ty zacząłeś wybór TV od ...tylnej strony ciała .Życzę udanego wyboru . Pozdrawiam .

• #24 05 Wrz 2011 19:20
    AxelNext
    Poziom 38  

kamera napisał:
    I jeszcze wysunę moją propozycję TV , jest nią plazma Panasonica TXP42C3 za nie cale 1500zł , w tej klasie cenowej moim zdaniem nie znajdziesz lepszego TV .
    W tej klasie cenowej można kupić coś lepszego.
    Ten model plazmy nie jest wart 1500 zł.

• #25 05 Wrz 2011 19:50
    kamera
    Poziom 14  

axelakis napisał:
    kamera napisał:
    W tej klasie cenowej można kupić coś lepszego.
    Ten model plazmy nie jest wart 1500 zł.

Ten model plazmy posiadają dwaj moi znajomi i w warunkach domowych nie widzę dla niej alternatywy w LCD w cenie do 2tyś .Mam do czynienia z dużo droższymi LCD i z obrazem nie jest aż tak różowo jak nam wpierają producenci nie wspomnę o multimediach bo uważam że odtwarzacz multimedialny za 200zł poradzi sobie dużo lepiej niż większość TV .
    p.s
    W realu parametry na papierze i obraz to dwie różne sprawy a rożdzielczość obrazu ruchomego (chyba po to jest TV) może być w LCD Full HD .... mniejsza niż w plazmach HD redy . Jak nie zobaczy się TV w warunkach domowych to można być bardzo rozczarowanym , że to co nas zachwycało w sklepie (jaskrawość , ostrość , pastelowe kolory ) w domu wyglądają jak karykatura dobrego obrazu i....trzeba wyjść z menu sklepowego i pozmniejszać ustawienia .

• #26 05 Wrz 2011 20:27
    AxelNext
    Poziom 38  

Dziękuję za telewizor który nie ma w ogóle czerni.
    Przypatrz się matrycy w TX-P42C3E. Jest jasno szara.
    W tym telewizorze nie ma koloru czarnego :!:

Jeśli kupować plazmę Panasa to minimum model G30 z matrycą neoPDP.

• #27 05 Wrz 2011 20:41
    kamera
    Poziom 14  

axelakis napisał:
    Dziękuję za telewizor który nie ma w ogóle czerni.
    Przypatrz się matrycy w TX-P42C3E. Jest jasno szara.
    W tym telewizorze nie ma koloru czarnego :!:

Jeśli kupować plazmę Panasa to minimum model G30 z matrycą neoPDP.

A jaki jest czarny w proponowanych przez Ciebie modelach ile widać szczegółów w ciemnych scenach a ile w jasnych , jaka jest rożdzielczość obrazu dynamicznego , jak jest z kątami pionowymi i poziomymi jaka jest równomiernośc podświetlania matrycy , co z efektem teatralnym . Ale ta plazma jest za niecałe 1500zł podaj mi odpowiednik LCD 42 cale za takie same pieniądze i o lepszym obrazie . Ja posiadam starą serie S10 i ona też nie ma idealnej czerni ale na głowę bije LCD do 3000zł nie wspomnę o odwzorowaniu naturalności koloru i ruchu .A seria G no cóż to chyba nie ta pólka cenowa :D Pozdrawiam .
    A tu trochę o tym modelu plazmy
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/64247-panasonic-c3.html

• #28 05 Wrz 2011 21:27
    barti879
    Poziom 18  

Czyli że lepszym wyborem jest LCD jakiejś marki LG, Panasonic, Samsung czy Sharp niż te LED które podałem? Nie chcę plazmy bo za bardzo "prądożerna" jest.

Dodano po 14 [minuty]:

EDIT

Przeglądałem te LCD i doszedłem do wniosku że one mają po 50Hz. Chyba lepiej wziąć jednak z podświetlaniem LED ale 100Hz . Coś upatrzę to się jeszcze Was poradzę.

• #29 05 Wrz 2011 21:39
    kamera
    Poziom 14  

barti879 napisał:
    Czyli że lepszym wyborem jest LCD jakiejś marki LG, Panasonic, Samsung czy Sharp niż te LED które podałem? Nie chcę plazmy bo za bardzo "prądożerna" jest.

No i widzisz powielasz stereotypy o dużym poborze prądu . Po pierwsze ta plazma średnio pobiera mniej prądu niż niejeden LCD z podświetlanie lampowym . Pobór prądu w plazmie zależy od treści obrazu i np. w moim TXP42S10 z 2009r. i przy skalibrowanym na najwyższą jakość obrazu ( według moich ustaleń )wynosi;
    -biały obraz 275W
    -czarny obraz 80 W
    -średnio sport 150W
    -film średnio130W
    -ogólnie średnio 150W
    Odbiornik LCD niezależnie od treści obrazu pobiera cały czas tyle samo mocy .
    Moc podana na naklejce plazmy jest to moc max. chwilowa .
    Plazma na pewno zużywa wiecej prądu niż LCD z podświetlaniem led , tylko czy w tej cenie znajdziesz odpowiednik pod względem jakości w tej cenie . Tanie TV z podświetlaniem led to tandeta posiadająca o wiele gorsze panele od swoich odpowiedników z podświetlaniem świetlówkowym o plażmie nawet nie wspominając . Według specyfikacji C3 pobiera max.150W więc można przypuszczać że średnio wyjdzie około 90W :D Powiem szczerze przed zakupem dużooo poczytaj o LCD i plazmach żeby wybrać najrozsądniejszą propozycję . Na koniec tylko wspomnę o moim znajomym który kupił najtańszy 32 calowy LCD Samsunga z literką A czyli z 2008r i do dzisiaj w ciemnych scenach widzi tylko oczy aktora i palący się papieros a np. na śniegu u narciarza widać gogle czapkę , kurtkę i ...nie widać twarzy bo zlewa się ze śniegiem :D
    p.s.
    Jeżeli zastanawiasz sie jak działa 100Hz w LCD to poszukaj testu z wahadłem i z przesuwającymi się literami , plik ten wypal na płycie i puść najpierw na CRT a póżniej na LCD 50Hz i na 100Hz w sklepie i już będziesz wiedział dlaczego jest 100Hz:D

• #30 05 Wrz 2011 21:43
    AxelNext
    Poziom 38  

Kolego kamera nie chce pisać o zaletach i wadach plazm i LCD bo nie chcę wywoływać wojny na temat wyższości Świat Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy ;)
    Mam PDP Panasonic 42PV80 oraz LCD SONY 32EX402 i wiem czym się różnią obie technologie. Model C3 w ogóle nie powinien trafić na rynek bo mleczna matryca dyskwalifikuje ten telewizor na starcie, a Panasonic takiej reklamy powinien się wystrzegać. Osobiście zastanawiam się nad zakupem 50VT30 ale prądożerność tej plazmy zniechęca mnie do jej zakupu.
    A co do czerni to każdy LCDek, nawet Funai za 899 zł. bedzie miał lepszą czerń niż Panas C3 dlatego, że C3 nie ma żadnej czerni.
    Proponuję przejść się do sklepu i porównać C3 z następnym wyższym modelem czyli U albo UX i dostrzec różnice. Itd. Matryce czernieją aż do całkowicie czarnej VT.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME