Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symbian Belle, Nokia przedstawia nową wersję skazanego na śmierć systemu, wideo

lukasker 24 Sie 2011 19:43 7857 42
  • Symbian Belle, Nokia przedstawia nową wersję skazanego na śmierć systemu, wideo Nokia przedstawiła dzisiaj nową wersję swojego OSu Symbian o nazwie Belle. Premiera nieprzypadkowo odbyła się w Honk-Kongu, wszak Azja jest obecnie największym rynkiem Nokii. Wraz z nim zadebiutowały trzy nowe modele: 600, 700 i 701. Update ma być dostępny dla użytkowników Symbian Anna za darmo. Dużą zmianę przeszedł sam interfejs, rozbudowano widgety, dodano więcej ekranów (6 zamiast 3), poprawiono nawigację, dodano sporo Microsoftowych aplikacji, dodano mocną integrację z NFC, poprawiono także obsługę multitaskingu. Czy warto kupować? Nokia zapewniła, że utrzyma wsparcie dla Symbiana do 2016, przy czym telefonów z WP7 możemy się doczekać nawet dopiero pod koniec roku. Więcej na wideo i w źródle.

Symbian Belle, Nokia przedstawia nową wersję skazanego na śmierć systemu, wideo Symbian Belle, Nokia przedstawia nową wersję skazanego na śmierć systemu, wideo

Link

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    bartosz789
    Poziom 30  
    Ciekawe jak stabilność.
    gosztekseba
    Poziom 31  
    "Zajeżdza" mi apple...
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Dlaczego
    lukasker napisał:
    skazanego na śmierć
    ?
    daavid117
    Poziom 42  
    gosztekseba napisał:
    "Zajeżdza" mi apple...

Trochę Apple, trochę Google, szczypta M$ i mamy ładne błoto na talerzu... Nie ma co oceniać, bo nic jeszcze nie wiemy. Tylko co dobrego może wyjść ze współpracy z M$ skoro oni sami swój system "skopali" dokumentnie? Co do "pożyczania" pomysłów to teraz jest to normą - Google ikony od Apple, Apple pasek od Google, Google koncepcję Apple Store na Android Market, a Nokia od wszystkich po trochu. Tak to już dzisiaj jest i bardzo dobrze, bo my otrzymujemy w każdym urządzeniu zbitek najlepszych rozwiązań od wszystkich producentów ;).
    P-o-l
    Poziom 18  
    lukasker napisał:
    Honk-Kongu
    Hongkongu.

Zapewne wyjdzie parę telefonów na nowego Symbiana i tyle z tego będzie.
    mobor
    Poziom 22  
    Mam N8 i złego słowa o tym telefonie nie powiem
    Za to Androidowy badziew (Xperia) leży w szufladzie. iOS tez mi nie leży (miałem iPOD Touch 4G)
    johnson255
    Poziom 17  
    Po obejrzeniu filmu wydaje mi się, że jeżeli będą rozwijać ten system to ma on szanse na "pozostanie na rynku".
    krakarak
    Poziom 39  
    A ja czekam na ponowne wyprodukowanie telefonu komórkowego. Włączam go, rozmawiam, wysyłam i odbieram sms-y, zbudzi mnie rano i nie muszę już pamiętać o noszeniu również ładowarki, bo akumulator trzyma max 2 dni. To co teraz widzę w ofertach to animowane, błyszczące gadżeciarstwo z wodotryskami i setkami aplikacji. Z pewnością nie jest to telefon. Kiedyś mówiono "ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra". Same klocowate krzyżówki mini telewizorka z komputerem i kinem domowym. Wskażcie mi telefon o funkcjonalności i ergonomii Nokii 6310i.
    daavid117
    Poziom 42  
    krakarak napisał:
    A ja czekam na ponowne wyprodukowanie telefonu komórkowego. Włączam go, rozmawiam, wysyłam i odbieram sms-y, zbudzi mnie rano i nie muszę już pamiętać o noszeniu również ładowarki, bo akumulator trzyma max 2 dni.

Przecież takie telefony są nadal produkowane. Ba! Nawet kosztują grosze. Kup sobie taki i przestań narzekać na rozwój technologii :). To co tutaj oglądasz to już nie telefon, a smartphone.
    krakarak napisał:
    Wskażcie mi telefon o funkcjonalności i ergonomii Nokii 6310i.

Nokia X1-01 chociażby. Przykładów jest wiele, ale jak ogląda się tylko reklamy to ciężko coś sensownego znaleźć...
    krakarak
    Poziom 39  
    daavid117 napisał:

Nokia X1-01 chociażby. Przykładów jest wiele, ale jak ogląda się tylko reklamy to ciężko coś sensownego znaleźć...

W/w Nokia jest reklamowana przez samego producenta jako "tani telefon muzyczny". Normalnie szał ! Dla dzieciaczków w piaskownicy. A jaki solidny plastik dali ...
    Nie zarzucaj mi uwsteczniania technologicznego. Przedstawiam swoje zdanie o moich oczekiwaniach co do danego produktu. Chcę kupić telefon a nie all-in-one. To chyba niezbyt wygórowane wymagania ? Muszę nosić w drugiej kieszeni ładowarkę jak jadę na 3 dni w góry ? A za rok co jeszcze będę musiał taszczyć ? Miejsca w plecaku zabraknie.
    Flaman11
    Poziom 17  
    krakarak napisał:
    daavid117 napisał:

W/w Nokia jest reklamowana przez samego producenta jako "tani telefon muzyczny". Normalnie szał ! Dla dzieciaczków w piaskownicy. A jaki solidny plastik dali ...
    Nie zarzucaj mi uwsteczniania technologicznego. Przedstawiam swoje zdanie o moich oczekiwaniach co do danego produktu. Chcę kupić telefon a nie all-in-one. To chyba niezbyt wygórowane wymagania ? Muszę nosić w drugiej kieszeni ładowarkę jak jadę na 3 dni w góry ? A za rok co jeszcze będę musiał taszczyć ? Miejsca w plecaku zabraknie.

daavid117 ma racje za nie całą 100PLN kupisz telefon bez neta, mms, mp3, gdzie bateria trzyma 7dni. Sam używam takiego telefonu ze względu na czas pracy bez ładowania. A jak się bateria zużyje(po jakimś roku) to zmieniam na nowy, bo kosztuję o jakieś 50% więcej od nowej baterii. Wszyscy producenci komórek w ofercie posiadają telefony z półki LOWCOST.
    daavid117
    Poziom 42  
    krakarak napisał:
    W/w Nokia jest reklamowana przez samego producenta jako "tani telefon muzyczny".

Mówiłem żebyś nie opierał wiedzy na reklamach :). Wszystko jest reklamowane w ten sposób dzisiaj, a ten telefon na czuwaniu ma wytrzymywać bodajże miesiąc? Z odtwarzacza nikt korzystać nie każe, a poza nim ten telefon oferuje tylko rozmowy i sms. Ten plastik nie jest solidny? No, a czego oczekiwać od telefonu (very)low-end? Poza tym podobnych telefonów jest sporo, a w sprzedaży nadal znajdują się nowe sztuki telefonów starszej generacji.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Odeszliście od tematu koledzy. Takie dyskusje to tutaj.
    W tym temacie to o Symbianie. Kiedyś za czasów Nokii 6600 Symbian to była potęga! Appsów pamiętam było tyle że głowa mała. Tamte czasy już nie wrócą, a szkoda. Dzieciak byłem wtedy i podziwiałem ten system i to co oferował.
    lukas1121
    Poziom 18  
    Zamiast nowego odchudzonego a raczej klasycznego telefonu polecam starą nokie 3310. Bateria 2 tygodnie mi trzymała, obudowa pancerna! po upadku się nigdy nie zawiesił nie wyłączył, i miał sneika!!:D
    lukasz1239
    Poziom 8  
    nokia n-73 to był telefon
    dexi
    Poziom 29  
    gosztekseba napisał:
    "Zajeżdza" mi apple...

Apple? Przecież zaczynają rozwój Symbiana na sposób Androida. Sam się dziwię dlaczego nie chcieli robić komórek z Androidem zamiast Windowsem. Android na wskroś jest podobny do Symbiana (a właściwie na odwrót).
    gosztekseba
    Poziom 31  
    Apple czy Samsung wszyscy teraz zżynają od siebie. Jednak na Androida sporo "syfu" już jest.
    basstec
    Poziom 34  
    Flaman11 napisał:
    krakarak napisał:
    daavid117 napisał:

daavid117 ma racje za nie całą 100PLN kupisz telefon bez neta, mms, mp3, gdzie bateria trzyma 7dni. Sam używam takiego telefonu ze względu na czas pracy bez ładowania. A jak się bateria zużyje(po jakimś roku) to zmieniam na nowy, bo kosztuję o jakieś 50% więcej od nowej baterii. Wszyscy producenci komórek w ofercie posiadają telefony z półki LOWCOST.

Takiemu jak krakarak to nie dogodzisz, jest takich telefonów kilka modeli prostych ale są już nowe więc złe, kiedyś by były dobre bo to było by kiedyś a teraz jak ma polifonie tylko to już jest beeee, a o grze to już nie wspomne.

Wracając do tematu nowego symbiana, nokia czuje oddech, leci w sprzedaży, pali im się pod tyłkami to walczą, zobaczymy co z tego będzie. Najbardziej mnie śmieszą te ich reklamowe żarty typu bateria 31 dni w nokii e6, im się wydaje chyba dalej, że ludzie to debile i kupią wszystko z napisem nokia. Steve żeby takie kity wciskał to ajfoniarze na forach zakrzyczą wszystkich, że im tyle bateria trzyma.
    Samezrp1
    Poziom 12  
    Atreyu Makiavel napisał:
    Kiedyś za czasów Nokii 6600 Symbian to była potęga! Appsów pamiętam było tyle że głowa mała. Tamte czasy już nie wrócą, a szkoda.

Może i szkoda czasów, ale nokii nie. Sam byłem posiadaczem 6600 i wielkim fanem nokii, niestety szlag ją trafił (6600, choć nokie też). W czasie gwarancji naprawiali ją 3 razy, przed końcem gwarancji twierdzili, że działa ok, tydzień po stwierdzili, że uszkodzona jest płyta i nie da się naprawić, czyli generalnie: spadaj.

Od tego czasu zacząłem obserwować upadek nokii i jakoś wcale mi nie szkoda. Piszę to nie po to, żby się żalić, ale widać, że nie tylko mnie tak potraktowali, to mają za swoje.
    skaktus
    Poziom 37  
    Jak się symbian odbije to i może na rynku zostanie. Nokia coś przy nim modzi i powinna go doprowadzić do stanu używalności i zaoferować kompatybilność wsteczną i bangla. System wówczas ma szansę na przezycie.

W starciu z androidem pewnie będzie duży problem.

Jednak porównując symbiana z Satio i androida z Motoroli, uważam że symbian odpada w przedbiegach.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Moim zdaniem wciąż jest miejsce na rynku dla systemu Symbian. Coraz częściej spotykam się z opiniami osób, które poszukują telefonu o określonej funkcjonalności, ale pozbawionego oczywistych wad systemu Android przy jednoczesnym wykluczeniu iOS i BlackBerry OS. Wybór wtedy ogranicza się w praktyce właśnie do m.in. Symbian i Bada OS.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    pseven napisał:
    pozbawionego oczywistych wad systemu Android
    O jakich to wadach kolega prawi?
    cefaloid
    Poziom 31  
    krakarak napisał:
    A ja czekam na ponowne wyprodukowanie telefonu komórkowego. Włączam go, rozmawiam, wysyłam i odbieram sms-y, zbudzi mnie rano i nie muszę już pamiętać o noszeniu również ładowarki, bo akumulator trzyma max 2 dni. To co teraz widzę w ofertach to animowane, błyszczące gadżeciarstwo z wodotryskami i setkami aplikacji. Z pewnością nie jest to telefon. Kiedyś mówiono "ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra". Same klocowate krzyżówki mini telewizorka z komputerem i kinem domowym. Wskażcie mi telefon o funkcjonalności i ergonomii Nokii 6310i.

Gdzie widzisz jakikolwiek problem?
    Kup sobie jakiegoś MyPhone za 100zł, jakąś nokię 100 itp a nie smartfona żeby na niego narzekać.
    Po prostu pomyliłeś się, chciałeś kupić telefon a przepłaciłeś i kupiłeś smatfon.
    Nie potrzebujesz smartfona? To sprzedaj go i leć do komisu po ten cud miód 6310i - zostanie Ci sporo pieniędzy po takim ruchu. Chociaż moja osobista opinia o 6310i: patrząc na obecne ceny wyhuśtanych staroci to bardziej przereklamowanego produktu w życiu nie widziałem. iPhone się może wstydzić brakiem przereklamowania przy komisowych cenach tego staruszka. 1000-2000zł za nieużywany co przeleżał 10 lat w magazynie? No chyba kogoś Bóg opuścił. Za to spokojnie można kupić coś na czasie i o wiele wytrzymalsze! Pomijam już fakt że nie wierzę w ich nowość bo pewnie nawet w Somalii już nie leżą w magazynach. Pewnie składaki.

Ale uszanuj to że ja osobiście takich ograniczonych urządzeń jak 6310i nie mam zamiaru dotykać. Powód jest prosty. Nie chcę otaczać się stertą 10 urządzeń (telefon, gps, notatnik, mp3, awaryjny dostęp do netu) tylko chcę mieć jedno i dlatego chcę smartfonów i bardzo się cieszę że czasy Nokii 6310i odeszły. Miałem długo 6210 a potem 6310 więc nie jest to moje "widzimisię".

Idąc Twoim tokiem rozumowania to auto nie miało by ani radia, ani klimy ani poduszek powierznych, ABS, ESP, elektrycznych szyb itp bo ma służyć do jeżdżenia a nie do chłodzenia się czy słuchania muzyki kosztem powiększonego spalania. Na szczęście wciąż możesz sobie kupić np Dacię Logan bez klimy i bez radia. Ma tylko to co musi.

A wracając do tematu - a co da taka aktualizacja Symbiana? Reanimacja trupa z kulą w głowie (strzelało Apple) i sercu(strelało Google) już nic nie da. Za póżno Panowie z Nokii. Za późno zaczeliście słuchać użytkowników, za późno przestaliście się unosić dumą i nie zauważać oczywistych faktów. Lata mijały a Nokia miała głęboko w d..ie jakieś zmiany w systemie. Bo taki najlepszy! Więc ludzie zmienili.... system i zgasili światło.
    mtaton
    Poziom 21  
    Złudnie przypomina LG GD510 Widgety te rozwijane menu z góry sposób otwierania wiadomości w chmurkach. To samo mam na starym LG jedyna różnica to wygląd ikonek i płynne pojawianie się nowych okien.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Co to za porównanie? Przecie on nie ma żadnego systemu operacyjnego!
    iagre
    Poziom 35  
    krakarak napisał:
    Przedstawiam swoje zdanie o moich oczekiwaniach co do danego produktu.

Problem jest taki że producenci różnych rozwiązań technicznych często zasypują nas swoim widzimisię nie pytając się użytkowników o ich oczekiwania.
    producent do użytkownika napisał:
    Co ma być? Jak to ma funkcjonować? etc...
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Te widzimisię producenta są oczekiwaniami grupy reprezentatywnej której to zostały zadane jakieś tam pytania i jakieś tam odpowiedzi zostały usłyszane. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    daavid117
    Poziom 42  
    Atreyu Makiavel napisał:
    Te widzimisię producenta są oczekiwaniami grupy reprezentatywnej której to zostały zadane jakieś tam pytania i jakieś tam odpowiedzi zostały usłyszane. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Bardziej wygląda na to, żeby wszystkie funkcje rozdzielić między modelami tak, by kupujący nigdy nie był do końca zadowolony - wtedy będzie zmuszony zmienić za jakiś czas telefon. Są przecież tanie, ciekawe modele z niezłymi aparatami, ale bez WiFi. Są modele z WiFi, ale bez systemu operacyjnego itd, itd. LG się na mnie przejechało, bo mój Optimus ma wszystko czego potrzebuję!

Tak wracając do tematu, to to trochę "nieładnie", że Nokia specjalnie chwali się w tym filmiku paskiem u góry ekranu (równiutko zerżnięty z Android) oraz wirtualnymi pulpitami. Niech zżynają od innych, ale niech się nie chwalą jakby to był ich wynalazek. W zasadzie ten system na tym filmiku nie oferuje nic nowego. iOS i Android przynajmniej przyniosły jakieś innowacje i dopiero potem zaczęły od siebie zżynać niezłe rozwiązania ;).