Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLP-300 Samsung pobiera cały czas papier

pablo0704 24 Sie 2011 21:43 1719 3
  • #1 24 Sie 2011 21:43
    pablo0704
    Poziom 10  

Witam, mam problem z moją drukarką CLP-300 Samsung
    tonery pełne w min 50%, dodam że w czasie transportu wysypał się toner z pojemnieka na zużyty proszek, zostały przeczyszczone czujniki i dalej to nie wiele pomogło, drukarka cały czas pobiera papier, po czym jeżeli tego papieru nie ma w podajniku to uspokaja się i czeka na papier, jeżeli dodam do podajnika jedną kartkę to ładnie ją wydrukuję (trochę ją mieli ta rolka co pobiera papier, kartka stoi w miejscu przez chwilę a rolka się cały czas po tej kartce kręci po czym wciąga i drukuje), jeżeli włożę co najmniej 2 kartki to jednąwydrukuję a druga zacina się za tym wałkiem co się nagrzewa,

zaczynam tracić cierpliwość i kończą mi się pomysły - dodam że męczę się od 3- miesięcy

pomocy!!!

czekam na jakieś rozsądne propozycje, a posta napisałem bo są inne podobne ale żaden nie rozwiązuje tego tematu, zastanawiam się czy to możę być sprzęgło poboru papieru tylko nie wiem jak to sprawdzić a serwis zażyczył sobie tyle co nowa drukarka

0 3
  • #2 25 Sie 2011 14:20
    mysiak
    Poziom 16  

Kolego sprawdź czy rolka poboru papieru kręci się cały czas. Jeżeli kręci się cały czas bez żadnych przerw to na 95 % sprzęgło nie hamuje rolki i stąd to ciągłe pobieranie. jeżeli się okaże, że to sprzęgło to raczej nie będzie ono uszkodzone a jedynie zmieniło swoje położenie i trzeba je usztywnić dobrym klejem lub śrubką wkręconą w plastik. Polecam bardziej śrubkę.

Ale póki co na razie opisz zachowanie rolki.

0
  • #3 25 Sie 2011 18:30
    pablo0704
    Poziom 10  

rolka cały czas się kręci, w weekend postaram się potestować z tym sprzęgłem, będę mieć wiecej czasu i zobacze co i jak bo na razie to nie wiem jak to ugryźć :)

0
  • #4 26 Sie 2011 08:29
    mysiak
    Poziom 16  

To już jesteśmy w domu :) Musisz dobrać się do sprzęgła i ustawić je w odpowiedniej pozycji i potem usztywnić klejem lub śrubką. Rolka kręci się dlatego, że sprzęgło się odchyliło ( w wyniku pęknięcia plastikowego ogranicznika ) i nie jest w stanie zahamować rolki co powoduje efekt ciągłego kręcenia się rolki.

Napisz czy zadziała ;)

0