Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silniczki - pod jakie napięcie

24 Sie 2011 22:11 2147 8
  • Poziom 8  
    Jak sprawdzić pod jakie napięcie należy podpiąć silniczek z modelu - nic niestety nie jest napisane na nim prócz producenta. Mam stary model w którym chcę założyć aku 7,2v i nie wiem czy przypadkiem nie spale silników, oczywiście poprzez regulator napięcia. Do starego modelu chcę włożyć "młodą" elektronikę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na oko nic z tego. Pomiary rezystancji i próba oszacowania mocy maksymalnej mogą dać jakieś efekty, ale prościej będzie sprawdzić na jakie napięcie był stworzony model i w ten sposób szacować.
  • Moderator Robotyka
    mion12 napisał:
    Jak sprawdzić pod jakie napięcie należy podpiąć silniczek z modelu - nic niestety nie jest napisane na nim prócz producenta. Mam stary model w którym chcę założyć aku 7,2v i nie wiem czy przypadkiem nie spale silników, oczywiście poprzez regulator napięcia. Do starego modelu chcę włożyć "młodą" elektronikę.

Podaj typ modelu i producenta - może po tym się dojdzie.
    Ale jeżeli chcesz się bawić w wymianę elektroniki, to zmień też silnik na "młody". Są obecnie tańsze od barszczu. ;)

Nie wiadomo w jakim stanie jest silnik. Jeżeli kiedyś został przegrzany, to może być już złomem.

Możesz też dac fotkę modelu i silnika - może ktoś rozpozna typ.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na pewno nie na wyższe niż zasilanie modelu dawcy. Proste...
  • Poziom 8  
    Tak wygląda płytka:

Serwo przy płytce:

Jeden z naszych "bohaterów"

Komora baterii modelu:

Miałem troszkę czasu na poszukanie...proszę poprawcie jeśli się mylę.
    Mam regulator Tamiya TEU-101BK więc muszę go zasilić 7,2V czyli 6 akumulatorków. Mam też pakiet z innego modelu, ale się nie mieści dlatego stwierdziłem, że wykorzystam już obecne rozwiązanie-komorę baterii. Czyli będzie i tak mniejsze zasilanie, więc silników nie powinienem spalić. Ciekawe jak z szybkością. Myślałem jeszcze żeby założyć akumulator Li-Po, ale nie mam regulatora odpowiedniego.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zastanawiam się dlaczego chcesz to przerabiać , przecież to NIKKO lub TAIYO , napięcie masz tam 9,6V więc KOPA MA NIEZŁEGO !!! (mam kilka podobnych)

..............chyba że nie masz do niego nadajnika :?:
  • Poziom 8  
    Nie mam nadajnika, a chce zobaczyć jak śmiga:-) Niestety dłuższy czas nie znalazłem nadajnika. Co myślisz o moim rozwiązaniu?
  • Poziom 18  
    Niezawodne rozwiązanie jakie ogólnie proponują tu KOLEDZY PO FACHU i jak sam zauważyłeś to kompletna proporcjonalna "apka" modelarska , czyli :
    -NADAJNIK
    -ODBIORNIK
    -SERVO
    -REGULATOR DWUKIERUNKOWY.
    Napięcie daj bez kombinacji prosto z całego zasobnika baterii czyli z tych ośmiu sztuk , regulator da radę bez problemu , silniczek również bo jest na 9,6V , pozostaje tylko mechanika , czyli dopasowanie serva , a z tym będziesz miał trochę kłopotu ........
  • Poziom 8  
    Witam
    Dawno nie zaglądałem na elektrodę. Model powstał jeszcze w tamtym roku... jeździ się nim bardzo fajnie. Służę pomocą jakby ktoś chciał coś takiego zrobić. Było trochę cięcia przy pasowaniu serwa. Założyłem też uniwersalne wtyki. Wrzucam kilka fotek