Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry linii Netia. Częste zrywanie połączenia.

24 Sie 2011 22:55 1804 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Mam internet z Netii na liniach TP. Problem polega na częstym zrywaniu połączenia średnio dzieję się to co dwa dni. Dzwonie na infolinie netii przyjmuja zgloszenie, naprawiaja ale tylko na chwile.
  Zaczalem szukac i pytac znajomych o parametry linii. Mam ten ich "cudowny" router Netiaspot. Wszedlem w diagnostyke i mam nastepujace parametry

  Parametry linii Netia. Częste zrywanie połączenia.


  Znalazlem gdzies informacje ze usptream powinien miec wartosc powyzej 13dB czy to prawda? Czy te zerwania biorą się od czegoś innego.
 • Poziom 28  
  Cytat:
  Znalazlem gdzies informacje ze usptream powinien miec wartosc powyzej 13dB czy to prawda? Czy te zerwania biorą się od czegoś innego.


  Może mieć mniejszą, choć im wyższa tym lepsza, ale najlepiej jeśli wartości upstream i downstream mają zbliżone wartości.
  Cytat:
  Problem polega na częstym zrywaniu połączenia średnio dzieję się to co dwa dni. Dzwonie na infolinie netii przyjmuja zgloszenie, naprawiaja ale tylko na chwile.

  Wyjaśnij co rozumiesz przez zrywanie co dwa dni, router traci synchronizację czy tylko brak internetu. Wygląda na to, że masz LLU, a parametry wyglądają w porządku, ale to ty musisz poobserwować czy parametry są stałe czy się zmieniają.
 • Poziom 2  
  Juz tlumacze. Opisze trzy ostatnie usterki
  1. Brak synchronizacji i brak telefonu, powróciło po 4 godzinach od zgłoszenia. Niestety netiaspot nie ma diod typu adsl internet wiec nie opisze jak sie swieca. Jak nie dziala swieci na czerwono.
  2. Brak synchronizacja, telefon działa, powróciło po 6 godzinach. Dzwonił jakiś technik i potwierdzał czy działa.
  3. Zgloszenie z dzisiaj (24.08.2011), raczej ne jest to problem po stronie synchronizacji. Poniewaz formalnie dane o szybkosci, tlumieniu i uzytkowniku pobieral. Podlaczylem inny router ktory mam w domu, skonfigurowalem poprawnie i pobieral adres 0.0.0.0. Zgłosiłem do Netii Pan na infolinii powiedział że jest to problem 721, że karta do której jestem podpęty nieodpowiada. Internet wrócił o 21. Pewnie rano zaniknie zobaczymy.


  A czy siła upstream w moim przypadku nie jest za niska? do marginesu nie jest juz tak daleko.
 • Poziom 28  
  Zwróć uwagę czy parametry w pozycji "margines zakłóceń " nie zmieniają się, a jeśli tak to o ile (jeśli spadają poniżej 6 dB to niedobrze).
  Przy błędzie 721 operator zmienia ścieżki, ponieważ do centrali do której jesteś podłączony już nie ma połączenia na ścieżkach które masz przypisane.
  Z tego co opisujesz czasem może być taki zbieg okoliczności i po ostatniej naprawie wszystko może już działać bez problemu, ale nie zaszkodzi poobserwować parametrów.