Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito V Klasa - szwankuje centralny zamek

polonez15 24 Aug 2011 23:02 11603 9
 • #1
  polonez15
  Level 33  
  Witam serdecznie! Mesiek Vito V-klasse rok 98, stara buda. Centralny zamek otwiera normalnie, kierunki migną raz. Zamyka dopiero za 3 razem, trzeba raz po razie zamykać pilotem. jak wcisnę zamykanie raz to drzwi się zaryglują i po pół sekundy wszystko znowu się otwiera. Czy problemem może być krańcówka? Alarmu brak, przednie krańcówki działają, jedynie przy bocznych odsuwanych drzwiach i bagażniku nie ma reakcji lampki przedniej (nie wiem, czy w tym wypadku powinna być).
 • Helpful post
  #2
  cojac1
  Level 12  
  Sterownik widzi otwarte drzwi, więc krańcówka w zamku. Sprawdź c.z. z klucza i kosmetyka zamków.
 • Helpful post
  #3
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Czyszczenie i regulacje powinny załatwić sprawę. Coś oporuje i któryś zamek nie zamyka, po czym system "odbija".
 • #4
  polonez15
  Level 33  
  Vitek był cały rozebrany do malowania, instalacja wydała się być OK, ale nie potwierdzę. W każdym bądź razie wiadomo, gdzie szukać usterki! Krańcówki w zamkach, nie te na słupkach?
 • #5
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  W zamkach.
 • #7
  polonez15
  Level 33  
  A więc prawe drzwi przednie nie zamykają wcale nic tylko same siebie, więc jest przyczyna. teraz druga sprawa, drzwi kierowcy kluczykiem zamykają auto, ale odbija, i nawet po stu razach się nie zamknie a odbije, natomiast z pilota jest na 3 razy...Wiec o co chodzi?
 • #8
  polonez15
  Level 33  
  Przepraszam za post pod postem. Rozebrałem drzwi, krańcówka w zamku jak jest otwarta (otwarte drzwi) to zamek sam zamyka się i otwiera bez przerwy, jak ją wcisnę to jest na 3 razy, brak jest reakcji natomiast z "przycisku" w siłowniku tych drzwi, z tego co się domyślam są to przewody które idą do 2 pinowej kostki pod schowkiem, zielono - czarny i zółto - zielony a do siłownika idą 2 przewody z oddzielnej kostki, więc już się gubię... Gdy zwarłem tą kostkę zielono - czarny i żółto - czarny nie było zmiany reakcji, może to nie działa na zasadzie zwarcia?
 • #9
  skodek
  Level 2  
  Dzisiaj skończyłem walkę z podobnym problemem . w moim przypadku oprócz wiązek uszkodzone były dwa siłowniki teraz wszystko hula bez problemu.
 • #10
  satanistik
  Level 27  
  Kabelki zielony i żółty zwierają ale nie do masy ale do jednego z końców silnika. Wszystkie silniki siłowników są zwarte razem równolegle. W tej kostce od modułu komfortu gdzie się schodzą dwa grube są zasilaniem, dwa cieńsze to właśnie silniczki a pary zielono żółte to krańcówki.