Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inteligentny dom na Sterbox czy PLC2011A0

student_Wojtek 15 Lip 2012 15:53 65918 98
    Master-Slave
    Poziom 10  
    Co do zegarów to odpowiedź jest bardzo prosta. Nie można ustawić zegara 1, zegara 2 i zegara 3 do tylko jednego wyjścia ww. To tak jakbyśmy podłaczyli wyłącznik mechaniczny, następnie z niego podali stan "1" a drugim wyłacznikiem mechanicznym chcieli tą "1" usunąć mając wyłaczniki połaczone równolegle.
    Do takiej konfiguracji służą makrocele OR. Na ich wejście podajemy zegary a na wyjściu i to tylko jednym dany ww, pamiętając o tym aby powiązanie z klawiszem Sterboxa było skasowane bo inaczej to będzie zachowane zjawisko jak powyżej.
    Ktoś wcześniej pisał że musi używać wpisanych pojęć typu ww0 itp.
    Totalna nieprawda. Można wpisać zamiast ww0 czy innych oznaczeń własne sugerujące do czego mają słuzyć.
    Jescze jedno odnośnie zegarów, jeden zegar może wystartować monoflopy w których ustawiamy czas. Przy prostej konfiguracji korzystając z monoflopów i bramek NOT możemy ustawiać kilka przedziałów czasowych.
    Jak tak czytam na forum wypowiedzi, :idea: to "włos na głowie staje" jak przez niewiedzę opisuje się i krytykuje coś czego dokładnie nie poznaliśmy. Nie dotyczy to wszystkich gdyż część wypowiedzi jest bardzo rozsądna.
    Ja używam Sterboxów już ponad rok. Zamontwałem ich też już sporo i nie widzę ani nie mam takich problemów.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  • MetalworkMetalwork
    palacz997
    Poziom 12  
    Master-Slave napisał:
    Co do zegarów to odpowiedź jest bardzo prosta. Nie można ustawić zegara 1, zegara 2 i zegara 3 do tylko jednego wyjścia ww. To tak jakbyśmy podłaczyli wyłącznik mechaniczny, następnie z niego podali stan "1" a drugim wyłacznikiem mechanicznym chcieli tą "1" usunąć mając wyłaczniki połaczone równolegle.

Jakoś w PLC2011 da się to zrobić bez kłopotu. W PLC2011 jest sterowanie zdarzeniami jak i sterowanie ciągłe, liniowe. Możesz podłączyć kilka zdarzeń do jednego wyjścia i jeszcze przejąć kontrolę ręcznie jak ci sie nie podoba, że akurat coś jest przełączone, a ty nie chcesz i samo wróci przy następnym zdarzeniu.
    Master-Slave
    Poziom 10  
    No cóż to potwierdza regułę, że masz problemy z urzadzeniem Sterbox, gdyż nawet nie przeczystałeś uważnie tego co ja napisałem. Piszesz tak: Możesz podłączyć kilka zdarzeń do jednego wyjścia i jeszcze przejąć kontrolę ręcznie jak ci sie nie podoba. A dokładnie to samo ja napisałem, że wykorzystując makrocele OR możesz właśne takie zadanie wkonać. Czyli sterować ręcznie z zegarów i innych elementów logicznych jednym wyjściem.
    Ale nie ma co szkoda niedzieli na takie pisanie. Coś mnie podkusiło żeby odpowiedzieć na te wszystkie zarzuty. Nie mam zamiaru reklamować Sterboxa czy innych sterowników, które też sa fajne i zdają egzamin. Nawet ten PLC2011 też jest ok.
    Kiedyś wpadnę tutaj na forum ponownie poczytać jak się dalej to rozgrywa.
    Pozdrawiam.
    neodym
    Poziom 13  
    Polikon napisał:
    Zibiland
    Sprawdziłem w kodzie co jest pobierane z neta i okazało się że gify wskazujące stan wyjść są pobierane z adresu http://www.zetkom.com.pl/temp/bu.gif i http://www.zetkom.com.pl/temp/zof.gif
    http://www.zetkom.com.pl/temp/st.gif
    I teraz jak nie masz neta to nie masz kontroli nad stanami poszczególnych wyjść.

To dyskwalifikacja. Jak urządzenie mające chronić mienie zdradza SPRZEDAWCY lokalizację swego zamontowania? Może wysyła też jakieś statystyki "anonimowo" - weź sprawdź. A dostęp przez WWW oczywiście bez SSL? A nawet jakby był SSL to kto miałby płacić za certyfikat z VeriSign? Bez certyfikatu SSL jest bezużyteczny. Zresztą przeglądarkę łatwo oszukać i podstawić stronę gdzie użytkownik wpisze swoje dane logowania. To urządzenie niewarte nerwów.
    To znaczy wewnątrz budynku, bez komunikacji z netem do czegoś sie przyda ale jako urządzenie sterowane z netu to porażka. I jeszcze brak tych funkcji timerów...
  • MetalworkMetalwork
    Polikon
    Poziom 14  
    Zibiland
    Wszystko by się zgadzało, tylko w opisie tego urządzenia nie ma nic na temat braku kontroli nad wyjściami z poziomu PC, jeśli nie podłączymy Sterbox-a do neta. Wygląda to na wymuszanie na użytkowniku udostępnianie neta dla tego urządzenia.
    Dzisiaj w nocy, miałem sytuację, że miałem neta a Sterbox na siłę próbował restartować modem.
    A co będzie za parę lat, jak (odpukać) firma padnie i nie będzie strony, z której pobierane są ikonki. Albo potencjalny użytkownik nie planował podłączać go do neta. Powinna być możliwość wgrania aplikacji do sterowania Sterbox-em z poziomu PC niezależnie od neta.
    Albo ustawiam Sterbox-a dokładnie jak w opisie tutaj http://www.zetkom.pl/sterbox/p4.html i to nie działa. (Teraz jestem na etapie uruchamiania tego przykładu.)
    Wygląda to na całkowitą ignorancję potencjalnego nabywcy.
    Nie wspomnę o programowaniu tego cuda. Już bardziej skomplikowanej procedury ktoś nie mógł wymyślić. Jeśli ktoś nie jest specjalistą w dziedzinie cyfrowej to mam małe szanse na poprawne i w miarę szybkie ustawienie tego cuda.
    A wystarczyłby mały programik, w którym można by ustawiać pobierane elementy z zasobników, program przetestowałby układ i jednym przyciskiem można by go wysłać do urządzenia. Na pewno sprzedaż takiego urządzenia była by większa jak każdy w prosty sposób mógłby go programować. Nie mówiąc o młodych ludziach uczących się technik cyfrowych. Przecież to byłaby zabawa na całe wieczory.
    Tak jak wcześniej pisałem, lubimy utrudniać sobie życie.
    Spróbuję na bazie oryginalnego kodu strony Sterbox-a stworzyć własną stronę i z niej sterować Sterbox-em. Przeglądnę te aplikacje z Androida i iPhone'a i może coś z tego sklepię pod PC.

Dodano po 19 [minuty]:

Master-Slave napisał:
    Do takiej konfiguracji służą makrocele OR. Na ich wejście podajemy zegary a na wyjściu i to tylko jednym dany ww, pamiętając o tym aby powiązanie z klawiszem Sterboxa było skasowane bo inaczej to będzie zachowane zjawisko jak powyżej.
    Ktoś wcześniej pisał że musi używać wpisanych pojęć typu ww0 itp.
    Totalna nieprawda. Można wpisać zamiast ww0 czy innych oznaczeń własne sugerujące do czego mają słuzyć.
    Jescze jedno odnośnie zegarów, jeden zegar może wystartować monoflopy w których ustawiamy czas. Przy prostej konfiguracji korzystając z monoflopów i bramek NOT możemy ustawiać kilka przedziałów czasowych.
    Jak tak czytam na forum wypowiedzi, :idea: to "włos na głowie staje" jak przez niewiedzę opisuje się i krytykuje coś czego dokładnie nie poznaliśmy. Nie dotyczy to wszystkich gdyż część wypowiedzi jest bardzo rozsądna.
    Ja używam Sterboxów już ponad rok. Zamontwałem ich też już sporo i nie widzę ani nie mam takich problemów.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Dzięki za tą informację odnośnie zegarów. Ale kierowałem zegary do bramki OR (tak jak zaproponował mi pan z serwisu Sterbox-a) i też nic z tego nie wychodziło. Chociaż jeden układ udało się uruchomić z dwoma zegarami, oczywiście z pomocą bramki OR i generatora.
    Dwa zegary sterują jednym przekaźnikiem a zarazem generatorem, który kieruje drugim przekaźnikiem. Z drugiej strony, fakt jak jeden zegar wysyła 0 bo jest wyłączony a drugi 1 bo się włączył. To będzie konflikt. Nie jestem informatykiem, ale jest to logiczne. Tylko nie jest logiczne to na tej stronie http://www.zetkom.pl/sterbox/p4.html i to sugeruje chyba jakiś informatyk? Tam masz dwa zegary skierowane na jedno wyjście ww7.

Jakby ktoś miał jakieś namiary na schematy stanów wejść i wyjść tych makrocel ze Sterbox-a byłbym wdzięczny. Bo jak ustawiać coś jak się nie wie jak zachowuje się dana bramka.

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Master-Slave
    Nakierowałeś mię na dobry trop. Błąd, jaki robiłem kierując zegary na makrocele OR był taki, że kierowałem sześć zegarów na dwie makrocele OR i na przekaźnik a miało to wyglądać tak że wyjście z dwóch makroceli miało być skierowane na następną makrocelę i dopiero na przekaźnik.
    Nie wiem, może jestem masochistą. Bo siedzę przy tym już trzy noce i dzisiaj prawie cały dzień, oczywiście z przerwami. Ale mam następne zadanie. Mam ustawione dwa automaty i chciałby mieć możliwość włączania tych automatów klawiszami i dodatkowo dwoma klawiszami niezależnie od automatu możliwość włączenia tych przekaźników ręcznie.
    jestam
    Specjalista Automatyk
    palacz997 napisał:
    "jeżeli FPGA nie przeprowadzi poprawnego rozszyfrowania danych i nie znajdzie podpisu cyfrowego danych i podpisu aktualnym czasem to w ogóle ignoruje przychodzące dane. Można mu wysyłać poprzez ethernet cały internet, bajt po bajcie, bo kombinacji jest 2 do potęgi 256 i szansa, że trafimy sekwencję jest żadna.
    FPGA jest akceleratorem kryptograficznym, raz zaprogramowanym bez możliwości zmiany jego zawartości gdyż FPGA jest w technologii antifuse. Proszę wpisać sobie w google słowo "antifuse" i poczytać...."

Oczywiście w tym FPGA nie ma błędów, bo jest w technologii antifuse. A stos TCP/IP obsługują krasnoludki. Ech...
    Polikon
    Poziom 14  
    Master-Slave
    Widzisz jedna mała sugestia a ile może pomóc. Już mam ustawione klawisze do ręcznego włączenia i wyłączenia automatu i włączenia i wyłączenia tego samego układu poza automatem.
    Ja wcześniej zasugerowany przykładem za strony (chyba) producenta połączenia zegarów na wirtualnym drucie, sądziłem że wyjścia poszczególnych elementów tego urządzenia są izolowane wstecznie. Tak jak ja stosuję takie izolowanie diodami jak robię jakieś obejścia w sterowanych komputerami maszynach. Jak chcę mieć możliwość włączenia jakiegoś przekaźnika ręcznie, bo z komputera tego nie mogę zrobić to przepuszczam sygnał z komputera i z mojego „lewego” źródła przez diody i jestem pewny, że nic nie spalę w układzie wyjściowym komputera.
    Jakby zastosowali taką izolację w tym Sterbox-e, to ile bramek możemy zaoszczędzić.
    Teraz następne zadanie.
    Stworzyć własną stronę do sterowania Sterbox-a coś na wzór tej strony na Androida tylko pod windę.
    Polikon
    Poziom 14  
    Zibiland napisał:

Ja stworzyłem własna aplikacje do sterowania i zbiłem to co chciałem. Wszystko opiera sie na plikach html.

A nie mógłbyś się podzielić tą aplikacją. Po co otwierać otwarte drzwi?

Właśnie kupiłem te cudeńko LAN Kontroler, za dwa tygodnie będzie u mnie to się pobawię.
    Jeszcze nie mam konkretnego zajęcia dla niego, ale pobawić się można.

Dzisiaj trochę walczyłem z własną stroną do Sterbox-a i klawisze już działają, ale chciałby, aby zmieniały się tak, aby było widać na nich w jakim stanie jest dane wyjście.
    Ma ktoś jakieś pomysły??
    Dodano 20-07-2012

Zauważyłem, że nawet producent (może tylko dystrybutor) też nie ma w swoich aplikacjach mobilnych potwierdzenia wykonania zadanego polecenia. (Nie piszę o tym jak z jakiegoś telefonu połączymy się ze Sterbox-em i korzystamy z jego wewnętrznej strony.) I w filmikach reklamowych widać unikanie pokazania, co wyświetlane jest na tablecie po ikonce „wykonuje”
    Myślałem o jakiejś nakładce na oryginalną stronę Sterbox-a.
    Co o tym sądzicie.

I jaszcze jedno.
    Muszę sprostować to, co wcześniej napisałem, że bez Internetu nie mamy potwierdzeń w postaci lampek z wewnętrznej strony Sterbox-a.
    Mamy potwierdzenia, tylko trzeba trochę poczekać, to samo dotyczy kart z ustawieniami. Trzeba mieć anielską cierpliwość, aby nieraz doczekać się wszystkich ikonek na karcie np. z makrocelami. A biorąc pod uwagę fakt, że za każdym razem jak przestawiamy coś, to musimy indywidualnie do każdej pozycji zastosować polecenie „zapisz” to jak nie mamy neta to musimy (bynajmniej ja) zaopatrzyć się, w jakieś Relanium.:)))
    Polikon
    Poziom 14  
    ghost-001 napisał:
    Na ich kanale Youtube również zadałem te pytania, na część z nich są tam odpowiedzi.
    Link
    Korespondencji mailowej nie będę cytował, sporo tego jest.

Chyba za dużo gromów na nich leciało, bo pojawił się napis „Dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone.” Pod wszystkimi filmami ze Sterbox-em.

Po za tym pobawiłem się tym cudem i mogę z czystym sumieniem odradzić Sterbox-a do sterowania jakimś domem.
    Moim zdaniem Sterbox jest stworzony tylko po to, aby na nim zarobić. A z inteligentnym domem ma bardzo mało wspólnego. Piec w domu to rzecz podstawowa i dość kosztowna w eksploatacji. A co oferuje Sterbox odnośnie pieca, tylko włączenie i wyłącznie i podgląd temperatury, nie mylić z regulacją temperatury. Brak możliwości ustawienia histerezy zadanej temperatury wyklucza jej regulację.
    I jeszcze jeden ciekawy przykład.
    Zakładając, że mam podłączony piec (z własną elektroniką) do Sterbox-a.
    Wyjeżdżam z rodziną na kilka dni, wychodzę z domu i na panelu klikam, aby wyłączyć piec.
    Wychodzi żona (kobiety przeważnie wychodzą później) i pomyśli że trzeba wyłączyć piec, więc klik na ikonkę z piecem. I myśli że wyłączyła piec. A faktycznie go włączyła. Powiecie blondynka, nie ja powiem że ci, co projektowali Sterbox-a i programy do niego do blondyni przez duże B.
    Jak można zaprojektować panel sterujący bez kontroli wykonanego polecenia.
    Wychodzę z piwnicy, zamykam drzwi podchodzę do panela wyłączam światło, i kto mi zagwarantuje, że światełko faktycznie zgasło.
    Można by cały laborat napisać, o wadach tego cuda.
    Sterbox nadaje się do ćwiczeń jak chcemy podczas projektowania własnego inteligentnego domu uniknąć błędów i zbędnych zakupów.
    szumi
    Poziom 11  
    Polikon przecież to co ty piszesz świadczy tylko o braku znajomości tego sterownika oraz braku jakiejkolwiek wiedzy o elektronice.
    Ja uruchomiłem kilka zestawów sterbox i na żaden nie narzekam.

W porównaniu do innych sterowników które są kosztowne i nieporównywalnie trudne do zaprogramowania, Sterbox to super sprawa i działa tak jak się chce i umie zaprogramować.

Ja steruje piecem poprzez Sterbox i to właśnie Histereza pozwala na załączenie pieca i wyłączenie wg. zadanej temperatury ( Nie Umiesz tego zaprogramować a się mądrzysz ).

Żona Blondynka niech spojrzy na Panel Sterujący i zobaczy czy PIEC jest WŁ czy WYŁ, dodatkowo w nowej wersji Sterbox jest już zmieniające się TŁO po załączeniu włącznika.
    No ale cóż tu od żony wymagać skoro Ty ......

Sterbox kontroluje oczywiście stan o czym powinieneś wiedzieć, w stan każdego wejścia wyjścia pokazywany jest w trzech miejscach ( Klawisz WŁ/WYŁ, Tło klawisza oraz Żarówka stanu ), kolejny przykłada na brak znajomości Sterbox'a.

Jednym słowem Nie wiesz Nic o tym urządzeniu jakim jest Sterbox.
    Nie wiesz jak do tego podejść a to nie jest "Plug and Play"
    Tacy ludzie którzy nie potrafią nic zrobić, a tylko marudzą i narzekają to po prostu "Laicy" którzy odgrywają się na urządzeniu bo nie potrafią go zaprogramować.

Pan Piotr z supportu Sterbox'a udziela bardzo pomocnych wskazówek i porad, a wręcz czasem wysyła gotowe zrzuty jak coś zaprogramować, ale jak ktoś nie wie jak do tego podejść to może sobie sterować tak jak ty do zabawy światłem w pomieszczeniu w którym siedzi.
    Osobiście używam tego urządzenia i jak widzę co Ty i inni wypisują to mnie krew zalewa.
    Montowałem też inne sterowniki i wiem coś o tym. Przede wszystkim jest to STEROWNIK PLC a nie sterownik inteligentnego domu jak inne zabawki typowe do inteligentnych domów. Ze sterownika PLC sam musisz sobie stworzyć INTELIGENCJĘ i to w tym przypadku może być mocno zaawansowana. Tu nie ma sztywnych schematów a OGRANICZA cię Tylko TWOJA INTELIGENCJA.
    Polikon
    Poziom 14  
    A ty się zastanowiłeś, co napisałeś?
    Coś mi się wydaje, że ten pan Piotr to ty, (właśnie wczoraj wrócił z urlopu i od razu pojawił się post) i tak mocno reklamujesz ten sterownik.

szumi napisał:
    Żona Blondynka niech spojrzy na Panel Sterujący i zobaczy czy PIEC jest WŁ czy WYŁ, dodatkowo w nowej wersji Sterbox jest już zmieniające się TŁO po załączeniu włącznika.
    Ja pisałem o aplikacji na Androida, i tam nie ma kontroli, co jest aktualnie włączone.
    szumi napisał:
    Ja steruje piecem poprzez Sterbox i to właśnie Histereza pozwala na załączenie pieca i wyłączenie wg. zadanej temperatury ( Nie Umiesz tego zaprogramować a się mądrzysz ).
    Też doszedłem do tego, po wielu próbach. Bo w instrukcji nie ma nawet wzmianki histerezie. A z tego, co ja, jako laik wiem to histereza oznacza różnicę pomiędzy momentem włączenia i wyłączenia. I spróbuj wpisać w pole (na Sterbox-e) „ustaw H” różnicę 5 stopni. Zobaczysz, co z tego wyjdzie.
    szumi napisał:
    W porównaniu do innych sterowników które są kosztowne i nieporównywalnie trudne do zaprogramowania, Sterbox to super sprawa i działa tak jak się chce i umie zaprogramować.
    Tak tu masz rację. Taki sterownik APB-24MRDL 12-24V ( cena netto. 499zł ) jest bardzo „trudny” do ustawienia. Masz aplikację, na której możesz sobie prawie wszystko, co sobie wymyślimy poustawiać i przetestować. I nie trzeba nic podłączać do sterownika, aby sprawdzić czy dany układ będzie działał, biorąc pod uwagę źle oznaczone i błędnie opisane wyjścia i wejścia w instrukcji. Dodając do tego bardzo skąpe zasoby Sterbox-a w porównaniu z innymi sterownikami, Sterbox do pięt im nie dorasta. Jedna wada sterownika, który podałem jako przykład (APB-24MRDL 12-24V) to brak obsługi przez sieć LAN.
    szumi napisał:
    Tacy ludzie którzy nie potrafią nic zrobić, a tylko marudzą i narzekają to po prostu "Laicy" którzy odgrywają się na urządzeniu bo nie potrafią go zaprogramować.
    Tak jest jak napisałeś „Jednym słowem”, jeśli ktoś kto sprzedaje jakieś urządzenie i całkowicie ignoruje napisanie rzetelnej i poprawnej instrukcji obsługi musi się liczyć z takimi reakcjami jak moje posty na temat Sterbox-a.
    Podam ci dwa przykłady z instrukcji.
    Przerzutniki monostabilne. Cytat „Przerzutnik po podaniu na wejście wyzwalanie zbocza narastającego zmienia na okeślony Czas stan na jedynkę logiczna. Warunkiem jest utrzymywanie na wejściach kasowanie. Ponowne podanie na wejście wyzwalające zbocza narastającego powoduje wydłużenie impulsu wyjściowego o czas. Podanie na kasowanie jedynki logicznej powoduje bezwzględne ustawienie na wyjściu 0 i skasowanie odmierzania czasu.”
    Co ma być utrzymywane na wejściach kasowanie jedynka, zero czy coś innego?
    Albo tutaj.
    I teraz czytam Nr styku 7 Nazwa R5. A na rysunku jest, styk 7 odpowiada nazwie? Żadnej, bo to jest wejście na przekaźnik. Nr styku 8 Nazwa R4. a na rysunku R3.
    Cytat z opisu styku 5 „W module o ustawionym adresie 1 port wwF, adresie 2 port wwN”
    I jak tu wierzyć instrukcji, skoro na rysunku wszystkie wejścia na przekaźniki są opisane jako 1 a wyjścia jako 2.

Instrukcja obsługi, a zwłaszcza w takich urządzeniach jest podstawą. I nie dziwię się, że pan Piotr jest zawalony emailami. Jak sam mi napisał.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

I dołożę do pieca „bo zimno”
    Ja, jako kompletny laik czytam instrukcję i układam odpowiedni układ i przypisałem wyjście układu do pierwszego styku nr.2 przekaźnik oznaczony jako R7 dodatkowego modułu. I korzystając z instrukcji do modułu, który posiadam, dowiaduję się, że ten port jest przypisany do nazwy wwF. Sprawdzam działanie układu, i nie działa. Więc sprawdzam, sprawdzam i po przestudiowaniu instrukcji do innych modułów okazuje się, że to nie wwF tylko ww8 i układ zaczął działać.
    Jestem teraz na etapie odnajdywania prawidłowych wejść, aby nic nie spalić.
    Polikon
    Poziom 14  
    szumi napisał:
    Piszesz, że masz podłączony piec do Sterbox-a.
    Ja próbuje uzyskać opóźnione wyłączenie pompy cyrkulacyjnej aby po całkowitym wyłączeniu pieca pompa pracowała jeszcze przez określony czas. Chodzi o wyciągnięcie ciepła, gdy zegar wyłączy piec, a ten jest akurat nagrzany do maksymalnej ustawionej temperatury.
    Możesz napisać jak to rozwiązałeś.
    szumi
    Poziom 11  
    Polikon napisał:
    A ty się zastanowiłeś, co napisałeś?
    Coś mi się wydaje, że ten pan Piotr to ty, (właśnie wczoraj wrócił z urlopu i od razu pojawił się post) i tak mocno reklamujesz ten sterownik.

Coś mi się wydaje ty To NIE TY, takie Głupoty wypisujesz.
    Dzwoniłem do Pana Piotra specjalnie dowiedzieć się kiedy wrócił i okazało się że do soboty włącznie był poza granicami Kraju, natomiast wydaje mi się że robisz wszystko by SZKODZIĆ marce tego urządzenia.
    Znam już P. Piotra osobiście ponieważ mieszkam w Warszawie i kilkakrotnie u nich byłem i uważam iż zarówno sterownik jak i pomoc jest OK.
    Polikon napisał:

szumi napisał:
    Ja pisałem o aplikacji na Androida, i tam nie ma kontroli, co jest aktualnie włączone.
    [/quote]
    Aplikacja na ANDROID jest aplikacją na Android natomiast Sterbox nie współpracuje w pełni z Androidem, może kiedyś będzie pokazywał stan na aplikacjach zewnętrznych (sam na to czekam i wiem że coś będą robili w tym kierunku ).

Polikon napisał:

szumi napisał:

Też doszedłem do tego, po wielu próbach. Bo w instrukcji nie ma nawet wzmianki histerezie. A z tego, co ja, jako laik wiem to histereza oznacza różnicę pomiędzy momentem włączenia i wyłączenia. I spróbuj wpisać w pole (na Sterbox-e) „ustaw H” różnicę 5 stopni. Zobaczysz, co z tego wyjdzie.

I wychodzi dokładnie sterownik do ogrzewania, jeżeli wpisze 21 st. do 23 st. to stan wysoki pojawi się poniżej 21 stopni i będzie do 23 stopni, a odwrotnie jeżeli temperatura spada to piec załączy się poniżej 21 st.
    Cała filozofia histerezy.
    szumi napisał:

Polikon napisał:
    Tak tu masz rację. Taki sterownik APB-24MRDL 12-24V ( cena netto. 499zł ) jest bardzo „trudny” do ustawienia. Masz aplikację, na której możesz sobie prawie wszystko, co sobie wymyślimy poustawiać i przetestować. I nie trzeba nic podłączać do sterownika, aby sprawdzić czy dany układ będzie działał, biorąc pod uwagę źle oznaczone i błędnie opisane wyjścia i wejścia w instrukcji. Dodając do tego bardzo skąpe zasoby Sterbox-a w porównaniu z innymi sterownikami, Sterbox do pięt im nie dorasta. Jedna wada sterownika, który podałem jako przykład (APB-24MRDL 12-24V) to brak obsługi przez sieć LAN.

Nie znam tego sterownika, ale wada jaką podałeś (brak LAN) to już wg. mnie wyklucza go z kręgu mojego zainteresowania się NIM.
    A LAN w sterboxie ma nie tylko duże zastosowanie do obsługi go przez np. telefon, ale dodatkowo można wysyłać polecenia pomiędzy Sterboxami, co daje duże możliwości.
    Cytat:

szumi napisał:
    Tak jest jak napisałeś „Jednym słowem”, jeśli ktoś kto sprzedaje jakieś urządzenie i całkowicie ignoruje napisanie rzetelnej i poprawnej instrukcji obsługi musi się liczyć z takimi reakcjami jak moje posty na temat Sterbox-a.
    Podam ci dwa przykłady z instrukcji.
    Przerzutniki monostabilne. Cytat „Przerzutnik po podaniu na wejście wyzwalanie zbocza narastającego zmienia na okeślony Czas stan na jedynkę logiczna. Warunkiem jest utrzymywanie na wejściach kasowanie. Ponowne podanie na wejście wyzwalające zbocza narastającego powoduje wydłużenie impulsu wyjściowego o czas. Podanie na kasowanie jedynki logicznej powoduje bezwzględne ustawienie na wyjściu 0 i skasowanie odmierzania czasu.”
    Co ma być utrzymywane na wejściach kasowanie jedynka, zero czy coś innego?

Ustawiałem to wielkorotnie i zawsze działa.
    Pewnie gdzieś robisz podstawowe błędy, skoro ci nie działa tyle funkcji.
    Kolego przerzutnik monostabilny po to ma reset aby tak jak pisałeś powyżej po podaniu na na wejście reset "1" powoduje zresetowanie.
    Jak jest "0" to reset nie zrobi nic. Czyli utrzymywane jest 0 .
    Cytat:

Albo tutaj.
    I teraz czytam Nr styku 7 Nazwa R5. A na rysunku jest, styk 7 odpowiada nazwie? Żadnej, bo to jest wejście na przekaźnik. Nr styku 8 Nazwa R4. a na rysunku R3.
    Cytat z opisu styku 5 „W module o ustawionym adresie 1 port wwF, adresie 2 port wwN”
    I jak tu wierzyć instrukcji, skoro na rysunku wszystkie wejścia na przekaźniki są opisane jako 1 a wyjścia jako 2.

Jakoś mi to nie przeszkadzało, wszytko idzie po koleji a ja i tak sprawdzam sobie.
    Cytat:

Instrukcja obsługi, a zwłaszcza w takich urządzeniach jest podstawą. I nie dziwię się, że pan Piotr jest zawalony emailami. Jak sam mi napisał.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

I dołożę do pieca „bo zimno”
    Ja, jako kompletny laik czytam instrukcję i układam odpowiedni układ i przypisałem wyjście układu do pierwszego styku nr.2 przekaźnik oznaczony jako R7 dodatkowego modułu. I korzystając z instrukcji do modułu, który posiadam, dowiaduję się, że ten port jest przypisany do nazwy wwF. Sprawdzam działanie układu, i nie działa. Więc sprawdzam, sprawdzam i po przestudiowaniu instrukcji do innych modułów okazuje się, że to nie wwF tylko ww8 i układ zaczął działać.
    Jestem teraz na etapie odnajdywania prawidłowych wejść, aby nic nie spalić.

Z całym szacunkiem, Skoro odnalezienie 5 czy 8 wejść stanowi dla ciebie problem to naprawdę nie powinieneś się dotykać do urządzeń elektrycznych bo jeszcze Ci dom w powietrze wyleci.

No dlatego masz problem, żeby w sterowniku PLC zrobić funkcję musisz wiedzieć jak to coś działa.
    Dlatego uważam iż za dużo się mądrzysz i WYPISUJESZ NIE PRAWDĘ !

SZKODZĄC marce fajnego urządzenia
    - ja poznałem ten sterownik już dosyć dobrze i robie na nim takie rzeczy w prosty i szybki sposób że aż się sam z tego ciesze.

Ponieważ wszystkie twoje problemy związane są z twoją niewiedzą jak to zaprogramować ! skorzystaj może z fachowej pomocy kogoś kto zna się trochę na elektronice i nie pisz bzdur.

Dodano po 45 [minuty]:

Polikon napisał:
    szumi napisał:
    Piszesz, że masz podłączony piec do Sterbox-a.
    Ja próbuje uzyskać opóźnione wyłączenie pompy cyrkulacyjnej aby po całkowitym wyłączeniu pieca pompa pracowała jeszcze przez określony czas. Chodzi o wyciągnięcie ciepła, gdy zegar wyłączy piec, a ten jest akurat nagrzany do maksymalnej ustawionej temperatury.
    Możesz napisać jak to rozwiązałeś.

Chcesz coś zrobić - Nie wiesz jak a Szkalujesz produkt za swoją nie kompetentność.

Plug and Play to nie jest.

Ja u siebie takiego czegoś nie używam.

Wykorzystaj przerzutnik Monostabilny do opóźnienia wyłączenia pompy.
    pmmisiek
    Poziom 15  
    Witam,

Kolego @szumi, widzę że dość dobrze znasz sterboxa.

Czy ten sterownik nadaje się do sterowania ogrzewaniem?
    Z powyższego postu widzę, że histerezę jednak można ustawić. Pytanie jeszcze czy można obniżyć temp. np. po uzbrojeniu alarmu (wykorzystanie wyjścia z centrali). Słyszałem też że nowsze sterboxy będą miały więcej wejść analogowych, wtedy jeszcze lepiej nadały by się do sterowania ogrzewaniem.

Pozdr.
    Polikon
    Poziom 14  
    Co za hipokryzja.
    Masz czelność pisać, że wypisuję nieprawdę.
    A co było z opisem podłączenia zegarów na drucie?
    A co z niedziałającym układem restartu routera, sprawdzałem na dwóch różnych routerach i na żadnym nie działa.
    A co się stanie jak podczas szukania prawidłowych wejść i wyjść podłączymy coś pod wejście analogowe?
    Od tego jest instrukcja obsługi, aby wiedzieć co, z czym się „je”. A nie żeby użytkownik sam musiał dochodzić, co gdzie podłączyć i jak ustawić.
    Wszystko, co napisałem jest poparte dowodami, w postaci fotek i opisu.

I nie mam zamiaru szkodzić marce tego urządzenia, bo firma która to sprzedaje sama sobie szkodzi.
    Moim zamiarem jest, aby ktoś, kto będzie chciał kupić to cudo. Wiedział co go czeka i czego może się spodziewać podczas programowania i podłączania.
    Może dystrybutor tego urządzenia weźmie sobie do serca te wszystkie opisane błędy i napisze poprawną i pełną instrukcję.
    Po za tym przydałaby się baza tekstów „zabronionych” chodzi o już wykorzystywane teksty w Sterbox-e. Już natknąłem się teksty ( oczywiście bez żadnych ogonków i innych dziwnych znaków ) w powiązaniach, których Sterbox nie chciał realizować.

I jeszcze uwaga dla tych, co kupią i będą chcieli coś zbudować na bazie Sterbox-a.
    Trzeba pamiętać, że Sterbox pamięta pewne ustawienia. I tak, jak włączy się jakiś przekaźnik podczas testowania, to nie wystarczy usunięcie przypisania tego przekaźnika z jakiegoś układu. Trzeba go najpierw wyłączyć i dopiero usunąć przypisanie.
    To samo dzieje się z ustawieniem tekstów, które mają się pojawiać na stronie Sterbox-a.
    Jak wstawimy jakiś tekst w jakieś pole, to nie można go już usunąć przez skasowanie samego tekstu w spisie tekstów i w rubryce „Nadaj Tekst”. Koniecznie trzeba, coś tam wpisać. Np. samą spację.

Dodano po 9 [minuty]:

pmmisiek napisał:
    Witam,

Z powyższego postu widzę, że histerezę jednak można ustawić. Pytanie jeszcze czy można obniżyć temp. np. po uzbrojeniu alarmu (wykorzystanie wyjścia z centrali). Słyszałem też że nowsze sterboxy będą miały więcej wejść analogowych, wtedy jeszcze lepiej nadały by się do sterowania ogrzewaniem.

Pozdr.

Ja u siebie po wielu testach, podłączyłem jeden czujnik temperatury do wszystkich wejść analogowych. I mam tak ustawione wyjścia tych wejść analogowych
    Jeden ustawiony na normalną pracę pieca. Drugi do wyłączenia pompy cyrkulacyjnej a trzeci do automatycznego awaryjnego włączenia pieca, aby nie zamarzł i utrzymywał temperaturę na poziomie 7 stopni.
    szumi
    Poziom 11  
    Polikon napisał:
    Co za hipokryzja.
    Masz czelność pisać, że wypisuję nieprawdę.
    A co było z opisem podłączenia zegarów na drucie?
    A co z niedziałającym układem restartu routera, sprawdzałem na dwóch różnych routerach i na żadnym nie działa.
    A co się stanie jak podczas szukania prawidłowych wejść i wyjść podłączymy coś pod wejście analogowe?
    Od tego jest instrukcja obsługi, aby wiedzieć co, z czym się „je”. A nie żeby użytkownik sam musiał dochodzić, co gdzie podłączyć i jak ustawić.
    Wszystko, co napisałem jest poparte dowodami, w postaci fotek i opisu.

I nie mam zamiaru szkodzić marce tego urządzenia, bo firma która to sprzedaje sama sobie szkodzi.
    Moim zamiarem jest, aby ktoś, kto będzie chciał kupić to cudo. Wiedział co go czeka i czego może się spodziewać podczas programowania i podłączania.
    Może dystrybutor tego urządzenia weźmie sobie do serca te wszystkie opisane błędy i napisze poprawną i pełną instrukcję.
    Po za tym przydałaby się baza tekstów „zabronionych” chodzi o już wykorzystywane teksty w Sterbox-e. Już natknąłem się teksty ( oczywiście bez żadnych ogonków i innych dziwnych znaków ) w powiązaniach, których Sterbox nie chciał realizować.

I jeszcze uwaga dla tych, co kupią i będą chcieli coś zbudować na bazie Sterbox-a.
    Trzeba pamiętać, że Sterbox pamięta pewne ustawienia. I tak, jak włączy się jakiś przekaźnik podczas testowania, to nie wystarczy usunięcie przypisania tego przekaźnika z jakiegoś układu. Trzeba go najpierw wyłączyć i dopiero usunąć przypisanie.
    To samo dzieje się z ustawieniem tekstów, które mają się pojawiać na stronie Sterbox-a.
    Jak wstawimy jakiś tekst w jakieś pole, to nie można go już usunąć przez skasowanie samego tekstu w spisie tekstów i w rubryce „Nadaj Tekst”. Koniecznie trzeba, coś tam wpisać. Np. samą spację.

Dodano po 9 [minuty]:

pmmisiek napisał:
    Witam,

Pozdr.

Ja u siebie po wielu testach, podłączyłem jeden czujnik temperatury do wszystkich wejść analogowych. I mam tak ustawione wyjścia tych wejść analogowych
    Jeden ustawiony na normalną pracę pieca. Drugi do wyłączenia pompy cyrkulacyjnej a trzeci do automatycznego awaryjnego włączenia pieca, aby nie zamarzł i utrzymywał temperaturę na poziomie 7 stopni.

Dyskusja z Tobą nie ma sensu !

Bijesz pianę tam gdzie nie trzeba bo nie potrafisz nic zrobić.

A co będzie jak przy podłączaniu popieści cię 230V ?

Twoje wypowiedzi świadczą tylko o Braku jakiejkolwiek wiedzy o układach logicznych, a także braku logicznego myślenia.

Powtarzam po raz Kolejny Sterbox to Sterownik PLC
    Inteligencję sterownika PLC tworzy programujący, im inteligentniejszy jest ten kto go Programuje tym urządzenie jest bardziej Inteligentne.

Uważam iż Moderator/Administrator powinien zająć się wypowiedziami Palikona
    są stronnicze i wprowadzają tylko czytających w BŁĄD.

W niczym nikomu nie pomagają, a wręcz szkodzą ponieważ czytający mogą wtedy zakupić droższe sterowniki, których programowanie również jest droższe.

Fakt dyskusji Palikona zgłoszę do Sterbox'a niech oni się zajmą wypowiedziami które Piszesz, i to niech oni zgłoszą to oficjalnie do obsługi elektrody.

Poza tym miałem już przygotowane rozwiązanie dla CIEBIE, i chciałem ci pomóc ale nie ma to sensu bo Takim LUDZIOM jak TY się nie pomaga.

Dodam tylko że twoje sterownie pompą rozwiązałem w niecałe 10 minut !!!!!!!.

Dodano po 3 [minuty]:

pmmisiek napisał:
    Witam,

Pozdr.

Tak Sterbox nadaje się w zupełności do Sterowania Ogrzewaniem.
    Wszystkie funkcje do sterowania można wykonać poprzez Umiejętne zaprogramowanie.
    W twoim przypadku wystarczy podać stan z centralki alarmowej na wejście sterboxa, i układami logicznym zrobić tzw. blokadę temperatury wysokiej.
    Polikon
    Poziom 14  
    szumi napisał:

Widzisz, jaki jesteś inteligentny.
    Czemu nie podzielisz się informacją jak to rozwiązałeś? Pomógłbyś rozwiązać jedną z zagadek z ustawieniami Sterbox-a. A chyba o to tu chodzi.
    Zaprzeczasz oczywistym faktom. Jeszcze nie podważyłeś żadnej nieprawidłowości, którą tu poruszyłem. Oprócz stwierdzenia, że do wszystkiego (no prawie) można dojść samemu.
    Oczywiście, pomimo bardzo skromnych zasobów Sterbox-a można, co nieco z niego zbudować.
    I potwierdza się to, co napisałem we wcześniejszym poście.
    Sterbox to zgaduj zgadula, bardzo dobry do nauki obsługi takich urządzeń.
    I tak na marginesie.
    Skoro tak natarczywie reklamujesz super Sterbox-a i znasz się ze sprzedającym tego urządzenia. To może wiesz, dlaczego zablokowano umieszczanie komentarzy pod reklamami Sterbox-a na YouTube.
    Ja już planuję dokupienie dodatkowego sterownika ze znaczniej większymi zasobami niż Sterbox a Sterbox-a wykorzystać do sterowania nim. I tak jak pytanie w temacie „Sterbox czy PLC2011A0”
    Ja po zapoznaniu się z tematem odpowiedziałbym tak.
    Sterbox z jak największą ilością wyjść + coś z rodziny APB (lub coś w tym stylu) i mamy potężny zestaw do dyspozycji za jakieś 1200zł.
    retrofood
    Moderator sekcji Technicznej
    Dodam tylko, że Wasze epitety są nadzorowane. Wnioski w odpowiednim czasie.
    szumi
    Poziom 11  
    Polikon napisał:
    szumi napisał:

Widzisz, jaki jesteś inteligentny.
    Czemu nie podzielisz się informacją jak to rozwiązałeś? Pomógłbyś rozwiązać jedną z zagadek z ustawieniami Sterbox-a. A chyba o to tu chodzi.

Odpowiedź powyżej - Czytaj ze zrozumieniem.

Cytat:
    Zaprzeczasz oczywistym faktom. Jeszcze nie podważyłeś żadnej nieprawidłowości, którą tu poruszyłem. Oprócz stwierdzenia, że do wszystkiego (no prawie) można dojść samemu.

Nie będę sprawdzał każdego zarzutu po koleji bo szkoda mi czasu, ewidentnie widać że szkalujesz produkt.

Cytat:
    Oczywiście, pomimo bardzo skromnych zasobów Sterbox-a można, co nieco z niego zbudować.

To zależy od ustawień ...

Cytat:
    I potwierdza się to, co napisałem we wcześniejszym poście.
    Sterbox to zgaduj zgadula, bardzo dobry do nauki obsługi takich urządzeń. I tak na marginesie.

Sterbox to sterownik PLC a nie router z UPnP.

Cytat:
    Skoro tak natarczywie reklamujesz super Sterbox-a i znasz się ze sprzedającym tego urządzenia. To może wiesz, dlaczego zablokowano umieszczanie komentarzy pod reklamami Sterbox-a na YouTube.

Znam bo jak każdy klient kupuje Sterbox'y, a ponieważ mam blisko to mogę podjechać.
    Nie reklamuje tylko jak widzę te Twoje posty które Negują i Krytykują to mnie krew zalewa.

Ty szkalujesz a ja bronie, bo znam go i uważam że dla kogoś kto miał do czynienia ze sterownikami PLC, Sterbox to bajka.

Zamiast zapytać jak coś zrobić, to wymyślasz epitety
    A potem oczekujesz pomocy?

Nie potrafisz użyć bramki, negacji oraz przerzutnika a piszesz że Sterbox się nie nadaje !

Widzę że jesteś z tych ludzi którzy tylko szukają miejsca gdzie by tak komuś dołożyć.
    Przykładem jest właśnie Elektroda i Youtube, gdzie pewnie większość epitetów było twojego autorstwa.

Widząc co wyprawiasz i wypisujesz na elektrodzie to już się domyślam ile negatywnych postów w różnych miejscach oraz maili do suporta sterboxa wysłałeś.
    A potem, jakby nigdy nic: Proszę mi pomóc i oczekujesz pomocy.
    Sam palisz mosty, i tacy którzy mogli ci pomóc po przeczytaniu tego co piszesz
    napewno tego nie zrobią.

Czy forum jest miejscem do roztrząsania ewentualnych błędów w instrukcji?

Takie rzeczy zgłasza się do producenta, a nie rozgłasza wszem i wobec bo Pan Palikon znalazł Błąd i musi się wszędzie Pochwalić, na YouTube jak sam pisał i na Elektrodzie i nie wiadomo gdzie jeszcze.

Jest to ewidentne szkalowanie produktu i pewnie podchodzi pod jakiś punkt regulaminu Elektrody.

Jeżeli zgłosisz błąd to musisz czekać aż sprawdzą i poprawią, i powinieneś się cieszyć iż możesz się wykazać przed producentem.

Przykro mi bo jesteś nie doceniany widać od Dawna !

Cytat:
    Ja już planuję dokupienie dodatkowego sterownika ze znaczniej większymi zasobami niż Sterbox a Sterbox-a wykorzystać do sterowania nim. I tak jak pytanie w temacie „Sterbox czy PLC2011A0”
    Ja po zapoznaniu się z tematem odpowiedziałbym tak.
    Sterbox z jak największą ilością wyjść + coś z rodziny APB (lub coś w tym stylu) i mamy potężny zestaw do dyspozycji za jakieś 1200zł.
    [/quote]

Żaden sterownik nie jest na tyle idealny by każdemu dogodził, a na pewno takim co zmienili by cały świat wg. swojego obrazka.
    palacz997
    Poziom 12  
    Wy tu gadu gadu a do PLC2011A0 i PLC2011B0 jest nowy firmware, nowy soft i dużo nowych funkcji z tym związanych. Cały dostępny soft jest w nowszych wersjach. Kto używa ten wie i się ucieszy. Uczta dla duszy :-)
    szumi
    Poziom 11  
    Uważam iż należy sprostować niezrozumienie instrukcji @Palikona

Cytat:
    Albo tutaj.

Przyjrzałem sie zarzutowi błędu i wynika iż jest to kolejny przykład na nieumiejętne czytanie instrukcji.

Otóż przekaźniki są na złączu DOLNYM 12 stykowym !.

Cytowany opis odnosi się do złącza 16 stykowego wejść/wyjść OC czyli GÓRNE ZŁĄCZE.

Wystarczy popatrzeć iż masa G jest na styku 3, potem mamy +Z na 4, itd. co widać zarówno na przedstawionym schemacie jaki i w opisie.

PS. Przekażnik nie ma wejścia i wyjścia tylko styki zwierne.

Wątek HISTEREZY :
    Uważam iż należy się sprostowanie wątku braku możliwości ustawienia histerezy i niemożności sterownia piecami/ ogrzewaniem

Histereza

Przedstawię ustawienie histerezy dla LM35 na przykładzie dwóch temperatur 18 do 22 stopni.

W wejściach analogowych , ustawiamy Histerezę

nazwa - pomnóż - ustaw - skasuj - powiązanie
    wa1 - 100,00 - 18 <+H - 22 - ww0

Odpinamy powiązanie od Klawisza ekranowego kl1, kasując wpis ww0 w klawiszach ekranowych .

Sterownie piecem wg. Histerezy już działa.
    Rozpocznie poniżej 18 stopni, będzie grzało do temperatury 22 stopnie, natomiast gdy temperatura spadnie do 18 stopni, grzanie załączy się na nowo.

Jak widać Sterbox, w prosty sposób będzie sterował naszym Piecem i nie potrzeba tu specjalistycznej wiedzy by to ustawić.
    Polikon
    Poziom 14  
    szumi napisał:
    Przyjrzałem sie zarzutowi błędu i wynika iż jest to kolejny przykład na nieumiejętne czytanie instrukcji.
    Otóż przekaźniki są na złączu dolnym 12 stykowym.
    Cytowany opis odnosi się do złącza 16 stykowego wejść/wyjść OC czyli GÓRNE ZŁĄCZE.
    Wystarczy popatrzeć iż masa G jest na styku 3, potem mamy +Z na 4, itd. co widać zarówno na przedstawionym schemacie jaki i w opisie.

Tak zgadza się, w instrukcji jest opisane gniazdo 16 stykowe (to górne).
    A do tego gniazda 12 stykowego (dolne) w ogóle nie ma opisu.
    Ale skoro na rysunku mamy każde styki opisane i te górne i dolne. To biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie programowania możemy przypisać do jednego wejścia czy wyjścia tylko jedną funkcję, albo jako wejście albo, jako wyjście.
    To logicznie rozumując jak chcę przypisać port wwF, jako wyjście a w instrukcji jest on opisany w module ustawionym zworką, na 1 jako R7 na górnym 16 stykowym gnieździe. I tak samo jest opisany ( R7 ) przekaźnik na 12 stykowym gnieździe to zakładam, że jest to port wwF ustawiony, jako wyjście.
    Ale tak nie jest, bo faktycznie jest to wyjście portu ww8. A faktyczne wyjście portu wwF odpowiada stykowi, który jest opisany na dolnym gnieździe, jako R0.
    A nie lepiej zamiast wykłócać się na forum i udowadniać swoje racje zamieścić w instrukcji taki schemat. Jest to sklejka z dwóch instrukcji. Górne gniazdo jest z instrukcji od mojego modułu a dolne jest od innego modułu.
    Albo w ten sposób.
    szumi napisał:
    Wątek HISTEREZY :
    Uważam iż należy się sprostowanie wątku braku możliwości ustawienia histerezy i niemożności sterownia piecami/ ogrzewaniem
    Histereza
    Przedstawię ustawienie histerezy dla LM35 na przykładzie dwóch temperatur 18 do 22 stopni.
    W wejściach analogowych , ustawiamy Histerezę
    nazwa - pomnóż - ustaw - skasuj - powiązanie
    wa1 - 100,00 - 18 - 22 - ww0
    Odpinamy powiązanie od Klawisza ekranowego kl1, kasując wpis ww0 w klawiszach ekranowych .
    Sterownie piecem wg. Histerezy już działa.
    Rozpocznie przy 18 stopniach, będzie grzało do temperatury 22 stopnie, natomiast gdy temperatura spadnie do 18 stopni, grzanie załączy się na nowo.
    Jak widać Sterbox, w prosty sposób będzie sterował naszym Piecem i nie potrzeba tu specjalistycznej wiedzy by to ustawić.

I to samo, co wyżej.
    A nie lepiej zamieścić te informacje z instrukcji z jakimś przykładem.
    Bo w instrukcji mamy tylko to.
    Resztę musimy ustawiać na zasadzie prób i błędów.
    Ja na miejscu sprzedającego te urządzenia umieściłbym wszystkie wysyłane przykłady i odpowiedzi na pytania użytkowników na swojej stronie. Np. w dziale „Porady w ustawieniach” i założę się, że nie byłoby tylu negatywnych wypowiedzi odnośnie Sterbox-a w tym wątku.

I taka drobnostka.
    Cytat z zamieszczonego wyżej fragmentu instrukcji.
    „Wyjście ma nazwę waX (wa0 do wa2)”
    A nie powinno być tak
    Wejścia mają nazwy waX (wa0 do wa2)
    neodym
    Poziom 13  
    Ten Sterbox z tego co widać to straszne dziadostwo i jeszcze się zawiesza.
    Master-Slave
    Poziom 10  
    Widać forum przeradza się w "czarny pijar"
    Może lepiej pomagajmy sobie bo chyba po to jest to forum, a ktoś jak sobie nie radzi niech zadaje pytania.
    A Sterbox dzisiaj na aktualnościach Pokazał coś bardzo fajnego. Program do wizualizacji na PC.

Mnie Sterbox sie nie zawiesza. Całe szczęście, że nie mam takich problemów.
    Jeszcze jedno - testowałem ten program - nie dla wsztkich sie nadaje ...........
    Ale można zrobic fajne rzeczy.
    Polikon
    Poziom 14  
    stkop napisał:
    Dinkss napisał:
    No OK tylko ja się zastanawiam nad sterboxem bo on by mi wystarczył do tego co potrzebuję a kosztuje 600 a gdybym kupił Twoje rozwiązanie to muszę się liczyć z kosztem 2000 bo muszę kupić A i B :(

To może przetestujesz dla forumowiczów taki wynalazek. Jedynie 120zł brutto.

"Podstawowe właściwości:

5 wejść analogowych:
    pomiar temperatury, napięcia i prądu oraz pośrednio innych wielkości fizycznych
    2 wejścia logiczne: do monitoringu
    1 przekaźnik (NZ, NO, C)
    4 wyjścia do załączania przekaźników, tranzystorów itp.
    1 wyjście PWM 2,6KHZ do 4MHz\

Ostatnio wprowadzili dodatkową wersje oprogramowania i w zależności, do czego jest wykorzystywany można wgrać odpowiedni soft. Usunięto watchdooga, i teraz można do niego podłączyć 4 czujniki temperatury 1Wire, . I nawet, jako rozszerzenie do innego sterownika jest to fajna sprawa za 120zł.
    I jest tam funkcja ustawienia strefy czasowej. Takie małe a cieszy :D
    Oczywiście jest to aluzja pod adresem innego urządzenia. :D
    Polikon
    Poziom 14  
    Master-Slave napisał:
    Widać forum przeradza się w "czarny pijar"
    Może lepiej pomagajmy sobie bo chyba po to jest to forum, a ktoś jak sobie nie radzi niech zadaje pytania.
    A Sterbox dzisiaj na aktualnościach Pokazał coś bardzo fajnego. Program do wizualizacji na PC.

Mnie Sterbox sie nie zawiesza. Całe szczęście, że nie mam takich problemów.
    Jeszcze jedno - testowałem ten program - nie dla wsztkich sie nadaje ...........
    Ale można zrobic fajne rzeczy.

Potestowałem sobie ten programik, i pomysł bardzo fajny, gorzej z funkcjonalnością.
    Oprę swoje spostrzeżenia na wstawionej wyżej fotce.
    Widzimy na niej zapalone żaróweczki sygnalizujące zapalone światło. Ale gdy uruchamiamy ten program wszystkie żarówki będą wyglądały jako wyłączone. Faktyczny stan oświetlenia możemy zaobserwować tylko na polach z wyłącznikami. Jeśli chcemy mieć faktyczny podgląd oświetlenia na ikonkach z żarówkami, musimy włączyć lub wyłączyć dany punkt świetlny i tak z każdą żaróweczką z osobna. Gorzej sprawa wygląda jak mamy któryś wyłącznik ustawiony jako impulsowy, w takiej sytuacji w ogóle nie mamy podglądu, co jest włączone a co wyłączone podczas gdy uruchamiamy ten programik.
    Jedynym elementem, który możemy umieścić na ekranie tego programu i który sprawdza podczas uruchamiania programu stan danego wyjścia jest „Wyjście Sprzężone”, Czyli włącznik.
    Może kiedyś dodadzą do pola o nazwie „Wejście Cyfrowe” (Tylko tam możemy ustawić widoczne ikony czy fotki.) jakieś dodatkowe funkcje.
    Np. Dodać do pola „Wejście Cyfrowe” funkcję włącznika. Można by zaoszczędzić miejsce na ekranie a klikając na zgaszoną ikonkę żarówki zapalić ją, lub na odwrót.
    Poczekamy zobaczymy, ja na razie odstawiam ten program na tak zwaną półkę
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Polikon
    Poziom 14  
    Cosik ściemniasz.
    Piszesz o 2 sterownikach. A podpis pod filmem jest trochę inny, a mianowicie
    „PLC2011C0 + Android 4.21 DX512 RGBW 1-Wire DS18B20 + PLC2011A0”
    Więc jak jest naprawdę? I ile to wszystko kosztowało?
    retrofood
    Moderator sekcji Technicznej
    Prosiłbym wszystkich piszących o rezygnację z zamieszczania emotikonów w treści postów, bo tu ma być forum techniczne a nie plotkarskie. Emotikony zostawmy do stosowania w subforum Hyde Park i w tematach niekoniecznie poważnych. Są takie, zapewniam, w odpowiednich do tego miejscach.