Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Steve Jobs zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Apple

Mateusz120986 25 Sie 2011 11:12 6572 14
  • Steve Jobs zrezygnował z funkcji prezesa zarządu AppleSteve Jobs rezygnuje ze stanowiska CEO Apple. Jeśli rada zarządu się zgodzi na prośbę Jobsa, zastąpi go obecny dyrektor do spraw operacyjnych Tim Cook (dotychczas prawa ręka Jobsa). Zaraz po ogłoszeniu odejścia, cena akcji Apple’a spadła o 7%, a po krótkim czasie wzrosła o 2%. Powodem odejścia jest stan zdrowia prezesa, który przeszedł już przeszczep wątroby oraz walkę z nowotworem trzustki.

Apple pod dowództwem Steva, w ciągu ostatnich paru lat zrewolucjonizowało rynek swoimi produktami. iPhone, iPad, iPod to najlepiej sprzedające się dotychczas urządzenia, a sama marka doczekała się zagorzałych zwolenników. Obecnie pojawiają się wątpliwości, czy bez Jobsa firma będzie wciąż tak samo kreatywna i innowacyjna. Odejście Steve'a Jobsa niewątpliwie oznacza dla Apple'a zamknięcie pewnego etapu. To dzięki Steve'owi Apple stał się najbardziej wartościową firmą świata, wyprzedzając naftową potęgę Exxon Mobil Corp.

Źródło: http://www.ubergizmo.com/2011/08/steve-jobs-is-stepping-down/

Fajne! Ranking DIY
    skaktus
    Poziom 37  
    Rewolucja rynkowa ? Gdzie tam, dobry marketing.

Gość wypalony, do tego choroba go zjada, więc odpoczynek mu się przyda. Jednak jego przypadek pokazuje że żadne pieniądze zdrowia nie dadzą...
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Odwalił tak czy siak kawał dobrej roboty. 1977, 1984, 1997, 2001 - zainteresowani będą wiedzieć, co to za daty ;)

Pozdrawiam
    atek000
    Poziom 17  
    "Odejście Steve'a Jobsa niewątpliwie oznacza dla Apple'a zamknięcie pewnego etapu." - To już drugi raz. Ciekawe jak tym razem potoczą sie losy tej firmy.

Ale tak na marginesuie to może zmienią jednoczesnie politykę patentową, bo ostatnie zagrywki z samsungiem wcale mnie nie przypadły go gustu a ręcz mnie zraziły do ich marki. Nierówna walka z konkurencją, zagrywki monopolistyczne.
    szulat
    Poziom 23  
    skaktus napisał:
    Rewolucja rynkowa ? Gdzie tam, dobry marketing.

market - rynek

więc napisałeś własnie:
    mają doskonale sprzedające się produkty? a gdzie tam, oni tylko mają doskonale sprzedające się produkty :P
    skaktus
    Poziom 37  
    Nie rozumiesz mnie. Autor stwierdza że apple dokonało rewolucji rynkowej, domyśle miało to spowodować jego popularność. Moim zdaniem żadnej rewolucji rynkowej ani iphone,ipad nie zrobił, tylko został dobre rozreklamowany. A to różnica pomiędzy rewolucją technologiczną a dobrą reklamą.

Marketing nie równa się rynkowi. Marketing to działania wykonywane na rynku.Od tych działań zależy ile tego rynku zdobędziemy. Apple opanowało do perfekcji ten stan rzeczy i tutaj dokonało rewolucji w dotarciu do klienta. Ale technologicznie wiele nie zmieniło.
    szulat
    Poziom 23  
    hehe, no i znowu:
    skaktus napisał:
    żadnej rewolucji rynkowej ani iphone,ipad nie zrobił, tylko został dobre rozreklamowany

:D

masz jakiś problem z pogodzeniem się z faktem, że apple wstrząsnął rynkiem telefonów i tabletów, co jest tym bardziej godne uwagi, że przed iphonem firma miała na tym rynku dokładnie 0% udziałów. tylko czemu ten fakt cię tak przeraża? przecież nie musisz przecież ich kochać żeby to przyznać. i nie musi to mieć związku z wyższością technologiczną, zresztą jak uczy historia, rzadko technologia obiektywnie lepsza staje się najpopularniejsza.
    skaktus
    Poziom 37  
    Przecież ja nigdzie tego nie neguję. Wstrząsnęli rynkiem i przewrócili go do góry nogami. A to dzięki temu że dobrze wypromowali swój produkt, co próbuje ci wytłumaczyć od pewnych kilku postów ale tego jakoś nie rozumiesz.
    Citek
    Poziom 22  
    Rewolucję na pewno zrobili i zapoczątkowali, dzięki nim rozpoczęła się na dobre era telefonów/smartfonów z ekranem dotykowym. To oni wykorzystali jaki jedni z pierwszych ekran pojemnościowy za co im wielkie dzięki. Ogólnie Apple przyczyniło się do pociągnięcia technologii i patentów do przodu.
    Chociaż patrząc teraz to z tymi patentami przeginają. Moim zdaniem powinien ktoś im to ukrócić, ponieważ nie które patenty to nie wiem jakim prawem ktoś im wydał.
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Poszukajcie sobie premiery iMaca G3. Otóż wtedy firma, która zostaje przymuszona do podpisania paktu z "diabłem" (Microsoft), prezentuje komputer zaprojektowany w zupełnie nowej architekturze, dodatkowo z bardzo fajnym design'em.
    Wtedy Apple zaczyna odżywać, a kolejnymi pomysłami są eMac, iTunes ze sklepem, iPod, iPhone, iPad czy MacBook Air.

Pozdrawiam
    gwidon997
    Poziom 24  
    A pomyśleć że gość zaczynal u siebie w garażu.
    skaktus
    Poziom 37  
    Ikea też zaczynała w garażu.

Trzeba mieć pasję i pomysł. Choć jak inni uważam że nieco przeginali i przeginają. Jak choćby z wspomnianymi patentami i aktualizacjami systemu.

Szkoda że motorola nie opatentowała samego telefonu z funkcjami jakie wówczas miał ich telefon. Teraz to by zbijali pieniądze...
    BuBos18
    Warunkowo odblokowany
    Ciekawe czy będzie jakaś fala samobójstw, w końcu odszedł guru wielu ludzi.
    Czebu
    Poziom 19  
    skaktus napisał:
    Nie rozumiesz mnie. Autor stwierdza że apple dokonało rewolucji rynkowej, domyśle miało to spowodować jego popularność. Moim zdaniem żadnej rewolucji rynkowej ani iphone,ipad nie zrobił, tylko został dobre rozreklamowany. A to różnica pomiędzy rewolucją technologiczną a dobrą reklamą.

Marketing nie równa się rynkowi. Marketing to działania wykonywane na rynku.Od tych działań zależy ile tego rynku zdobędziemy. Apple opanowało do perfekcji ten stan rzeczy i tutaj dokonało rewolucji w dotarciu do klienta. Ale technologicznie wiele nie zmieniło.

I tu muszę Ci przyznać rację. To prawda, przecież te urządzenia działają na podobnej zasadzie co komputery osobiste. Tak, te komputery, które mamy w domach. Przecież to jest technika cyfrowa. Chociaż jednak nie ze wszystkim mogę się zgodzić. Marketing, marketingiem. Wydaje mi się, że jednak w przypadku niektórych urządzeń, to chodzi o poprawę ergonomii pracy. Ergonomia, czyli jak najlepsza współpraca człowieka z maszyną. Po prostu trzeba się dobrze zastanowić co tak naprawdę ma charakter marketingowy. Jakby nie patrzeć telefony komórkowe, w jakiej postaci by nie były, to służą do komunikacji. Połączenia telefoniczne, SMSy, Jeszcze ten e-mail może ma jakiś sens. Chociaż ja uważam, że e-mail to sobie można odebrać przez komputer osobisty. Jeszcze te nieszczęsne MMSy, których nie wymieniłem. One mi się wydają niepotrzebne. Bo np. ktoś wyśle z nowszego telefonu komórkowego na starszy, to ten starszy może już nie odebrać, bo obrazek będzie za duży. I to chyba był marketing. Te aparaty cyfrowe dołączane do telefonów komórkowych. Itp.
    skaktus
    Poziom 37  
    Dla mnie strzałem w dziesiątkę były właśnie aparaty cyfrowe w komórkach. Ich rozwój dla mnie mógł się spokojnie zatrzymać na telefonach typu C905 które przy 8 mpix osiągały bardzo dobre wyniki w jakości fotografii. Teraz mamy trend odwrotny - aparaty idą w odstawkę bo modne są dotykowe ekrany, co zostało zapoczątkowane przez iPhone, problem w tym że wcześniej były już telefony które miały dotykowe ekrany, pytanie tylko dlaczego one nie zdobyły takiej popularności ? Chyba były za słabo rozreklamowane, choć często ich obsługa pozostawiała wiele do życzenia. Niestety też apple zaczęło trend telefonu który używany wytrzymuje na baterii ledwo 1 dzień...

Każda firma coś zmieniła, Apple zrobił to z potężnym rozmachem. Niestety rozmach na tyle duży że wielu już razi.