Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie projektu instalacji UPC. Katowice.

Revoluszyn 25 Sie 2011 12:34 1631 2
  • #1 25 Sie 2011 12:34
    Revoluszyn
    Poziom 9  

Poszukuję technika obytego w temacie UPC.

Przeprowadzam remont w mieszkaniu i chcę schować kabel UPC pod tynkiem i zakończyć gniazdem podtynkowym RTV. Korzystam z takich usług UPC:
    - internet
    - tv cyfrowa
    - tv analogowa

W chwili obecnej do mieszkania wchodzi 1 kabel z UPC, łączy się z jakimś małym urządzeniem z którego wychodzą 3 kable 1 - modem, 2 - tuner cyfrowy, 3 - tv analogowa.

Potrzebuję wiedzieć jakie gniazdo podtynkowe wykorzystać i jak to wszystko połączyć. Końcówka będzie tylko 1.

Chętnie nawiążę kontakt z instalatorem UPC poza oficjalnym kanałem.

0 2
  • #2 25 Sie 2011 20:31
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po co zlecać - nie lepiej zapytać. :?:

Wyszukiwarka na elektrodzie - działa poprawnie. Google też nie gryzą.

1-wszy link po wpisaniu " schemat połączenia w UPC " :
    http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5894

Regulamin pkt 3.1.17 .

Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Sie 2011 09:00
    Revoluszyn
    Poziom 9  

Ok, dzięki za przeniesienie. W takim razie napiszę jeszcze to samo co napisałem pod linkiem co mi przysłałeś:

Proszę o pomoc w doborze gniazdek podtynkowych do instalacji internet + tv cyfrowa + 2x tv analogowa.

W trakcie remontu wymieniam instalację i chowam pod tynkiem. Do mieszkania wchodzi 1 kabel od UPC na którym wisi zwrotnica z 3 wyjściami. Do zwrotnicy kolejno podłączony jest Dekoder cyfrowy, TV analogowy i Modem do internetu.

Potrzebuję założyć 2 gniazda w których będzie TV Cyfrowa i TV Analogowa. Kabel od internetu zostanie wyciągnięty zupełnie w innym miejscu i nie będzie wychodził przez gniazdo.

W obu gniazdach chciałbym mieć możliwość podłączenia Dekodera Cyfrowego (oczywiście nie jednocześnie na obu) dodatkowo w obu gniazdach chciałbym mieć TV Analogową (jeżeli to możliwe to w obu jednocześnie).

Proszę o wskazanie jakie gniazda mam kupić, czy Dekoder Cyfrowy będzie wymagał wyjścia DATA w gnieździe (np http://tels.pl/zaawansowa...351-p-15.html)?

Jak rozdzielić sygnał do Dekodera Cyfrowego na 2 gniazda?
    Jak rozdzielić sygnał do TV Analogowej na 2 gniazda?

W załączniku schemat jaki mnie interesuje.

Proszę o pomoc.

[Zlecę] Wykonanie projektu instalacji UPC. Katowice.

0