Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad X61 nie ładuje baterii zamiennika.

25 Sie 2011 13:47 5517 10
  • Poziom 2  
    Witam mam laptop Lenovo ThinkPad X61 kupiony w USA, kilka dni temu kupiłem baterię zamiennik i laptop zachowuje się tak, jak by jej nie było. Zainstalowałem program lenovo do zarządzania zasilaniem, który napisał mi że bateria nie jest oryginalna i nie będzie w związku z tym jej ładował.
    Myślę że to jest gdzieś zapisane że Laptop takiej baterii nie chce ładować czy ktoś wie gdzie i jak można to zmienić?
    Przeinstalowałem BIOS i to nic nie dało.
  • Poziom 13  
    A pamięć baterii ?
  • Poziom 2  
    nie rozumiem pytania ;( gdzie to się sprawdza?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Proponuję oddać tą baterię sprzedawcy, bo sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje.
    Ma ona wewnątrz kontroler, w którym są te dane zapisane, ale by je zmienić potrzebne jest hasło, które zna tylko producent. Następnie potrzebny jest klucz identyfikacyjny lub możliwość wpisania długiej nazwy baterii, co w zamiennikach niekiedy jest niemożliwe.
  • Poziom 2  
    Jeszcze kwestia czy będzie tak z każdym zamiennikiem? Czy muszę kupić oryginalną baterię za 400 zł? Może to być kwestia jakiś innych ustawień w US & A?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie musi tak być z każdym zamiennikiem. Najlepiej by było gdybyś mógł sprawdzić przed zakupem, czy zamiennik działa prawidłowo.
  • Poziom 31  
    Jak wygląda ten felerny zamiennik ? Można prosić o zdjęcie :|
  • Poziom 22  
    Właśnie zakupiłem baterie, taką z tańszych, acz niby z ogniwami SAMSUNGa..
    Wkładam do laptopa X61 i dioda ładowania powoli miga, laptop się nie załącza, więc pewnie to ta sama przyczyna, wykrycie nie oryginalnej baterii :/

No to jaką kupić? Jest jakaś sprawdzona?

Lenovo ThinkPad X61 nie ładuje baterii zamiennika. Lenovo ThinkPad X61 nie ładuje baterii zamiennika. Lenovo ThinkPad X61 nie ładuje baterii zamiennika. Lenovo ThinkPad X61 nie ładuje baterii zamiennika. Lenovo ThinkPad X61 nie ładuje baterii zamiennika.

• Poziom 32  
    Myślę, że należy zastanowić się nad regenerają baterii. Koszt będzie niższy niż zamiennika, a bateria pozostanie oryginalna. To dotyczy również innych baterii, które po naprawie będą działały zapewne lepiej niż tania chińszczyzna.
  • Poziom 22  
    OK, zastanawiałem się nad tym, tylko że kupiłem kiedyś laptopa bez starego akumulatora.

Ale można na allegro kupić zużyty i zregenerować.
    Może ktoś polecić firmę która zregeneruje porządnymi ogniwami w rozsądnej cenie?