Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Wybór monitora - cena priorytetem

towerone 25 Sie 2011 15:05 1304 8
  • Wybór monitora - cena priorytetem

Poziom 15  

Witam!

Chcę kupić jakiś tani monitor, bo w poprzednim padła matryca. Budżet mam niewielki bo to niespodziewany wydatek, w zasadzie im taniej tym lepiej, ale chce żeby to był nowy sprzęt.
    Już niby sobie coś upatrzyłem, ale jeszcze chciałem się doradzić. W carrafourze jest teraz w promocji LG model W1946S-BF 18,5 cala za 259zł. Wydaje mi się, że to dość ciekawa propozycja.
    Komputera używam głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów, czasem w Gimpie jakieś foto delikatnie obrobię. Rzadko gram, a jak już to i tak na niższych rozdzielczościach bo mój obecny sprzęt nie pozwala na wyższe.

Czy w takich zastosowaniach ten monitor się sprawdzi?
    Trochę mnie zastanawia jego optymalna rozdzielczość 1366x768, ale z tego co widzę to wszystkie monitory w tym rozmiarze mają taką.

Poprzedni mój monitor (17 cali) pracował w rozdzielczości 1280x1024, a więc wyższej i trochę się obawiam, że ciężko będzie mi się przestawić, zwłaszcza do tych 768.
    Jeśli ktoś miał taką przesiadkę, to chętnie poznam jego wrażenia.

0 8
    Poziom 26  

Przestawisz się bez większych problemów. Jak coś to tu masz opis: http://www.proline.pl/?p=LG+19+W1946S-BF
    Dla mnie za taką cenę dobry, skoro nie grasz w wyższych rozdzielczościach.

0
    Poziom 30  

Miałem taka przesiadkę i zrezygnowałem z panoramicznego monitora. Kupiłem 19 calowy (NEC. 1970NX)monitor 4:3 i pracuje mi się świetnie.

0
    Poziom 38  

Samsung B1390N, mam takiego i spisuje się świetnie, 3 miesiące temu kosztował mnie 300zł.

0
    Poziom 13  

Bierz śmiało za tą cenę.
    Sprawdź tylko czy nie ma bad pixeli itp zaraz po zakupie. Są do tego programy, nawet nie trzeba instalować. Znajdziesz spokojnie w necie.

0
    Poziom 15  

Byłem w Carrefourze i jakoś nie spodobał mi się ten monitor. Jakiś taki "niski" a szeroki. Przy okazji zajrzałem do Euro RTV i tam był w promocji LG W2240S-PN 21,5 cala za 329zł. Trochę droższy, ale zdecydowanie bardziej mi się podoba. Niby też panorama, ale już nie jest taki niski. Wydaje się być mniej prostokątny choć to tylko chyba złudzenie.

Jego optymalna rozdzielczość to 1920x1080 i tak się zastanawiam czy to trochę nie za dużo jak na moją kartę graficzną - GeForce 6200 128MB? Niby w specyfikacji karty znalazłem, że potrafi ona wyświetlić obraz w maksymalnej rozdzielczości 2048x1536, ale czy na pewno będzie to obraz dobrej jakości?

Co Panowie myślicie o tym? Mogę się spodziewać jakiś problemów z obrazem w tym monitorze przy tak dużej rozdzielczości?
    Może lepiej go nie brać, bo i tak nie będę w stanie w pełni wykorzystać tego jego całego full HD. Jak sądzicie? Warto dopłacić te 70zł i wybrać tą większą "panoramę" z Euro?

0
    Poziom 26  

Karta da radę, ale w grach to przy takiej rozdzielczości nie poradzi sobie. Jeśli chodzi o monitory to zbyt często się ich nie zmienia, więc proponuję już wziąć ten lepszy. Pamiętaj, aby podłączyć go do DVI.

@towerone: No rzeczywiście :wink:

0
    Poziom 15  

Edward321 napisał:
    Pamiętaj, aby podłączyć go do DVI.

Kłopot w tym, że on nie ma DVI, a tylko D-Sub :|

0
    Poziom 13  

To żaden kłopot. Na co dzień korzystam z monitora LG E2241S z VGA, a w firmie z 19" HP z DVI. Przy rozdzielczościach, nawet Full HD na LG nie jestem w stanie zauważyć strat jakie powoduje VGA względem DVI.

E2241S to jednak dużo lepsza konstrukcja w porównaniu do W2240S tak więc nie wiem jak się to ma w przypadku monitorów z najniższej półki.

0