Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet: TP czy Netia? Którzy mnie robią w bambuko?

25 Sie 2011 15:12 2639 13
  • Poziom 8  
    Witam. W grudniu kończy mi się umowa na internet z tp i w związku z tym już do mnie wydzwaniają zarówno z tp jak i z neti. I tu mam problem, z którym zwracam się do Was. Którą usługę byście mi doradzili? Oraz jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość aby netia oferowała mi szybszy internet? Mianowicie, Pan z netii zapewniał mnie że będę miał przynajmniej 12Mb/s a moze nawe 20, podczas gdy Pani z tp twierdziła, że to jest niemożliwe i na mojej linii mogę mieć najwyżej 6Mb/s. Możecie mi powiedzieć jak moge sprawdzić parametry mojego łącza, żeby się dowiedzieć jaka prędkość na prawdę jest możliwa? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Podaj statystyki linii z modemu czy routera i się okaże czy są szanse
  • Poziom 8  
    Gdzie znajdę te statystyki?
  • Poziom 11  
    Jaki masz modem? Spojrzyj na tematy niżej, będziesz wiedział o co chodzi. Nie jesteś pierwszym któremu Netia oferuje gruszki na wierzbie - bo przecież Netia i tak korzysta z checka TP do określenia maksymalnej prędkości łącza
  • Poziom 8  
    Posiadam livebox'a od tp, model :sagem 3202

EDIT: Znalazłem statystyki:
    Status linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 320 Kb/s (Intlv[LP0])
    Szybkość pobierania 5312 Kb/s (Intlv[LP0])
    Tłumienie Bliski koniec: 18.4 (dB)
    Odległy koniec: 12.4 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec: 31 (dB)
    Odległy koniec: 32 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 99
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 12
    Błędne sek. w okresie 1 dnia 0
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na moje oko nawet 20Mbps pójdzie, ale raczej nie zapnie się na maksa.
    Z tego co widzę, to obecnie masz chyba 1Mbps + TV. Jeśli chcesz zachować telewizję, to lepiej nie brać więcej jak 10Mbps.
  • Poziom 8  
    Nie telewizji w ogole nie uzywam bodajże za darmo dawali to wziąłem na zaś : ) czyli mówicie, że można zaufać tym z netii że będę miał miedzy 10-20? Bo Pani w salonie tp zapewaniała mnie, że to niemożliwe, gdyż maksymalnie może być 6 i sugerowała, że Pan z netii mnie chce niecnie oszukać ; D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Reasumując: bez TV 20Mbps, z TV 10Mbps.
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie ; ) Powiedzcie mi prosze jeszcze dlaczego w takim razie tp mi oferuje tylko 6? Myslicie, że jest szans ich ,,nawrócić"? Poprosić, żeby przysłali montera i pomierzyli? A jeśli nie to uważacie, że warto pakować się w netię?
  • Poziom 43  
    Chyba, że na DSLAMie są karty tylko ADSL1, wtedy propozycja max 6M od TP jest sensowna. Ale obecnie chyba wszystkie szafy są zmodernizowane.
  • Poziom 20  
    Dlaczego 6M po rozmowie w cztery oczy (też była propozycja 6) z monterem ,bo musi to jakoś działać ilość abonentów w danym punkcie dostępowym jak by dawali za wiele wszystkim to bum. mi dawali 6 działa 10 nie spada poniżej 7 wieczorami nawet przekracza 12 (bez tv) po sprawdzeniu lini działać niby ma nawet 20 M ale nie brałem . i najważniejsze KTO NAJMNIEJ OSZUKA wolał bym nie antyreklamowac ale mam w tym samym budynku i netie ...........i jednak wybieram neostrade .
  • Poziom 29  
    Wg. tłumienia masz szansę na opcję 20 Mb/s, jednak musisz zrezygnować z IPTV, ale możesz się przełaczyć na TV-SAT z TP (pisał o tym kolega szaleniec). Już pracujesz na karcie ADSL 2+ (IPTV mają tylko większe centrale).
    Co wybrać ? Wybór należy do ciebie, ale wielu jest za TP i może tyle samo za Netią.
    A może inaczej przez ile masz umowę z TP, jesteś zadowolony z działania usługi, jesteś zadowolony z obsługi, jesteś zadowolony z ewentualnej naprawy i obsługi.
    Rozważ wszystkie za i przeciw, cena nie zawsze idzie w parze jakością, dlatego masz jeszcze czas się zastanowić do grudnia, nie postępuj pochopnie, sprawdź oferty innych operatorów np. Orange czy T-mobile (dawna ERA) i wybierz najlepszą dla siebie opcję.
  • Poziom 9  
    Zgadzam sie z Miroixem - gadanie, ze koles moze miec 20 mb/s to wrozenie z fusow, nie wiadomo ile ludzi jest podpietych tam gdzie on. Zreszta - jakbym ja mial doradzic to bym byl za neostrada i to nie z powodow technicznych tylko socjologicznych. Netia miala klamliwe reklamy - wciskajac ludziom ciemnote, ze mogli miec iles tam mega za jakies grosze - a potem sie okazywalo, ze te grosze sie placi tylko przez pierwsze 3 miesiace. Na reklamie nie bylo o tym mowy, zadnej gwiazdki. Dla mnie taka firma jest spalona.
  • Poziom 29  
    Cytat:
    gadanie, ze koles moze miec 20 mb/s to wrozenie z fusow, nie wiadomo ile ludzi jest podpietych tam gdzie on

Nie do końca prawda z tym wróżeniem, tłumienie na parametrach, które załączył kolega zimekk wynosi 18,5 dB, a opcja 20 Mb/s powinna bez problemu pracować do 20,5 dB, tak wg. norm TP. W rzeczywistości czasem są pewne odstępstwa od norm, dlatego napisałem że warto spróbować, a nie że pójdzie.
    Co do ilości osób podłączonych do danej centrali to gdyby było tak jak piszesz to najlepiej każdemu podłączyć po 512 kb/s i spokój. Centrala TP to nie lokalny operator rozsiewający internet z jednego łącza DSL 8 Mb/s.