Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router cisco adsl + router cisco wifi

25 Sie 2011 16:27 2317 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

mój problem wygląda następująco:
    mam dwa routery cisco jeden (stary) z serii 837, który posiada adsl i aktualnie obsługuje moją neostradę. Drugi 881 bez adsl (interfejs WAN), ale za to z wifi. Oprócz tego oba routery posiadają 4-portowe switche (i oba są zarządzane przez konsole). Chcę podłączyć do routera 837 router 881, tak aby mógł on zapewniać dostęp do internetu zarówno po kablu jak i wifi. I teraz pytanie jak to wprowadzić w życie? Czy mógłby ktoś opisać co należy zrobić, aby te urządzenia zaczęły współpracować? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam, przez konsole to Ci nie powiem jak to zrobić, z teorii to można je połączyć w jedną sieć oba routery mają ten sam IP poza końcówką podpięte między sobą LAN-LAN, lub stworzyć drugą sieć każde urządzenie musi być w innej grupie i połączenie LAN-WAN.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    837 przekonfigurować na bridge, na 881 ustawić dialer pppoe. Na stronie cisco są instrukcje jak to wykonać.
  • Poziom 2  
    szaleniec napisał:
    837 przekonfigurować na bridge, na 881 ustawić dialer pppoe. Na stronie cisco są instrukcje jak to wykonać.

Pppoe chyba udało mi się skonfigurować, ale w jaki sposób zrobić ten bridge na 837? Całą konfigurację należy wyczyścić i zrobić sam mostek? Jeżeli tak to na jakich interfejsach?

Interface
    FastEthernet1
    FastEthernet2
    FastEthernet3
    FastEthernet4
    Ethernet0
    ATM0
    Ethernet2
    NVI0
    Dialer0
    Virtual-Access1
    Virtual-Access2

Skrętkę (z routerem 881) podpinam pod dowolny port fastethernet.
    A jeżeli chodzi o polecenia to wystarczą?:

bridge 1 protocol ieee

int fa0/0
    no ip address
    bridge-group 1

int fa0/1
    no ip address
    bridge-group 1

(interfejsy są przykładowe)

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ok jest bridge na 837 i dialer pppoe na 881. Działa aż miło :) wielkie dzięki.
    Jednak pojęcia nie mam jak skonfigurować wifi przez konsolę. Jakieś sugestie? Z góry dzięki.

Pozdrawiam