Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router cisco adsl + router cisco wifi

25 Aug 2011 16:27 2425 4
  • Level 2  
    Witam wszystkich,

mój problem wygląda następująco:
    mam dwa routery cisco jeden (stary) z serii 837, który posiada adsl i aktualnie obsługuje moją neostradę. Drugi 881 bez adsl (interfejs WAN), ale za to z wifi. Oprócz tego oba routery posiadają 4-portowe switche (i oba są zarządzane przez konsole). Chcę podłączyć do routera 837 router 881, tak aby mógł on zapewniać dostęp do internetu zarówno po kablu jak i wifi. I teraz pytanie jak to wprowadzić w życie? Czy mógłby ktoś opisać co należy zrobić, aby te urządzenia zaczęły współpracować? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • Level 22  
    Witam, przez konsole to Ci nie powiem jak to zrobić, z teorii to można je połączyć w jedną sieć oba routery mają ten sam IP poza końcówką podpięte między sobą LAN-LAN, lub stworzyć drugą sieć każde urządzenie musi być w innej grupie i połączenie LAN-WAN.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    837 przekonfigurować na bridge, na 881 ustawić dialer pppoe. Na stronie cisco są instrukcje jak to wykonać.
  • Level 2  
    szaleniec wrote:
    837 przekonfigurować na bridge, na 881 ustawić dialer pppoe. Na stronie cisco są instrukcje jak to wykonać.

Pppoe chyba udało mi się skonfigurować, ale w jaki sposób zrobić ten bridge na 837? Całą konfigurację należy wyczyścić i zrobić sam mostek? Jeżeli tak to na jakich interfejsach?

Interface
    FastEthernet1
    FastEthernet2
    FastEthernet3
    FastEthernet4
    Ethernet0
    ATM0
    Ethernet2
    NVI0
    Dialer0
    Virtual-Access1
    Virtual-Access2

Skrętkę (z routerem 881) podpinam pod dowolny port fastethernet.
    A jeżeli chodzi o polecenia to wystarczą?:

bridge 1 protocol ieee

int fa0/0
    no ip address
    bridge-group 1

int fa0/1
    no ip address
    bridge-group 1

(interfejsy są przykładowe)

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Level 2  
    Ok jest bridge na 837 i dialer pppoe na 881. Działa aż miło :) wielkie dzięki.
    Jednak pojęcia nie mam jak skonfigurować wifi przez konsolę. Jakieś sugestie? Z góry dzięki.

Pozdrawiam