Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DVH-P7000/UC - error 10 po włożeniu płyty:(

Mac-Gayver 25 Sie 2011 23:35 1048 0
  • #1 25 Sie 2011 23:35
    Mac-Gayver
    Poziom 10  

Witam. Posiadam super radyjko Pioneer DVH-P7000. Jest świetne tylko niestety pojawił się problem. Po włożeniu płyty pojawia się komunikat "error 10". Na logikę można się domyślić, że to wina lasera. Płyta zakręci się 2 razy i wtedy wyświetla ten komunikat. Czyszczenie niestety nie pomogło. Zwiększenie czułości także:( Po wielogodzinnym szukaniu w internecie za serwisówką, wreszcie udało mi się dowiedzieć, że siedzi w nim laser Pioneera (a dokładniej Panasonica dla nie wtajemniczonych:) ) CXX1530. Co ciekawe ten laser znajduje się tylko w 3 modelach Pioneer'a a dokładniej w DVH-P7000/UC, SDVP7 i AVIC-800DVD. Niestety nie udało mi się znaleźć go w polskich sklepach, nawet na znanych portalach aukcyjnych (nie tylko polskich). A jak już znalazłem owego CXX1530 to na zdjęciu wogóle nie przypominał tego co siedzi w radyjku. Taśma posiadała o wiele mniej pinów i na zdjęciach była zagięta (a u mnie siedzi prosta i posiada oprócz tego 2 potencjometry i przełącznik...sprawdzałem w serwis'ówce i napewno mam oryginalny laser taki jaki być powinien). Na stronce Pioneer'a znalazłem, że taki posiadają ale cena 196 dolców + wysyłka do polski 25 bardzo mnie odstraszyła;) Może ktoś zna jakiś zamiennik tego laser'a lub całego mechanizmu, posiada taki albo ma wyżej wymienione modele w wersji uszkodzonej z dobrym laserem. Radyjko jest naprawdę świetne i nie chciałbym je odstawić na bok z powodu braku napędu:( Bardzo proszę o pomoc, porady, nawet najmniejsze. Liczę na Was i pozdrawiam serdecznie.

0 0