Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1200 długo buforuje po sieci - windows 7 - xp

kernel-panic 26 Sie 2011 09:26 2006 3
  • #1 26 Sie 2011 09:26
    kernel-panic
    Poziom 16  

Witam
    Mam problem z drukarką jak wyżej tj. HP LaserJet 1200.
    Drukarka jest udostępniona (na koncie gościa z hasłem).
    Komputer który udostępnia jest na windows xp-prof (podobnie się dzieje na xp-home na innym komputerze).
    Jeżeli drukuję z komputera z systemem xp-prof (jeszcze inny) to wszystko działa względnie szybko (prawie od razu). Jeśli z windows 7-prof to drukowanie staje się drobnym koszmarem (czas oczekiwania wydłuża się nawet do 5-7 min.) :(
    Próbowałem zmienić buforowanie i na ustawieniu drukuj bezpośrednio do drukarki czas nieznacznie się skraca (ale dalej chwilę się czeka).
    Oczywiście z komputera na którym jest udostępniana nie ma problemów.

Resetowanie buforowania w zadaniach nic nie daje. Na tych samych kablach sieciowych jest podłączony komputer czy to xp czy 7.
    Sterowniki instalowane z systemu.
    Może ktoś ma jakiś pomysł co to takiego - dodam że np. z ubuntu drukuje bez problemu. Pamięć drukarki 8 MB.

edit
    Na kablu lpt (drukarka ma możliwość podpięcia i usb i lpt) działa ok.

0 3
  • #2 27 Sie 2011 18:33
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

to jest kwestia sterowników

0
  • #3 29 Sie 2011 10:26
    kernel-panic
    Poziom 16  

Hmm pochwaliłem obecnie na kablu lpt jest to samo (było ok).

0
  • #4 31 Sie 2011 12:16
    durbi_
    Poziom 9  

kernel-panic napisał:

Resetowanie buforowania w zadaniach nic nie daje. Na tych samych kablach sieciowych jest podłączony komputer czy to xp czy 7.
    Sterowniki instalowane z systemu.
    Może ktoś ma jakiś pomysł co to takiego - dodam że np. z ubuntu drukuje bez problemu. Pamięć drukarki 8 MB.

Sugerował bym jednak zacząć od przeinstalowania sterowników, sterowniki do urządzenia znajdziesz na stronie producenta.

Daj znać jaki był rezultat.
    Pzdr.

0