Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja sterowników Geforce 7300GT - Obraz 4 bitowy

26 Sie 2011 09:51 2112 6
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałem ostatnio zaktualizować sterowniki od karty graficznej - Geforce 7300 GT. Wszedłem na stronę NVIDI, wyszukałem moje sterowniki (http://www.nvidia.pl/object/winxp-280.26-whql-driver-pl.html) i zainstalowałem. Po restarcie komputera pojawił mi się obraz 4 bitowy i nic nie mogłem z tym zrobić. Zmiana rozdzielczości czy bitów nie została zapisywana. Mam Windowsa XP SP3.
    Proszę pomoc.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Mama94 napisał:
    obraz 4 bitowy i

Jesteś pewien, że 4-bitowy? Odinstaluj te sterowniki, sprawdź czy bez nich będzie ok.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Mama94 napisał:
    Witam. Chciałem ostatnio zaktualizować sterowniki od karty graficznej - Geforce 7300 GT. Wszedłem na stronę NVIDI, wyszukałem moje sterowniki (http://www.nvidia.pl/object/winxp-280.26-whql-driver-pl.html) i zainstalowałem. Po restarcie komputera pojawił mi się obraz 4 bitowy i nic nie mogłem z tym zrobić. Zmiana rozdzielczości czy bitów nie została zapisywana. Mam Windowsa XP SP3.
    Proszę pomoc.

Pozdrawiam

Chciałeś zaktualizować sterowniki powiadasz. Czy na poprzedniej wersji, którą miałeś wcześniej wszystko było w porządku?
  • Poziom 8  
    Tak, na poprzedniej wersji wszystko było w porządku, i musiałem zainstalować ponownie te stare sterowniki. Rozdzielczość też się zmieniła. Nie mogłem nic zapisać bo i tak wracało do poprzedniego stanu.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Czyli na starych wszystko działa, tak?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    @daavid117
    Masz odpowiedź:
    Mama94 napisał:
    Tak, na poprzedniej wersji wszystko było w porządku, i musiałem zainstalować ponownie te stare sterowniki. Rozdzielczość też się zmieniła. Nie mogłem nic zapisać bo i tak wracało do poprzedniego stanu.

Możliwe, że nowsze sterowniki nie są po prostu przystosowane do poprawnego działania na tej karcie mimo, że producent deklaruje ich sprawne działanie. W kartach ATI jest zresztą podobnie. Wydaje mi się, że producent po prostu dopisuje stare modele kart do tej listy zgodności, nie sprawdzając w rzeczywistości czy na starszych kartach będą one działać, bo po co?
  • Poziom 8  
    To trudno, i tak mam zamiar za jakiś czas kupić sobie nowe części do komputera bo ten jest już trochę przestarzały. Bardzo dziękuję za zainsteresowanie moim problemem. :)

Pozdrawiam