Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Gigaset 4000L Micro

26 Lis 2004 14:47 1923 5
  • Poziom 20  
    Witam szanownych kolegów i już wyłuszczam w czym rzecz a mianowicie kolega ma ten właśnie telefon i po ostatnich zawiejach jak migało światło w całym miescie zrobiło sie tak że słuchawka cały czas szuka bazy , pomimo różnych zabiegów z instrukcji i sobie tylko znanych nadal jest to samo , rozebrałem tę bazę i posprawdzałem elementy i niby wszystko ok- podejrzewam że słuchawka jest ok bo ona nie była wtedy pod napięciem tylko baza, mam podejrzenia co do zawartości pamięci że może coś zgłupiał w czasie tego migania napięcia a jeśli ktoś moze mi coś podpowiedzić jak to ewentualnie naprawić to z góry wielkie dzięki , wyczytałem że jak się przytrzyma ten switch 10 sek to powinno piszczeć i znależć słuchawkę ale na razie zima , pozdrawiam , hej !
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Na początek to standardowo reset bazy. Zazwyczaj robi się to tak: odłącz bazę od zasialania, naciskasz i trzymasz klawisz przywołania słuchawki na bazie, podłącz zasilanie do bazy, czekasz około 20 sek. aż coś piśnie w bazie lub mrugnie jakaś dioda i reset gotowy. Z tymi 20 sek. to różnie bywa i z reakcją bazy na reset też, tak więć warto zrobić parę prób. Jeżeli to nie pomoże to może być coś z elektroniką. Ale zacznij od tego, dalej się zobaczy.
  • Poziom 20  
    Witam ponownie i dzięki za odpowiedż , robiłem to parę razy ale bez rezultatu , myślę że bez serwisu się nie obejdzie , no chyba że jeszcze mi ktoś coś podpowie , chciałem pomóc koledze ale nie wiem czy mi sie uda , wszelka pomoc mile widziana , pozdrawiam , hej !
  • Poziom 24  
    Jeżeli baza nie daję żadnych oznak życia i nie reaguje na naciśnięcie klawisza, to pewnie padło coś z elektroniki. Najpierw sprawdź zasilacz czy daje takie napięcia jak trzeba, powinno być na nim napisane, pewnie są dwa, jedno stałe do zasialnia bazy i drugie zmienne do ładowania słuchawki. Warto też dla pewności sprawdzić elektronikę zasilacza - diody. Jeżeli z zasilaczem wszystko jest dobrze to trzeba zabrać się za bazę. I tu zaczynają się po woli schody, schematów brak, trzeba samemu rozpracowywać. Posprawdzaj gdzie napięcia z zasilacza dochodzi i jakie wychodzi z elementu przez który właśnie przeszło. Niby już coś sprawdzałeś ale warto jeszcze raz podejść. Dobrze by było gdyby znalazł się tu ktoś z drugą taką samą bazą pod ręką.
  • Poziom 20  
    Witam , jaco777 dzięki za zainteresowanie się tą sprawą , zrobiłem jeszcze jedno podejście ale nic nowego nie odkryłem tzn wygląda że do tego układu to chyba jest ten flasch sekretarki wszystko jest ok a dalej to już nie wiadomo gdzie tego szukać , wszystkie drogi dochodzą do niego i stop , jak kumpel przyszedł do mnie to poczytalismy posty na ten temat i doszedł do wniosku że chyba mu się to nie kalkuluje - zraziło go te 4 stówy za naprawę bazy jak tam gdzieś pisało , znalazłem mu niedaleko od nas nowy tel. A140 i A 340 za ok.2 stówki z gwarancją a jeszcze stara słuchawka mu się zaloguje do obu , kończę temat , dzięki za okazaną pomoc , pozdrawiam , hej !
  • Poziom 21  
    odczytaj oznaczenie na procku bazy (calosc) jest tam wersja programu podaj jaka masz wersje to ci powiem czy jestem ci w stanie ożywić twoją baze za znacznie mniej niż 400 zł pozdrawiam Paweł