Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

świetlówki energooszczędne migają-dlaczego?

26 Sie 2011 11:21 5417 8
  • Poziom 8  
    Dlaczego świetlówka energooszczędna /w moim przypadku Apollo, 230V, 11W/ delikatnie miga po jej wyłączeniu???
  • Poziom 18  
    Najprawdopodobniej przez wyłącznik z podświetleniem.
  • Poziom 14  
    Też kiedyś miałem problem z takim objawem. Wyłącznik był bez podświetlania, żarówka migała tylko w tej jednej oprawie, w innych było ok. Pomogło kupienie nowej żarówki.
  • Poziom 15  
    mrst napisał:
    Najprawdopodobniej przez wyłącznik z podświetleniem.

Też myślę, że to jest przyczyną. Ale kolego arturmarki. Napisz jakie masz wyłączniki..?Podświetlane?
  • Poziom 8  
    Wyłączniki mam podświetlane. Jeżeli przyczyną jest neonówka w wyłączniku to znaczy, że nie nadają się one do współpracy ze świetlówkami ??? Słyszałem, że można podłączyć tam jakiś dodatkowy kondensator ? Jaki i gdzie go wpiąć, aby pozostało już to podświetlenie wyłącznika? Dzięki.
  • Poziom 15  
    Osobiście nie słyszałem o takim kondensatorze do świetlówek. Do lamp LED to tak (rezystor i kondensator) Ale co do świetlówek to nie wiem czy zadziała.
    arturmarki napisał:
    Jeżeli przyczyną jest neonówka w wyłączniku to znaczy, że nie nadają się one do współpracy ze świetlówkami ???

No widzisz jaki dają efekt ze świetlówką..
  • Poziom 23  
    U mnie migała ponieważ miałem kiepskie kabelki w ścianie, a włącznik rozłączał "N" ... czyli świetlówka pobierała sobie "N" z ściany.

Kable wymienione, rozłączam "L" i wszystko jest dobrze :)
  • Poziom 21  
    Niuniek_84 napisał:
    czyli świetlówka pobierała sobie "N" z ściany.

Skąd? Jakim cudem? Przez zerowanie w oprawie?
  • Poziom 23  
    pavulon napisał:
    Niuniek_84 napisał:
    czyli świetlówka pobierała sobie "N" z ściany.

Skąd? Jakim cudem? Przez zerowanie w oprawie?

Człowiek tłumaczy laikowi, to pisze jak laik - tak by zrozumiał istotę problemu, nie koniecznie jest to poprawne z nazewnictwem technicznym itd.

Chyba jako osoba pracująca w zawodzie, Wiesz co się dzieje gdy jest kiepski stan izolacji, a włącznik odcina tylko "N" ..... ?

Dziękuję i pozdrawiam :)