Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona przed spięciami i spadkami napięcia PC

26 Sie 2011 12:12 1855 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Kilka tygodni temu na skutek bliżej nieokreślonej awarii spaliłem płytę główną i kartę graficzną na moim PC (prawdopodobnie burza itp.). Zakupiłem nowy komputer i mam do Was pytanie: jak ustrzec się przed ew. spięciami itp. prądu/napięcia, ponieważ nie chce stracić kolejnego komputera przez głupotę. Czy warto zainwestować w zasilacze UPS czy w jakieś inne urządzenie, które może uratować PC?
  • Szafy Rack
  • Poziom 11  
    Zacznij od sprawdzenia zasilacza w kompie,w wielu przypadkach to jest właśnie jego wina bo brakuje mu zabezpieczeń i puszcza wszystko na podzespoły.Zabezpieczeń jest dużo zaczynając od listw zasilających przez ups-y docierając do bardziej skomplikowanych urządzeń jak ochronniki przepięć...
  • Szafy Rack
  • Poziom 43  
    maciek.kotula - podaj markę i model posiadanego zasilacza! Oczywiście jak masz czas to pełną konfigurację komputera!
  • Poziom 2  
    Podaje konfigurację komputera:

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB cache s. 1155
    Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP
    ASUS P8P67 P67, DDR3 1800 SATA6 GLAN CF ATX s.1155
    Zasilacz Corsair HX650 CMPSU-650HXEU 650W
    WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB

Ogólnie na nowy komputer nienarzekam, jedynie chce się zabezpieczyć przed jego ew. stratą jakby coś siadło w napięciach. Podaje napięcia na kompie: Vcore 0,952V, +12V 12,086V, +5V 5,160V, +3.3 3,360V.

PS. W jaki średnio drogi UPS warto zainwestować? Znacie jakieś modele godne polecenia?
  • Poziom 11  
    Przede wszystkim trzeba dobrać moc ups-a do całego zestawu ,który będzie na nim pracować .Osobiście stosuję ever-y choć wcale nie są najlepsze aczkolwiek ponad 170 szt. zamontowałem przez 4 lata przy komputerach,kasach fiskalnych i rejestratorach i ŻADEN nie nawalił do tej pory(odpukać...)
  • Poziom 2  
    Jakiego evera mógłbyś polecić do mojego PC?