Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie się pod inną sieć lokalną.

26 Sie 2011 15:03 3327 7
  • Poziom 13  
    Witam,
    Sprawa wygląda tak. Chcę tak skonfigurować router abym mógł łączyć się z inną siecią lokalną i z każdym komputerem tej sieci podając jego wewnętrzny numer IP. Np. poprzez program do obsługi pulpitu zdalnego. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie podając modelu routera mogę Ci tylko powiedzieć, że się nie da albo nie da się zbyt łatwo. Wyjścia są dwa:
    VPN - mało który router to obsługuje, ale gdy nawiążesz takie połączenie masz normalny dostęp do sieci tak, jakbyś się tam fizycznie znajdował
    Przekierowanie portów - ręcznie musisz definiować dla każdej usługi,niektóre routery potrafią rozróżnić porty zewn i wewnętrzne, wtedy nie musisz kombinować w przypadku usług takich jak RDP - ciężko zmienić port. Ostatnio jednak routery nie rozróżniają tych portów, stąd kolejne utrudnienie.
  • Poziom 14  
    Da sie to zrobić programem logmein hamachi
  • Poziom 19  
    a czy te dwie sieci są połączone w jakiś sposób, czy są to 2 oddzielne sici w różnych lokalizacjach?

czy fizycznie coś te 2 sieci łączy np. ta sama szafa crosownicza albo jakieś inne fizyczne urządzenie?

bo jeśli tak to da się to zrobić w miarę prosto. Jeśli nie to pozostaje tylko tunelowanie VPN albo przekierowywanie portów na zewnątrz, np każdemu pulpitowi zdalnemu nadajesz inny port na zewnątrz.
  • Poziom 18  
    Jeżeli się nie mylę, to za pomocą bridge'a / mostu można również to zrobić.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Podłączasz router do dwóch sieci, na jednym interfejsie ustawiasz adres z puli jednej podsieci (np. 192.168.0.254/24) na drugim 192.168.1.254/24 konfigurujesz statyczny routing na interfejsach.

Trzeba pamiętać żeby ustawić gateway (bramę) na kompach.

• Poziom 13  
    @makkak
    Obie sieci obsługują inne routery (są one w innych miejscach). W jednej mam router TP-Link TL-WR941N http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06426
    czy da się to na nim rozwiązać?

Chciałbym też podłączyć do sieci inny komputer (client to site) z dostępem do internetu (bez routera) i nie wiem jak to rozwiązać.
  • Poziom 13  
    Temat powraca. Czy ktoś wie jak na TP-Link TL-WR941N skonfigurować VPN?