Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG WD-1021CP miała błąd de, a teraz cały czas wiruje

26 Sie 2011 18:33 3236 2
 • Poziom 11  
  Witam pralka miała uszkodzone przekaźniki i wypalone ścieżki.Wypalona była do jednego z tych czarnych przekaźników, i upalone ścieżki do tych niebieskich. W uzwojeniu niebieskich przekaźników uszkodzona dioda 1N4148. Teraz błędu "de" nie ma lecz po zamknięciu drzwi zaczyna kręcić bębnem, naciskanie przycisku play/pause na wyświetlaczu zmienia się stan a pralka dalej wiruje bez zmian.W jakiej konfiguracji powinien być dip1 u mnie wszystko jest na off. Nie wiem czy przy wyciąganiu i naprawie nie przełączyłem. Znalazłem zdjęcie tego modułu na elektrodzie i 1 jest na ON https://obrazki.elektroda.pl/32_1217674841_thumb.jpg

  Z góry serdecznie dziękuję.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 11  
  Witam
  Pralka już prawie poprawnie działa. Leciałem po scieżce na której była uszkodzona dioda i doszedłem do ULN2004A chyba układ IC2. Porównałem oporności z układem obok taki sam i miał na tej nodze przywarcie, układy do pomiaru wylutowałem. Teraz jak się załączy program wszystko poprawnie robi do momentu spuszczania wody , w tym czasie pobiera wode do pojemnika płukania.
  Co może jeszcze być uszkodzone?

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam
  Odświeżam temat.
  Moja pralka jest z podobnym uszkodzeniem tzn. uszkodzone były wszystkie 1n4148 na przekaźnikach , uszkodzony (wypalony) przekaźnik grzałki, uszkodzone dwa scalaki ULN 2004, uszkodzony stabilizator 7812.
  Po wymianie elementów pralka działa około dwa tygodnie lub parę prań, usterka powtarza się. Czy wie ktoś może dlaczego te elementy uszkadzają się ? Na wejściu stabilizatora 18, na stabilizatorze trzyma 11,75, na 7805 trzyma 4,75.
  Dzięki i pozdrawiam