Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyposażenie kuchni - prośba o sugestie

gwwiazdka 26 Aug 2011 20:22 1825 4
Bosch
    gwwiazdka
    Level 9  
    Witam.
    Niebawem rozpoczynamy remont kuchni w bloku, zamierzamy odnowić pomieszczenie, położyć nową instalację elektryczną w całym mieszkaniu, kuchnię wyposażyć od podstaw w meble i sprzęt. Odnośnie sprzętu właśnie, chcieliśmy zwrócić się do szanownych użytkowników o pomoc w wyborze urządzeń. Planujemy zakupić następujące urządzenia: lodówka, piekarnik, zmywarka, pralka (będzie się znajdować w kuchni, wszystkie urządzenia pod zabudowę), płyta indukcyjna, mikrofalówka, okap (najchętniej taki płaski - pod szafkowy). Budżet wynosi 7000zł.
    Doradźcie proszę kompletnym agd-owym laikom co kupić, jakie marki, co kupić porządne, a na czym można zaoszczędzić.

-lodówka - wysokość w sumie bez znaczenia, byle zamrażalnik był na dole i był dość pojemny, ponoć marka Liebherr jest bardzo dobra, jednak są dość drogie, czy opłaca się kupić któryś z najtańszych modeli Liebherra, czy lepiej coś ze średniej półki innych marek?

-zmywarka - szerokość 45cm, ważne aby była dobra w tym w czym ma być dobra, czyli w myciu oczywiście :P Preferujemy wersję z panelami na wierzchu.

- piekarnik - tutaj nie wiemy nawet czym się kierować przy zakupie :/

- pralka - j/w...

- okap i mikrofalówka - cóż.. tutaj to chyba nie ma szczególnego znaczenia, prawda?

- płyta indukcyjna - tutaj jest problem - mieszkanko, jak wspomniałem znajduję się w bloku mieszkalnym, starym bloku mieszkalnym i co za tym idzie mamy zagwozdkę z prądem. Będziemy występować do ZE o zwiększenie przydziału mocy, także, jak pisałem wcześniej będziemy wymieniać instalację elektryczną. Z elektryki wiem tyle co nic i nie za bardzo wiem, czy będzie możliwość posiadania 3-faz. Oczywiście możemy zrobić instalację wewnętrzną na trzy fazy, ale rozumiem że nic nam to nie da, skoro w bloku zapewne takiej nie ma? Tak więc potrzebujemy płyty z możliwością podpięcia do jednej fazy, lub porady jak wykrzesać coś z naszej instalacji.

Huh to chyba tyle, bardzo proszę o wszelkie porady co do sprzętu, jak i rozwiązań sytuacji, mile widziane wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
    Kuba
  • Bosch
    KaW
    Level 34  
    1-najwazniejsze jest zebranie info o istniejacym zasilaniu tego bloku.Porozmawiać z Działem Technicznym i ustalić czy oni mają mozliwość pokryć ew. wzrost mocy.
    2-zacząć rysować rozmieszczenie sprzętu i określic pobór mocy max.
    3-zwrócić uwage na elementy ochrony przeciw porażeniowej.-poszukać elektryka z uprawnieniami aktualnymi.Do oceny istniejącej instalacji.
    4-Obecnie instalacje prądożercze -oświetleniowe juz zanikają.Ale na rynku królują stare oprawki pod halogeny i rózne systemy lampek LED.
  • Bosch
    gwwiazdka
    Level 9  
    Elektryka już znaleźliśmy (ze wszystkimi potrzebnymi uprawnieniami, itd.), niebawem wpadnie na ostateczne oględziny i wycenę.

Co do lodówki, oglądając sobie różne modele w internecie wpadła nam w oko lodówka Bosch KIS 38A51. Ma ktoś z taką jakieś doświadczenia? Wydaje się bardzo w porządku.
    smok.wa
    Level 2  
    Ja mam lodówkę Boscha, ale inny model. Solidna firma. Mam też ich pralkę i bardzo jestem zadowolony.
    Co do okapu, polecam Globalo. Tanio nie jest, ale okap to akurat taki sprzęt, na jakość którego nie powinno się żałować.
    6969lysy
    Level 14  
    a który konkretnie model Globalo ?