Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zarabianie na stronie internetowej z reklam

Qukac 26 Sie 2011 21:17 3749 17
  • #1 26 Sie 2011 21:17
    Qukac
    Poziom 19  

Mam pomysł na stronę/bloga i chcę nawet zainwestować trochę pieniążków w stworzenie serwisu ale nie wiem ile można maksymalnie zainwestować , żeby nie przeinwestować, więc mam pytanie do ludzi którzy posiadają własne serwisy czy strony internetowe ile można wyciągnąć z reklam ile strona musi mieć odwiedzin w ciągu miesiąca czy dochody z reklamy wystarczają na utrzymanie serwera czy też jest to spory dochód, jakie pułapki czyhają na osobę umieszczającą reklamy na swojej stronie itp.

Wszystkie sugestie i porady mile widziane !!!

0 17
  • #2 27 Sie 2011 23:04
    Qukac
    Poziom 19  

Czyżby to był temat tabu ? nikt nic nie ma do powiedzenia ? - wiem że temat jest bardzo trudny ale wiem że bardzo dużo ludzi chętnie by się dowiedziało cokolwiek o zarabianiu na reklamach i nie tylko !!

0
  • #3 27 Sie 2011 23:12
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro masz niewiele czasu, to ci go zaoszczędzę - konkretnie zarabiają na reklamach tylko duże powszechnie znane serwisy. Cała reszta musi zarabiać sprzedając inne usługi.

0
  • #4 27 Sie 2011 23:15
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Qukac napisał:
    ile strona musi mieć odwiedzin w ciągu miesiąca

Miesiąca? Dla zarabiania na reklamach? Rozumiem, że się pomyliłes i chciałeś napisać "dziennie".

0
  • #5 27 Sie 2011 23:41
    musicfilter
    Poziom 9  

LordBlick napisał:
    Skoro masz niewiele czasu, to ci go zaoszczędzę - konkretnie zarabiają na reklamach tylko duże powszechnie znane serwisy. Cała reszta musi zarabiać sprzedając inne usługi.
    Krotko, zwiezle i na temat ; ja bym jeszcze dodal ze LEKKO zarobiona kasa LEKKO odchodzi.

Radze tobie : wymysl cos fajnego, znajdz inwestorow i ciesz sie ciekawoscia, tak zarobione pieniadze napewno milo sie wydaje. Wszystkich ktorych znam, ktorzy chcieli sie szybko dorobic, teraz przeszli do porzadku dziennego i maja standard, 12 h harówy, spanie i od nowa. To ciebie nie uszczesliwi, zatem rekawy do gory ... Jak myslisz ze uplasujesz kilka reklam i bedziesz zarabiac to musisz byc niezlym leniem, bez urazy ale tak to wyglada. Najpierw musi byc to cos, to cos co bedzie ciekawic innych, a potem jezeli bedzie to potrzebne to mozna umiescic reklamy. Ja nienawidze reklam wiec stronie od takiej formy. Odemnie to tyle.

0
  • #6 28 Sie 2011 07:54
    Qukac
    Poziom 19  

@ LordBlick
    Tyle to ja też wiem np. Onet za reklamę na głównej stronie bierze 40000 pln dziennie !!!
    Możesz wyjaśnić jak zarabiają portale gdzie się ściąga darmowe programy ? ktoś musi siedzieć przy tym dbać o serwer o aktualizację programów itp. nikt tego nie będzie robił za 1400 pln :)

@ jankolo

Cytat:
    Miesiąca? Dla zarabiania na reklamach? Rozumiem, że się pomyliłes i chciałeś napisać "dziennie".

Tak miesiąca - bo w jeden dzień może to być 2000 w drugi 10000 a w miesiącu wychodzi średnia :)

@ musicfilter
    Cytat:
    Jak myslisz ze uplasujesz kilka reklam i bedziesz zarabiac to musisz byc niezlym leniem, bez urazy ale tak to wyglada.

Hehe właśnie tyram po 10 godzin dziennie + czasem sobota 6 g. tylko problem w tym że chciałbym tyrać na siebie a nie kogoś innego :)
    Dodam jeszcze że nie szukam łatwych pieniędzy - ślęczenie przy monitorze po nocach wcale nie jest łatwe i przyjemne !

0
  • #7 28 Sie 2011 09:08
    romeok01
    Poziom 35  

Załóż ciekawą stronę internetową , zapisz się do Google AdSense i iumieść ich reklamę na swojej stronie.
    Jak będziesz miał dużo odwiedzin i dużo kliknięc w reklamy to mozna troche dorobić.
    Nie można klikać samemu w reklamy adsense.
    Pewien anglik, który założyl darmowy serwis randkowy zarobił 23 tys dolarów na miesiąc.
    W internecie jest dużo poaradników na temat Adsense.

0
  • #8 28 Sie 2011 20:40
    Qukac
    Poziom 19  

@ romeok01
    Dzięki za za sugestie.

W sumie to mam już dużo informacji na ten temat jak to wygląda i co trzeba zrobić ale gdy się robi coś pierwszy raz to zawsze pozostaje niepewność.

0
  • #9 28 Sie 2011 22:01
    musicfilter
    Poziom 9  

Qukac napisał:
    chciałbym tyrać na siebie a nie kogoś innego

To wyglada juz znakomicie, takie podejscie napewno jest dobre. Przykladem moze byc takze nawet sama ELEKTRODA.pl serwis ktory najpierw zrzeszyl grono ludzi wokol jakiegos pomyslu, rozbudowal mechznizm a pozniej dodal reklamy jako forme zarobkowa.

Napewno pochwalam kazdego kto bierze sprawy w swoje rece i nie boi sie wysilku w pracy. !!! Powodzenia !!!

0
  • #10 28 Sie 2011 22:39
    c4r0
    Poziom 36  

Ja mam na stronie około 200-300 odwiedzin dziennie i zarobienie $100 z AdSense zajęło około pół roku. Oprócz ilości odwiedzin znacząca jest też tematyka strony i to, na ile chamsko rozmieszczasz reklamy (u mnie jest skromna ramka z boku strony).

0
  • #11 29 Sie 2011 09:54
    Tommy82
    Poziom 39  

Qukac inwestuj najmniej jak się da ;) bo to co ty uważasz za genialny i wspaniały pomysł czy tematykę może trafić albo okazać się zupełnie niszowe albo może być już silna konkurencja (to w zasadzie największe ryzyko). Puki to traktujesz na zasadzie hobby w sensie jak coś z tego spadnie to git to miłej zabawy. Jak chcesz stworzyć coś z czego będziesz żyć to może być rozczarowanie. Bo o ile nie można powiedzieć ze to nie możliwe to jednak dość mało prawdopodobne. Są ludzie którzy tak zarabiają pieniądze ale to raczej wyjątek niż reguła .
    Własna stronka to fajna sprawa i ciekawy sposób na spędzanie czasu, o ile to kogoś kręci ale jest tu dużo ciekawej wiedzy do zdobycia co może cieszyć.

0
  • #12 29 Sie 2011 11:49
    starepc.pl
    Poziom 24  

c4r0 napisał:
    $100 z AdSense zajęło około pół roku
    Wypłacili Ci? Bo z tego co wiem, to ostatnio są spore wałki z tym.

Pozdrawiam

0
  • #13 29 Sie 2011 16:31
    c4r0
    Poziom 36  

Nie było problemów, w ciągu paru tygodni dostałem czek. Ale było to jakieś cztery miesiące temu.

0
  • #14 29 Sie 2011 21:01
    Qukac
    Poziom 19  

@ musicfilter
    Dzięki :) powodzenie będzie jak najbardziej potrzebne :)

@ c4r0
    Dzięki za cenne informacje !!! ja natomiast znalazłem w sieci info że aby zarabiać na reklamach strona musi mieć co najmniej 100000 odwiedzin w miesiącu - czyli policzmy ty masz 300*30 (dni) = 9000 na miesiąc * 6 =54000 (na pół roku) daje to 100$ czyli uśredniając z jednej reklamy byłoby to 200 $ na miesiąc. Ale jak wiadomo Google AdseNe płaci grosze za klika, lepiej wypadają programy partnerskie.

@ Tommy82

Cytat:
    Qukac inwestuj najmniej jak się da Wink bo to co ty uważasz za genialny i wspaniały pomysł czy tematykę może trafić albo okazać się zupełnie niszowe albo może być już silna konkuręcja

Hmm w gruncie rzeczy muszę ci przyznać rację, ale ile wynosi to minimum ? za serwer+domenę trzeba zapłacić za rozbudowaną stronę też, nie chcę pisać o darmowych szablonach bo te się po prostu nie nadają.

Dałem sobie czas do końca sierpnia na przemyślenie tego wszystkiego i jak to w życiu bywa "wszystko może się zmienić" :)

p.s.
    stare.pc i c4r0
    Macie bardzo fajne stronki :)

0
  • #15 29 Sie 2011 23:31
    Tommy82
    Poziom 39  

Qukac to już musisz sam oszacować, czy to jeszcze optymalizacja budżetu czy już golenie d..y kapslem ;). Wszytko zależy z jednej strony od budżetu i oczekiwanego efektu a z drugiej od oczekiwanych korzyści (po miedzy tym jest jeszcze ryzyko).
    Mając jakąś tam koncepcje biznesową nawet na niszowych rzeczach można zarabiać.

0
  • #16 31 Sie 2011 07:55
    seba_x
    Poziom 31  

Czy można dostać pieniądze za reklamę która jest na stronie ale się nie wyświetla po zblokowaniu adblockiem ?

0
  • #17 31 Sie 2011 17:00
    Ele_Tronik
    Poziom 13  

Witam ;) sprawa jest tego typu strona musi przyciągnąć uwagę internatów aby coś na niej zarobić co do inwestowania Hmmm sam zainwestowałem w moje forum ok 100zł stoi ono miesiąc i dopiero się rozwija ale zarobiłem na nim 8zł :D majątek to nie jest ale warto zainwestować. Napisz do mnie na pw a chętnie ci co nieco pomogę.

0
  • #18 01 Wrz 2011 20:42
    Qukac
    Poziom 19  

@ Ele_Tronik
    No aż taki zielony to ja nie jestem :) ale myślę że w przyszłości nawiążemy współpracę !

LordBlick jednym zdaniem zniweczył moje zamiary :) ale trudno mu nie przyznać racji nawet 1000 $ na miesiąc z reklam to trochę za mało.Na szczęście już kiełkuje pomysł na coś innego :)
    Ale pomimo to zrobię swój serwis ale w wersji ekonomicznej jak radził Tommy82 i będę traktować jak swoje hobby :)

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za porady i informacje !

0