Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Estradowe STX - opinie o GDN/30/550/8AE oraz GDN-38-400-8-SE

damian2184 26 Sie 2011 22:18 3054 19
  • #1 26 Sie 2011 22:18
    damian2184
    Poziom 10  

Witam, chcę kupić głośnik estradowy firmy STX.
    GDN/30/550/8AE - http://stx.pl/gdn-30-550-8-ae.html
    LUB :
    GDN-38-400-8-SE : http://stx.pl/gdn-38-400-8-se.html
    I moje pytanie co sądzicie o tych głośnikach który lepszy ?
    Chodzi mi głównie o niskie schodzenie i dobry bas.
    I co na ogół myślicie o estradówkach od STX.
    Pozdrawiam !

0 19
  • #2 26 Sie 2011 22:55
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Tematów tego typu jest dziesiątki na tym forum. Rozumiem, jesteś nowy ale to nie usprawiedliwia tego że nie chce Ci się szukać. Wystarczy wklepać w google model głośnika a tematów znajdzie się aż głowa boli.

Opinia wobec głośników STX'a jest podzielona, ponieważ mają oni jak każdy producent gorsze jak i lepsze produkty. Jest to średnia półka jeśli chodzi o głośniki, ale ciągle usprawniają swoje działanie i wypuszczają nowe modele które już nie raz zaskoczyły stosunkiem CENA - JAKOŚĆ. Mam tu na myśli chociaż by driver D800 czy GDN.30.400 które w połączeniu dają chyba najlepszą paczkę w tej cenie np. PA 600 czy PA 1000 - w swojej cenie nie ma dla nich konkurencji.
    Powiedz do czego chcesz zastosować głośnik, w tedy lepiej będzie doradzić.

0
  • #3 27 Sie 2011 00:29
    damian2184
    Poziom 10  

Głośnik miałby służyć jedynie do domowego użytku. Kolumnę sam sklecę ale też bym potrzebował jakiegoś projektu specjalnie pod ten głośnik wiem ze jest to bardzo ważne.
    w tym GDN-38-400-8-SE przekonuję mnie magnez, choć w sumie nie wiem czy to prawda, że czym większy magnez tym głośnik mocniejszy.
    Głównie zależy mi na mocnym,głębokim i czystym basie, bo za wysokie tony będzie odpowiadał gwizdek i może sredniotonówka ale to jeszcze co do niej się zastanowie.

0
  • #4 27 Sie 2011 00:59
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Jak wyłącznie do domowego użytku to chyba żaden z wymienionych nie będzie odpowiedni, chociaż zależy co kto lubi...
    Co to za "gwizdek" i "średniotonówka" ma to uzupełniać ?
    Napisz coś więcej, czym chcesz to napędzać, w jakim pomieszczeniu ma to grać, bo myślę, ze z tą 15" estradową trochę niepotrzebnie się wyrywasz, czymś mniejszym w mniejszym pomieszczeniu spokojnie uzyskasz pożądany efekt.

0
  • #5 27 Sie 2011 01:15
    damian2184
    Poziom 10  

Obecnie mam Estradówke 500 W z tym że nawet nie wiem jakiej firmy, ale ma 38 cm średnicy.
    Z tym że jest spalona i słychać cewkę kiedyś to grała jak marzenie teraz to niestety lipa.
    Lubię estradówki w domu ponieważ uzyskuję się ładny efekt. Gwizdek jeszcze nie wiem będę myślał potem.
    Napędzam to rzadkim wzmacniaczem Onkyo TX-30 390W poboru tyle wiem.

0
  • #6 27 Sie 2011 01:48
    sajkamil
    Poziom 14  

Jak dobrze zrozumiałem chodzi o jedną kolumnę? Na estradóowce do domu? Przecież się to mija z celem, to tak jak byś na wakacje wolał jechać tirem a nie wygodną osobówką:) mono to będzie mono nawet z najlepszym przetwornikiem, zastosuj głośnik na miękkim resorze i dwie kolumny, domowe głośniki też są 15', jak miałem 16 lat i chciałem szpanować przed kolegami zrobiłem sobie paki na 2x12' + środek i góra wyglądały jak na teledysku Michaela Jacksona-Black or White:D Ogromne paki:D jak z nich wyrosłem sprzedałem za 3 razy tyle co koszt budowy:)

Dodano po 4 [minuty]:

Natchnąłeś mnie, zacząłem się zastanawiać co to za paki były na tym teledysku, zaraz założę temat:)

0
  • #7 27 Sie 2011 02:01
    damian2184
    Poziom 10  

niech się wypowiedzą Ci co są za estradówkami.
    sajkamil a jakiej firmy te głośniki proponujesz ?

0
  • #8 27 Sie 2011 08:59
    _eddie_
    Poziom 32  

Ja też jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania. W małym pokoju nie będzie to za dobrze grać (chyba, że ktoś lubi jazgot zamiast czystego brzmienia). O dziwo lepszym wyjściem jest już zastosowanie dobrego głośnika car-audio niż estradowego.

Moja propozycja - kup dobre 10,12 cali, skleć dobrze i miękko grające kolumny których będzie się dało słuchać nie tylko głośno. No i budowanie zwrotnic, dobór reszty głośników zleć komuś kto ma o tym pojęcie.

0
  • #9 27 Sie 2011 11:35
    damian2184
    Poziom 10  

yhym. A co do tych głośników, to jakiej firmy ?
    Może daj jakąś całą nazwę.

0
  • #12 27 Sie 2011 13:10
    sajkamil
    Poziom 14  

Uparłeś się aby je robić, że zbudować dobrze grającą kolumne potrzeba sporej wiedzy, trzeszczącą skrzynkę to zrobi każdy ale nie chodzi o to aby krew z uszu płynęła, liczmy że za głośnik zapłacisz ok 100zł, za średnio-tonowy 40zł do tego zwrotnica ok 50zł masz tu gotowe dużeee domowe paki:
    http://www.stx.pl/kolumny-stx-f-360-czarny.html
    http://www.stx.pl/kolumny-stx-f-180-czarny.html
    któreś z tych dwóch, jakiś czas temu pewien człowiek pytał mnie o estradę do grania w domu, powiedziałem to samo co teraz i sprzedałem mu 2xF360, z tego co wiem to jest zadowolony a chciał wsadzić sobie do pokoju dwie kolumny 2x15:)

0
  • #13 27 Sie 2011 13:25
    damian2184
    Poziom 10  

Chciałem kupić F-180 :)
    Niestety przez nieprzewidziane wydatki nie stać mnie na nie chwilowo.
    Chyba że poczekam.
    Ale jak już zaczęłeś temat z niskimi ale na miękkim resorze, to powiedz które wybrać ?
    z tych co podałem lub te który Ty uważasz za dobre.

0
  • Pomocny post
    #15 28 Sie 2011 01:12
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Proponował bym GDN-32-450 ale ich też nie mają na stanie. Bardzo dobre głośniki, potrafią uderzyć basem. Natomiast LW1200 też nie jest zły, posiadam takowy do dzisiaj, niestety już po przejściach ale nadal gra ;) I sprawuje się całkiem nieźle ;)

0
  • #16 28 Sie 2011 13:22
    sajkamil
    Poziom 14  

Jeśli zależy koledze na minimalizacji kosztów to polece ten LW do tego jakiś środek z Alpharda też może być i jakiś wysoki aby nie piezo:) do tego kondensator i rezystor na środek i górę i opcjonalnie jakąś cewkę na dół wyklepać paczki ze starych szafek i możemy wypowiedzieć wojnę sąsiadom:)

0
  • #17 28 Sie 2011 13:48
    damian2184
    Poziom 10  

Chyba zaczekam z tydzień na dostępność tego GDN-32-450 lub napiszę mail'a do STX kiedy będą je mieli.
    A kolumnę pod ten głośnik o jakich wymiarach najlepiej ?

0
  • #18 28 Sie 2011 13:51
    sajkamil
    Poziom 14  

Oj to możesz się zdrowo naczekać, z tego co wiem to STX produkuje też w Chinach więc to potrwa odrobinę.

0
  • #19 28 Sie 2011 15:10
    DDN
    Poziom 31  

A wlasciwie do czego ci te kolumny?temat w dziale o naglosnieniu estrady a ty chcesz to do domu z tego co tam doczytalem. Zrob sobie 2+1 tanio ale lepiej zagra. Wzmacniacz do subwoofera panelowy znajdziesz na allegro a kolumny stereo to nawet diy za 300zl ot na stx

0
  • #20 28 Sie 2011 15:28
    damian2184
    Poziom 10  

Mam wzmacniacz w miarę dobry nie wiem czy doczytałeś.
    I zgodnie z propozycjami innych temat przeszedł od głośników estradowych do domowych.
    Nie chcę subwoofera.

0