Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2.3 Td automatyczna skrzynia po chwili przestaje działać

kamil_normal 26 Sie 2011 23:02 6309 10
  • #1 26 Sie 2011 23:02
    kamil_normal
    Poziom 9  

Witam, Mercedes Vito 2.3Td 1996r ma problem z automatem. Po ruszeniu z miejsca przejedzie kawałek zmieni lub nawet nie zmieni biegu i automat przestaje działać wygląda to w ten sposób, że skrzynia zachowuje się jak na luzie w pozycji "N". Wystarczy zgasić samochód odczekać chwilkę i znów po zapaleniu samochód jedzie aż dojdzie do powyższego zdarzenia. Co może być przyczyną? Proszę o podpowiedź.

0 10
  • #2 27 Sie 2011 10:17
    Gerri
    Spec od Mercedesów

1. Sprawdź poziom oleju - koniecznie!
    2. Ta skrzynia jest juz diagnozowalna przez komputer. Pewnie dowiedzialbys się czegoś wiecej.

0
  • #3 28 Sie 2011 12:08
    kamil_normal
    Poziom 9  

poziom oleju wygląda na odpowiedni tzn. nie jestem pewien ponieważ na skrzyni znajdują się jak gdyby dwa korki jeden wyżej drugi niżej doszedłem do wniosku że ten niżej wskazuje poziom oleju i z tego co widziałem to było ok. Czy może to być wina filtra oleju i gdzie on się znajduje dokładnie? Czy lepiej najpierw zrobić diagnozę komputerową?

1
  • #4 28 Sie 2011 17:01
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Od kiedy to poziom oleju w ASB sprawdza się poprzez wykręcanie korków?? Przecież od tego jest w Vito bagnet! Może jednak daj zarobić komuś co się na tym cokolwiek zna...

0
  • #5 28 Sie 2011 17:39
    profile-x
    Poziom 1  

Czy masz taki przypadek że po włączeniu biegu normalnie wszystko działa a po kilkudzisieciu sekundach juz nie a po odpaleniu i odczkekaniu działa ponownie ?

0
  • #6 28 Sie 2011 20:13
    kamil_normal
    Poziom 9  

tak mam właśnie taki przypadek i nie wiem co z tym zrobić?

0
  • #7 28 Sie 2011 20:33
    car centre
    Poziom 18  

Wychodzi na to że skrzynia ma chwilowy problem z ciśnieniem oleju i konwertor przestaje na chwilę prawidłowo działać.
    Jakbyś wykluczył problem sterowania elektronicznego (to znaczy jak byś zrobił diagnostykę komputerową jakimś dobrym diagnoskopem) i by nic nie wyszło to by mozna było cos wiecej gdybać...

0
  • #8 28 Sie 2011 20:40
    kamil_normal
    Poziom 9  

Ok w takim razie zacznę od diagnostyki jeżeli nie to nie będzie to później będziemy myśleć dalej.

0
  • #9 03 Wrz 2011 20:18
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Jeżeli poziom oleju jest odpowiedni to nie rób diagnostyki bo i tak nic Ci nie wykaże. Skrzynka, która jest montowano do Vito to ZF4HP20. Jeżeli byłby problem z elektroniką to przejdzie w tryb awaryjny (tylko trzeci bieg i wsteczny). Czeka Cię wyciąganie skrzynki z autka, rozbiórka i wymiana filtra oleju.

3
  • #10 04 Wrz 2011 13:13
    kamil_normal
    Poziom 9  

Gerri napisał:
    Od kiedy to poziom oleju w ASB sprawdza się poprzez wykręcanie korków?? Przecież od tego jest w Vito bagnet! Może jednak daj zarobić komuś co się na tym cokolwiek zna...

Wystarczyło tylko grzecznie napisać że istnieje coś takiego jak bagnet. Jutro poprawnie sprawdzę poziom oleju w skrzyni filtr oleju już mam także i tak wymianę zrobię wyrzucę skrzynię na zewnątrz i dam znać jaki efekt.

0
  • #11 04 Wrz 2011 15:11
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Nie szukaj bagnetu do pomiaru stanu oleju bo go nie znajdziesz. W tej skrzynce pomiar stanu oleju dokonuje się poprzez korek kontrolny (na uruchomionym silniku).

4
  Szukaj w 5mln produktów