Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita dbc300, zatarty silnik?

27 Sie 2011 10:21 2027 2
  • Poziom 2  
    Podczas koszenia zgasiłem kosę gdy chciałem kolejny raz ją uruchomić nie chciała zaskoczyć.Wcześniej wymieniona świeca bo też nie chciała zaskoczyć wtedy pomogło.Jak stwierdzić że silnik zatarty poza ściągnięciem cylindra czy też tłumika który niestety nie ma śrubek na wierzchu więc trza by było go rozebrać a nie jestem pewien czy po tym zabiegu będzie działał poprawnie (czy go złoże). Można kręcić wałem tłok chodzi niestety nie mam czym zmierzyć sprężania. Przy rozkręcaniu zauważyłem tak jakby wyciek (od góry) na plastiku łączącym gaźnik z komorą korbową uszczelka trochę zniszczona przy brzegach/brzegu. Bak od dłuższego czasu był troszkę wilgotny( znajduje sie pod tym) ale nie mam pewności czy to z tego wcześniej myślałem że albo pęknięty albo odpowietrznik wybija no ale nawet gdy była nieużywana to paliwo wyciekało troszku. Podpowiecie coś co można zrobić?
    Podaje schemat budowy tej kosy.
    Dzięki z góry, pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Jeśli powiadasz, że nie masz czym pomierzyć ciśnienia sprężania to sprawdź paluchem czy da radę utrzymać. Jeśli pod paluchem nie czuć sprężania to masz przyłapane pierścienie tłokowe w rowkach tłoka.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odp.
    Jeszcze raz sprawdziłem, jakiś nacisk jest ale nie taki co by tego nie utrzymać, niestety nie wiem czy to prawidłowe czy jednak za małe, czyli wątpliwe że coś wyjaśniłem.Ostatecznie chyba będzie trzeba odkręcić ten cylinder. Jeśli jest chwycony pierścień a tłok i cylinder nie jest zbyt mocno zniszczony to jest możliwość 'reanimacji' by dotrzymała do końca tego roku (2-3 koszenia) no i czy wtedy szukać większego pierścienia żeby te 2 koszenia pociągła ?

Znalazłem stary komplet, możliwe że będzie to samo. W takim wypadku chyba ożywić sie tego nie da, o ile sie da przetoczyć to to kosztuje do tego tłok?
    Opłaca sie to składać na nowych częściach (tłok cylinder) koszt to około 400zł, czyli za to jest już jakaś używana kosiarka?
    zdj.
    zdj.
    zdj.