Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

serwer proxy i router linksys WRT54GL

majselbaum 27 Sie 2011 11:20 2981 8
  • #1 27 Sie 2011 11:20
    majselbaum
    Poziom 12  

Problem jest taki.
    W tej chwili pracuję w Austrii. Korzystam z polskich stron, ale niektóre artykuły czy filmiki nie otwierają się ze względu na moje austriackie IP. Chciałem ustawić jakiś serwer proxy, ale jaki bym nie wpisał to net przestaje chodzić.
    Korzystam z sieci wifi z routera WRT54GL. I teraz mam pytanie czy muszę coś przekierować na routerze, jakieś porty czy "cuś", żeby wpisany serwer proxy na moim kompie zaczął działać? dzięki za pomoc.

0 8
  • #2 27 Sie 2011 12:12
    czuker
    Poziom 23  

raczej nie, proxy podajesz w przeglądarce

0
  • #3 27 Sie 2011 12:28
    majselbaum
    Poziom 12  

no właśnie wpisuję i nic za choinkę nie chce chodzić. próbowałem setki różnych proxy, nawet tych z austrii i też nic.

0
  • #4 27 Sie 2011 17:28
    czuker
    Poziom 23  

to może spróbuj jakiś polski, jeśli faktycznie problemem jest to że próbujesz się dostać z adresacji IP przydzielonej jednemu z austriackich operatorów to próby australijskich proxy są bez sensu. Znajdź jakieś polskie i wtedy spróbuj. Może tak naprawdę problem jest inny niż adresacja IP.

0
  • #5 27 Sie 2011 17:57
    majselbaum
    Poziom 12  

czy ja się jakoś niewyraźnie wyrażam?
    napisałem, że próbowałem już setek serwerów proxy.
    tych polskich też. i problem nie leży na razie w tym, że mi nie chodzą polskie rzeczy na polskich stronach, tylko w tym, że po wpisaniu JAKIEGOKOLWIEK serwera proxy net umiera.
    dlatego pytam, co może być nie tak?

0
  • #6 27 Sie 2011 18:36
    piterus99
    Poziom 43  

Jest opcja, że provider blokuje serwery proxy po prostu.
    Spróbuj(dla testu) wpisać w3cache.pwr.wroc.pl port 8080 - 100% działające proxy, z tym, że trzeba login i hasło - ale jak poprosi to wiesz, że proxy działają. Jeśli nie zadziała - cóż, coś blokuje do nich dostęp..

Próbowałeś tych na portach 80, 3128 ?
    Do jakiej przeglądarki wpisujesz to proxy?

0
  • #7 27 Sie 2011 19:11
    majselbaum
    Poziom 12  

no powiedzmy, że zadziałało. tzn. poprosił o hasło.
    problem jest taki, że internet nie działa poprzez żaden proxy.
    sprawdzam łączność takim programem PROXIFIER. wrzuca się serwer i można sprawdzić łączność. łączy się z serwerami, tylko jak testuje przeglądanie za pomocą tego proxy to jest echo. nic się nie dzieje i wskaźnik postępu stoi.

jak ustawię proxy w proxifierze to
    internet chyba jako taki jest bo ping do wszystkich domen idzie i do proxy też. gg chodzi, steam też. torrent też.
    no to o co kaman? ipla nie działa. i przeglądarki też nie....
    aha. zapomniałem dodać. mam win7 32bit.

0
  • #8 27 Sie 2011 21:08
    piterus99
    Poziom 43  

Bo proxifier wpływa tylko na przeglądarki najprawdopodobniej. GG łączy się bezpośrednio a w ipli jest wbudowany IE, stąd też nie działa.

Wybierasz złe proxy...
    Jesteś w stanie płacić za stabilne rozwiązanie? Może po prostu VPN gdzieś z Polski, stabilne połączenie, do którego logujesz się loginem/hasłem i wszystko tamtędy może przelecieć.

0
  • #9 25 Mar 2012 01:29
    majselbaum
    Poziom 12  

to też nie działa.
    provider blokuje wszystko.
    temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo