Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar BIT.TRIP - konstrukcja Gigantora

Gigantor 30 Sie 2011 09:11 17932 35
    bob54
    Poziom 12  
    Witam projekt bardzo fajny i zarazem odkrywczy ,czy kolega mógłby zamiescić spis elementów ?

Dodano po 4 [minuty]:

i jeszcze jedno gdyby autor mogł pokazać ustawienia fusebitów ,nie będe ukrywał zegar bardzo mi się podoba i chcialbym sobie taki zrobić ...
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    ilmenauer
    Poziom 14  
    Projekt bardzo estetyczny. Efekt końcowy powala (przynajmniej mnie) na plus oczywiście.
    Jest wszakże jedno ale: prawa autorskie do czcionki!
    Dopóki używasz fontu do zabawy, przypuszczalnie nikt Ci nic nie powie. Gdybyś natomiast chciał sprzedawać, publikować itp (uwaga na licencję, którą się posłużyłeś) to sprawa robi się śliska.
    Twórcy, projektanci czcionek mają niekiedy ze swoich produktów niemały pieniądz.
  • PCBway
    PO.
    Poziom 20  
    Gigantor napisał:

danthe napisał:
    Odnośnie fontów podanych przez kolegę karol99661, prawie wszystkie nie zmieszczą się na polu 3x4 piksele, większość wymaga 4x4 a niektóre 5x5 pixeli.

Za to zestaw, który sam sobie zdefiniowałem, cały mieści się w 4x3. Używam go np. na wyświetlaczach graficznych, gdy potrzebuję czegoś na prawdę małego.

A czy mógłbyś wrzucić screena z całym zestawem - jeśli nie chcesz go strasznie uprywatniać ;) ? Tablica wrzucona wcześniej ma nie wszystkie litery 4x3.

Dodano po 1 [minuty]:

ilmenauer napisał:
    Projekt bardzo estetyczny. Efekt końcowy powala (przynajmniej mnie) na plus oczywiście.
    Jest wszakże jedno ale: prawa autorskie do czcionki!
    Dopóki używasz fontu do zabawy, przypuszczalnie nikt Ci nic nie powie. Gdybyś natomiast chciał sprzedawać, publikować itp (uwaga na licencję, którą się posłużyłeś) to sprawa robi się śliska.
    Twórcy, projektanci czcionek mają niekiedy ze swoich produktów niemały pieniądz.

Problem w tym, że małe pole znaku to ograniczona liczba rozwiązań, więc zastanowiłbym się czy taka czcionka może w ogóle być chroniona. To nie jest skomplikowany spline, którego wzór da się zastrzec.
    yogi009
    Poziom 42  
    Gratuluję niebanalnego pomysłu, być może skuszę się nawet na naśladownictwo, ostatnio jestem na etapie zegarów :-) Myślę, że ten "wczesnocyfrowy" efekt wyświetlacza byłby jeszcze bardziej porażający, gdyby w jakiś sposób powiększyć każdy z modułów świecących (w tym wypadku LED-ów), np. 15x15mm na każdy punkt. W sumie dałoby się to zrobić łącząc kilka diod w miejsce jednej.

Moje pytania dotyczą zastosowanych bibliotek Eagle: DC_microconn i DS3231-OK. Szczególnie tej pierwszej nie znalazłem ani na stronie producenta, a i moje Google jakoś dziwnie milczy w tej sprawie (pewnie źle szukam).
    rollcage
    Poziom 15  
    Panowie, gdzie można dostac takiego DS3231, za w miare rozsądne pieniądze??
    BOOM i ZONK
    Poziom 20  
    W rozsądnej cenie tylko i wyłącznie u producenta.