Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A300 czarny ekran

kawasaki5 27 Aug 2011 12:07 5506 7
    kawasaki5
    Level 9  
    Witam
    Mam problem z laptopem po odpaleniu go wszystkie diody się zapalają słychać jak pracuje wentylator lecz ekran sie cały czas ciemny.
    Po podłączeniu do zewnętrznego monitora obraz jest i wszystko działa jak należy.
    Zastanawiam się czy może to być inwerter lub matryca tylko jak to sprawdzić ?
    Zapomniałem dodać jeszcze że na matrycy widać jakieś paski lecz są słabo widoczne.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    PCLP
    Level 14  
    Prawdopodobne opcje usterek to:
    - matryca
    - taśma matrycy
    - karta grafiki

Podaj dokładne oznaczenie modelu laptopa które znajduje się pod spodem.
    kawasaki5
    Level 9  
    Model Laptopa:

Toshiba Satellite A300-15K
    PSAJ4E-01U00KPL
    PCLP
    Level 14  
    W laptopie siedzie grafika ATI.
    Osobiście stawiał bym na taśmę matrycy lecz pewną informację uzyskasz dopiero po podstawieniu innej taśmy lub matrycy.
    Jeżeli nie jesteś w stanie sam przeprowadzić tych czynności to pozostaje serwis.
    kawasaki5
    Level 9  
    Sytuacja wygląda teraz tak jeśli troche tylko uchyle klape od laptopa to wszystko jest ok widać dokładnie lecz jak odchyle całkowicie to bardzo ciemny obraz jest .
    _haker_1
    Level 32  
    kawasaki5 wrote:
    Sytuacja wygląda teraz tak jeśli troche tylko uchyle klape od laptopa to wszystko jest ok widać dokładnie lecz jak odchyle całkowicie to bardzo ciemny obraz jest .

To wskazywaloby na uszkodzenie tasmy/inwertera/swietlowki.
    Laczac to z faktem, ze masz jakies artefakty na matrycy - mozliwe, ze padla tasma.

Mozliwe tez ze sa to dwie niezwiazane ze soba sprawy i pada karta graficzna oraz np tasma. Matryce raczej bym wykluczyl i zaczal od skombinowania tasmy na podmiane. Oczywiscie pierwsza rzecza jaka powinienes zrobic to odczepienie i ponowne wczepienie tasmy matrycy w zlacze plyty glownej, w matryce i inwerter - zawsze jest szansa, ze tasma po prostu gdzies nie styka.
    kawasaki5
    Level 9  
    Aha teraz sie dowiedziałem dopiero że laptop jest po zalaniu kawą podobno od zalania mineło 2 tyg i zaczeły sie cyrki dziać.Dokonałem demontażu laptopa po obejrzeniu taśmy na oko wygląda dobrze.
    Vogelek23
    Level 34  
    Jeśli kawa była słodzona, to może się okazać, że płyta nadaje się do utylizacji.
    Należy płytę wypłukać w wodzie destylowanej, aby pozbyć się cukrów, a następnie w alkoholu izopropylowym (IPA) i dokładnie wysuszyć (ale nie w piekarniku!).