Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką gitarę elektryczną byście polecili?

27 Sie 2011 12:51 4414 18
  • Poziom 12  
    Witam.
    Gram od nie dawna na gitarze klasycznej takiej z odzysku xD i chcę teraz kupić sobie w miarę tanią gitarę elektryczną, bo do nauki później pomyślę o czymś konkretnym ale tak do nauki jaką byście polecili?
  • Poziom 11  
    Wszystko zależy od tego jaki rodzaj muzyki chcesz na niej grać...
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    W budżecie do 1000zł za gitarę i wzmacniacz polecam Epiphone Special II i combo Orange CR20LDX.
    Gitara posiada od niedawna system mocowania mostka i strunociągu "Lock on", który zwiększa sustain gitary, nawet o 20%. Ponoć był w niej stosowany, jeszcze przed jego premierą. Od dwu lat, korpus tej gitary jest robiony z mahoniu.
    Obecna gitara, nie ma wiele wspólnego, z gitarą z przed kilku lat. Teraz jest to tania, całkiem dobrze brzmiąca gitara. Dobra dla początkującego. Jest lekka, miękka, wygodna.

Wzmacniacz ten, to tranzystorowa, 20 watowa konstrukcja. Posiada 16 cyfrowych efektów, więc puki co, nie musisz kupować efektów.

Nie mniej jednak, pójdź do sklepu muzycznego i ograj kilka modeli. Ze stałym mostem i z ruchomym. Wybierz tę, która Ci najlepiej leży w dłoni. Tę która ma najlepsze, według Ciebie brzmienie.
    Instrumentów, nie kupuj przez internet, nie warto. Nie wiadomo, co dojdzie.
  • Poziom 12  
    Muzykę jaką gram to różna zazwyczaj Led Zeppelin, Metalica, AC/DC po to mi elektryk. Wiem raz kupiłem przez neta i się nie dało grac na pewno kupie jakąś na mieście ale dzięki za informację. A co do ruchomego mostka słyszałem, że one są wadliwe na przykładzie YAMAHA Pacyfica 012 niby tam właśnie on się wyrabia i trzeba wymieniać to prawda??
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Jeśli Ci się most urwie, to gitarę oddajesz na gwarancję. Słyszałem, wiele opowieści o tremolo Yamahy, że pęka po pierwszym tygodniu, ale na gwarancję nikt nie oddaje.
    Z tanimi tremolo jednostronnymi, jest podstawowy problem. W połączeniu z kiepskiej jakości kluczami, strój spada bardzo szybko.
    Floyda, nie polecam początkującym, ani w ogóle nikomu. To jest uważam, tylko przeszkadzający gadżet. Gdy na koncercie, zachodzi potrzeba wymiany struny, na tune-o-matic trwa to pół minuty, na floydzie z 5 minut a potem przez cały koncert, są problemy ze strojem.
    Jeżeli dysponujesz niewielkim budżetem, to kupuj gitarę z mostkiem stałym.
    Nowe Epiphonowskie mosty i strunociągi, są uważam bardzo dobre.
  • Poziom 12  
    W poniedziałek jade do sklepu coś poszukać.
  • Poziom 12  
    Byłem w sklepie ale nic taniego nie znalazłem najtańsze to co było to yamaha pacyfica jakaś tam cały zestaw za 1,679 zł xD
  • Moderator Akustyka
    W Trójmieście jest sklep rock 'n' roll. Tam powinni mieć tańsze modele.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Fender Squier Bullet, Epi Les Paul 100, a najlepszą opcją byłby Dean Vendetta 1.0 - ta gitara jest MEGA wygodna.
    Z pieców to Line 6 Spider, Orange, Peavey Backstage.

Sam śmigam na Epi LP100 oraz Line 6 Spider II 30W - nie mam nic do zarzucenia.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Angry_Us3r napisał:
    Fender Squier Bullet
    Nie polecam. Gitara robiona ze sklejki. Źle brzmi i źle się na niej gra. Płacimy za napis na główce.
    Angry_Us3r napisał:
    Epi Les Paul 100
    W tej chwili, to w zasadzie to samo, co Special II. Różnica głównie w kształcie korpusu. Dźwięk w sumie podobny.
    Ja wybrałem dla siebie Special II, ze względu, że jest mniejsza od innych gitar tego typu.
    Angry_Us3r napisał:
    Dean Vendetta 1.0
    A to muszę ograć, jeszcze nie miałem okazji.
    Angry_Us3r napisał:
    Line 6 Spider II 30W
    Wzmacniacz niezły, lecz Orange, jak dla mnie brzmi lepiej.
  • Poziom 16  
    Z tą sklejką to niestety fakt. Ale w tej cenie to już chyba "skajłej" tylko, bądź Dean z najniższej serii.
    Wszystkie Epi do 1k są robione na tę samą modłę w sumie.
    Ograj tego Vendettę - ma dość wyścigowy gryf, w porównaniu do mojego "trzonka od siekiery" jest to duża różnica.

@usui2 Zakręć się też wokół jakiegoś lutnika - być może ma parę tańszych sztuk na sprzedaż i nie będziesz się już przejmował piłowaniem progów, prostowaniem gryfu, menzurą etc.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Ja znam jeden bardzo dobry sposób. W dużych miastach, są hurtownie sprzętu muzycznego. Zdarza się, że kilka sztuk gitar, przybywa połamanych. Usterki typu złamany gryf, pęknięta deska etc. Oddają je za śmieszne pieniądze 100-200zł (przetworniki są czasem więcej warte). Lutnik, za sklejenie gryfu bierze, 200zł. Wynika z tego, że za 400zł można mieć bardzo dobry instrument, niestety bez gwarancji, bez papierów. Znajomy lutnik, w taki sposób, kupił Ibaneza, na którego, normalnie, nie byłoby go stać.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Bardzo dobry pomysł - biorąc pod uwagę, że można takową gitarkę dopieścić od razu w jednej kwocie u lutnika, bez zbędnego "latania". Za 100-200 zł faktycznie o dobre humbuckery ciężko nawet.

Może się zdarzyć, że w okolicy jest lutnik, który buduje budżetowe gitary - trzeba popytać.

Mój ojciec niebawem zabiera się za budowę Stratocastera - cały z jesionu, prócz podstrunnicy. Jeszcze muszę rozejrzeć się za osprzętem. Ale myślę, że do kwoty takiego nowego Les Paul Studio powinniśmy się zmieścić.
  • Poziom 12  
    Heh bym wolał coś nowego i na gwarancji bo to różnie bywa. W sklepie 'n' roll znalazłem gitarę.
    http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akcesoria/g...t=3832#nclid=69e153bd5140f6b1cf2541109dd9c225

Ograłem ją jest nawet lekka i ma dość miękki gryf nie trzeba cisnąć mocno ale poszukam dalej może znajdę coś lepszego a w ostateczności ją zakupię bym wolał epphione special 2 ale nie moge jej znaleźć.
  • Poziom 16  
    A za Deanem Vendettą rozglądałeś się? :) Naprawdę polecam.
    Ta Evo nie jest taka zła, ale jakość wykonania nie jest jej mocną stroną. Dokładasz 300 zł i masz gitarkę na lata.
    Za tę cenę to tylko Epiphone z tych "płaskich".
  • Poziom 1  
    Lentamente LJS-100 bardzo dobra gitara Polecam Jaką gitarę elektryczną byście polecili? Jaką gitarę elektryczną byście polecili?
  • Moderator Akustyka
    lux025 napisał:
    Lentamente LJS-100 bardzo dobra gitara Polecam
    A w życiu. Floyd w gitarze, która na allegro z gratisami była za 5 setek ? No way.
    Nie warto, to jest wyrób gitaro podobny niestety. Sklejka, kompletny brak ekranowania, tandetny most.
    Szkoda pieniędzy.
  • Poziom 16  
    Boże... ruchomy mostek za taką cenę - toż to maszyna do tępienia uszu!
    Spróbuj mi to nastroić na jeden kawałek, to wezmę to do ręki! :|

Oprócz koloru, kształtu aka Jackson to nic tu nie gra.