Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALAN CT-145. Kupilem,ale czy działa?

27 Aug 2011 16:01 1583 6
  • Level 11  
    Witam. To moj pierwszy temat na forum,wiec za wszelkie błedy z mojej strony z gory przepraszam. A sprawa wyglada nastepujaco:
    Kupilem z allegro radio ALAN CT-145. Radio kompletne,calkiem ładnie utrzymane. Włączam,szukam czestotliowsci i SLYSZE TYLKO SZUM. Wklepuje czestotliwosc Sluzb mundurowych i NADAL TYLKO SZUM. Mam instrukcje i niby robie wszystko zgodnie z zaleceniami producenta . Wiec radio uszkodzone ? Chcialbym uslyszec cokolwiek juz teraz,bym wiedzial ze dziala. Nie wiem czy sprzedac jako uszkodzone,czy gdzies z tym isc....?
    Jesli ktos z Was umie mi w jakis sposob pomoc to z gory dziekuje.
    Pozdrawiam
  • Level 37  
    Witam !
    Ustaw radio na 145.7750MHz tam w Toruniu powinieneś słyszeć krótkofalowców.
    Powodzenia życzę i cierpliwości. Stefan
  • Level 11  
    Mieszkam 50 km od Torunia,12 od Wąbrzezna.
  • Level 37  
    Może to pomoże :
    145.6000 Włocławek

Nie podam częstotliwości Służb mundurowych bo ich nie znam.
    Z fabryczną anteną możesz usłyszeć stacje oddalone co najwyżej do 5km,
    odległość ta jest jeszcze zależna od mocy i anteny nadajnika i ukształtowania terenu.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    jan.elektrodziaz wrote:
    Mieszkam 50 km od Torunia,12 od Wąbrzezna.

I co tam możesz usłyszeć jeżeli do najbliższego nadajnika możesz mieć około 10 km odległości. :?:

Różne Służby nie pracują (nie nadają) non stop a prosta statystyka mówi, że sumując sekundy nadawania to wyjdzie, że 15 minut nadają na 24 godziny.
    Nie znając ich częstotliwości - to "trafienie" na kanał "rozmówny" może nastąpić po paru dniach szukania. :cry:

Podejrzewam, że nie masz jakiegoś generatora - aby sprawdzić czy odbiornik odbiera. ???

Jeżeli masz jakiekolwiek radio CB to możesz przy pomocy nadajnika CB posłuchać na CT-145 jego Harmoniczną i będziesz wiedział czy CT-145 odbiera czy nie.

Przelicznik jest całkiem prosty:
    częstotliwość nadajnika CB --- razy 6-ta harmoniczna --- da częstotliwość odbioru w CT-145

Przykład :
    CH1 - 26,960 MHz x 6 = 161,760 MHz
    CH19 - 27,180 MHz x 6 = 163,140 MHz
    CH20 - 27,200 MHz x 6 = 163,200 MHz
    CH40 - 27,400 MHz x 6 = 164,400 MHz

Nastawiając CT-145 na np. 163,200 MHz przy naciśnięciu nadawania na CB na kanale CH20 (27,200MHz) z odległości około 1m do 3m, powinieneś usłyszeć spadek szumu w odbiorniku i dość niewyraźną własną mowę z CB (przy AM).

To taki najprostszy sposób na sprawdzenie czy wogóle CT-145 odbiera. :D

Pozdrawiam.
  • Level 17  
    Wejdź Kolego na www.radioscannerpolska.pl i poszukaj tam miejscowości która jest najbliżej Ciebie. Tam znajdziesz częstotliwości służb mundurowych Twojego regionu i nasłuchuj.
  • Level 11  
    Wielkie dzieki Panowie za wypowiedzi.
    POZDRAWIAM