Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy Buderus

27 Sie 2011 16:45 2519 10
  • Poziom 8  
    Witam Serdecznie,

nazywam się Rafał i chciałbym poprosić Was - Forumowiczów o pomoc w zidentyfikowaniu podzespołów pieca gazowego Buderus.

Pro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy Buderus

Niedawno wła¶nie taki piec wymieniałem w domu i pozostały mi czę¶ci z tego otóż pieca, które uważałem z wygl±du za najważniejsze. Jako, że jestem kompletnym laikiem z branży systemów grzewczych proszę Was o pomoc.

Pozostały mi z tego pieca 3 czę¶ci:

- Podejrzewam, że jest to główny sterownik do pieca Buderus.

Pro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy BuderusPro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy BuderusPro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy Buderus

- Tutaj podejrzewam również, że jest to pompa wody.

Pro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy BuderusPro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy BuderusPro¶ba o zidentyfikowanie podzespołów pieca firmy Buderus

- Jednak przy trzecim podzespole kompletnie nie wiem czym on jest... Pompa gazu?

Gor±co proszę Was - Drodzy Forumowicze o pomoc przy zidentyfikowaniu tych przedmiotów oraz jeżeli kto¶ by wiedział, ile takie czę¶ci poszczególnie kosztuj± (pragnę je sprzedać... w końcu po to je wykręcałem). Oraz ostatnia pro¶ba o ewentualne przedsiębiorstwa lub użytkowników forum, którzy by mogli je ode mnie zakupić.

Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    1-sterownik, 2-pompa wody, 3- zawór gazu. Czy to Ci się uda sprzedać - nie wiem, ale zawsze możesz próbować na aukcjach internetowych np.
  • Użytkownik obserwowany
    Rabat13 napisał:
    Witam Serdecznie,

nazywam się Rafał i chciałbym poprosić Was - Forumowiczów o pomoc w zidentyfikowaniu podzespołów pieca gazowego Buderus...

Nikt ci tu nie pomoże z różnych powodów...Najlepiej gdyby¶ posiadał wykaz podzespołów tego typu kotła, to sam rozpoznasz swoje czę¶ci zamienne. Napisz do mnie email.
  • Poziom 8  
    Witam!

Potrzebowałem dokładnie to co napisał "zeimp". :) Bardzo dziękuję!

A ewentualne kwoty jakie mogę za te czę¶ci uzyskać?

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Rabat13 napisał:
    A ewentualne kwoty jakie mogę za te czę¶ci uzyskać?

Hmm, (strzelam), ale my¶lę, że w granicach 500-1000zł za wszystkie czę¶ci. Do tego musiałby¶ dać jak±¶ gwarancję rozruchow±, a kupuj±cy musi się znać na rzeczy...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Te czę¶ci, jak widać , maj± już swoje lata. Elektronika, je¶li sprawna, to ze 300 pln pewnie dostaniesz. Pompa Wilo, trzeba by widzieć j± od ¶rodka bo to jest ważne i wtedy można j± wyceniać. My¶lę że ok 200 pln jest do osi±gnięcia. Zespół gazowy 300-400 pln.
  • Poziom 8  
    A do kogo się zgłosić, żeby to sprzedać? Czy tylko pozostaje allegro?
    Pozdrawiam!
  • Użytkownik obserwowany
    Rabat13 napisał:
    A do kogo się zgłosić, żeby to sprzedać? Czy tylko pozostaje allegro?
    Pozdrawiam!

Zrób tak: weĽ kubełek wsadĽ cały ten złom (przepracowany szmelc) i sprzedaj w jakim¶ punkcie skupu złomu. Dostaniesz jak±¶ kasę i powinno Ci to wystarczyć na przysłowiow± orenżadę...
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi tego złomu nawet na aukcji, bo nie trzymaj± parametrów technicznych do urz±dzeń gazowych. Tym bardziej, że producenci oferuj± nowe czę¶ci zamienne do starch wersji kotłów swojej produkcji.
  • Poziom 8  
    Kolega kowal001 strasznie narwany... Jeżeli kolega przez pomyłkę, bo i takie się zdażaj±, kupi ode mnie te podzespoły na Allegro to obiecuję anulować transakcję... Reszcie dziękuję bardzo za odpowiedzi. Pozdrawiam!
  • Użytkownik obserwowany
    Nie ma mowy o przypadku moich zakupów na aukcji, bo jest to nieopłacalne dla mnie i dla klientów. Kotły, owszem remontuje się, ale nowymi czę¶ciami i działaj± kolejne lata, aż do tzw. ¶mierci technicznej urz±dzenia.
    Jak chcesz się przekonać o warto¶ci wymontowanych elementów kotła, to policzmy: 10-20% od ceny nowych podzespołów. Do tego doliczmy opłacalno¶ć regeneracji czę¶ci z odzysku do ponownego montażu. I na końcu zostaje warto¶ć twojego towaru...
    Można dyskutować tylko o tym jaka to opłacalno¶ć dla klienta? Ile będzie pracował kocioł z regenerowanymi podzespołami, tydzień, miesi±c, trzy miesi±ce? A potem i tak kupi nowe podzespoły lub nowy kocioł. Tanio równa się bardzo drogo...
  • Poziom 1