Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audioline 20 - martwa słuchawka

26 Lis 2004 18:51 1256 3
  • Pomocny dla użytkowników
    Audioline 20 (Atlantel). Dostałem do naprawy ten telefon, że źle wybiera cyfry np. zamiast 5 wybiera 8 itp.
    Okazało się, że aparat a konkretnie słuchawka jest martwa. Na wyświetlaczu nie ma nic nawet gdy leży na bazie. Akumulatorki są dobre. Widać ślady po wylanym akumulatorze lecz wyczyszczenie i osuszenie nic nie dało. Nie mam kontaktu z klientem. Na procesorze na Vdd (pin39) jest napięcie 3V. Słuchawka pobiera zaledwie 0,93mA w tym stanie jak jest teraz. Dlaczego nie można jej włączyć? Może jest jakiś reset?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    Znalazłem w końcu przyczynę, było to proste lecz nie zauważalne nawet pod lupą, otóż przy końcówce procesora która leci na kwarc była przerwa. Po naprawie słuchawka wreszcie daje znaki życia, lecz nie komunikuje się z bazą. Czy poza typową procedurą można jeszcze coś zrobić? Jest to wersja Audioline 20 blue serial No: CC0304J01362.
  • Poziom 15  
    Sprobowac zalogowac sluchawke.

Przytrzymac klawisz page az zacznie szybciej mrugac lewa kontrolka.
    Na sluchawce nacisnac klawisz nad 1 ( ten kwadrat ze strzalka) pozniej 9.
    Ma byc jeden ton.
    Jezeli bedzie potrojny - walnieta zapewne radiowka (rezonator itp )

K.
    Robię dokładnie tak jak piszesz, lecz nie słychać żadnego tonu i po chwili słuchawka wraca do stanu czuwania. Oczywiście jest wcześniej napis "regon". Z procedur o jakich pisali forumowicze działa test 49. Gdy na bazie kolejno naciskam przycisk pagoing to słuchawka raz szumi innym razem miga led i jest cisza itd... Nie wiem czemu ma służyć ten test?