Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką szlifierkę kątową kupić do 240 zł ?

27 Sie 2011 20:58 10899 19
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.

Chciałbym zakupić sobie dla własnych potrzeb szlifierkę kątową czyli elektronarzędzie niezbędne w gospodarstwie domowym. Będzie ona mi służyć np. do ostrzenia noża od kosiarki, czasem cięcia lub też do czyszczenia metalowych elementów z rdzy. Zastanawiam się nad szlifierką renomowanej firmy Makita mam tu na myśli konkretny model "9554NB" lub też "GA4534". Znalazłem Allegrowicza, który taki sprzęt oferuje za dobre pieniążki. W swojej aukcji umieścił informację, że sprzęt jest nowy, importowany z Anglii. Co myślicie o tych modelach? Czy moc znamionowa jest wystarczająca? I na co mam patrzeć, aby nie zostać oszukanym i nie kupić podróbki?
    Bardzo prosze o porady i informację na ten temat.

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 30  
    No cóż 200zl z przesyłką i tylko rok gwarancji , poza tym brak faktury :(.Ja własnie kupuję ale znajomy przekonał mnie na boscha GWS 850 CE z regulacja obrotow , za 259zl tyle ze ja wezme fakture i odlicze vat wiec szlifierka bedzie mnie kosztowac tyle co Ciebie ta makita , a roznica bedzie taka ze po rejestracji w boschu będe mial 3 lata gwarancji.
  • Poziom 15  
    Za te pieniądze kupisz coś z 3/4 letnią gwarancją w sklepie, z normalnym uchwytem na prawą dłoń, a nie cegłówkę. Sama marka niewiele tutaj znaczy...
  • Poziom 35  
    tommy3107 napisał:
    I na co mam patrzeć, aby nie zostać oszukanym i nie kupić podróbki?

Niestety na portalach aukcyjnych możesz otrzymać zarówno oryginał jak i "prawie oryginał". Jak wiemy "prawie" robi wielką różnicę. Kupując u autoryzowanego dealera marki kupisz na pewno oryginał z pełną dokumentacją. Szlifierki Makity są bardzo dobre, ale tylko "te prawdziwe". Koledzy z serwisu mówili mi kiedyś, że otrzymywali w ramach naprawy gwarancyjnej "makity" z przekładnią kątową wykonaną z tworzyw sztucznych o jakości tworzywa podobnej do mydelniczek i grzebieni. Reszta, tzn. kolor maszyny i inne wskazówki mogły sugerować, że producentem jest rzeczywiście Makita. W tej chwili podrabia się na świecie praktycznie wszystko. Bardzo "modne" jest ostatnio podrabianie tranzystorów i układów scalonych (tzw. "malowanki"). Należy więc uważać i jeżeli Cię nie stać na oryginalną Makitę u przedstawiciela, to albo kupujesz za 40 zł "prawdziwego" Chińczyka, ale wiesz, że to maszyna o miernych parametrach, albo kupujesz szlifierkę innego markowego producenta, u jego przedstawiciela. Może to być SKIL, BOSCH. BLACK&DECKER, MANNESMANN, HITACHI, METABO, AEG, DeWalt.
  • Poziom 15  
    Ze swojej strony polecam DWT, bardzo dobry stosunek cena/jakość.
  • Poziom 8  
    Ale mnie interesują tylko i wyłącznie Makita albo Bosch.
    A co do kwoty i obu tych firm. Jakie modele byście polecali? Jakie najlepsze parametry itp. za tą kwote?
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 15  
    tommy3107 napisał:
    A co do kwoty i obu tych firm. Jakie modele byście polecali? Jakie najlepsze parametry itp. za tą kwote?

Przy tej kwocie ? Żadnej z tych firm...
  • Poziom 14  
    polecam AEG WS6-125 AEG jak dobrze poszukasz to za 200zł znajdziesz na allegro, 3 lata gwaranci i co najważniejsze made in germany a nie PRC

natomiast jeśli chodzi o Makita GA5030, odpuść sobie ten temat, najtańsza i zarazem najgorsza, przekładnia w tej maszynie jest chyba z sera, fakt jest mała i zgrabna ale opinie o tej maszynie są raczej negatywne
  • Poziom 10  
    Moja propozycja :
    Makita GA5030
    Bosch GWS 850 C
    Jak dobrze poszukasz to znajdziesz, a może masz zaprzyjaźnionego kolegę który kupuje maszyny do firmy u jakiegoś dealera na sporych zniżkach.

Dodano po 6 [minuty]:

Rojbert napisał:

natomiast jeśli chodzi o Makita GA5030, odpuść sobie ten temat, najtańsza i zarazem najgorsza, przekładnia w tej maszynie jest chyba z sera...

GA5030 nie ma przekładni z sera... coś słyszałeś ale nie wiesz co.
    Faktycznie zdarzały się problemy z przekładnią w tych modeleach i przychodziły na reklamację ale po konkretnych oględzinach uszkodzeń praktycznie w 100 % okazywało się, że wadą fabryczną jest przednie łożysko wirnika, pierścień dociskający oraz simmering co po długiej pracy tą maszyną (temperatury działajace na materiał) powodowały że się ścierał pierścień i miał luzy osiowe....... i trach (po przekładni). Wiele firm kupowało ten model na zakładu pracy ze względu na cenę u dealera, a to jest model przeznaczony do prac przydomowych, (taki trochę zielony bosch z logiem Makity).Wada została usunięta przez Makitę....

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.

Sprawdź napięcie, wtyczki przy tym sprzęcie z Anglii. Jednak najlepiej spróbuj gdzieś w Polsce znaleźć sklep, bo przynajmniej będziesz miał gwarancję jakby był jakiś problem. Chyba GWS 850 CE z regulacją obrotów będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.
  • Poziom 15  
    Polecam Ci Makita 9558 bardzo dobra maszyna. Ewentualnie jakaś szlifierka kątowa z mniejszych Metabo. Bosch GWS 850CE też będzie dobry do takich zastosowań jak piszesz. Powiedziałbym nawet, że najlepszy bo ma regulację obrotów. Masz też 3 lata gwarancji. Ja bym jednak kupił u nas w Polsce z 3 letnią gwarancją. Chyba, że ktoś chce Ci to sprzedać za 50zł nówkę i masz pewność, że jest to oryginalny Bosch a nie podróba z naklejką.
  • Poziom 9  
    Może być aeg , skil , graphit , obojętne . Do takich czynności jakie planujesz spokojnie wystarczy , byle 125 mm i moc koniecznie ok 900 W . Ja mam dextera ( 750 w , troszkę za słaby , przy materiale typu kątownik ma już ciężkawo ) , całą budowę przeżył , działa dalej . Te ok 500 W nadają się tylko do przecięcia pręta 6 mm . Jeśli masz kasy więcej , bierz boscha , tak również napędzasz przyrost gospodarczy . Jeśli nie bosch to graphite , ma 3 lata gwarancji . Mam młot udarowy z tej firmy i też nie sprawiał problemów .
  • Poziom 13  
    AEG będzie raczej lepszym wyborem w relacji jakość/cena. Obecnie marka AEG należy do firmy Milwaukee, która udostepnia jej także swoje know-how. Z pewnością ta marka nie ulegnie degradacji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem. Prawda leży pośrodku.
    Cytat:
    W 1987 roku Atlas Copco przechwytuje Chicago Pneumatic Tool Co. firmę posiadającą bardzo silną pozycję w amerykańskim przemyśle i warsztatach samochodowych. W ten sposób firma Atlas Copco stała się największym na świecie producentem narzędzi pneumatycznych i systemów montażowych. W następnym roku, francuski producent narzędzi przemysłowych Georges Renault Ets SA, produkujący w szczególności maszyny do szlifowania i małe systemy montażowe został również wchłonięty przez Atlas Copco. W 1990 roku przejęto kolejną firmę Desoutter Brothers Plc. Desoutter posiadała szeroką bazę narzędzi przemysłowych i podzespołów co przyniosło współdziałanie w rozwoju techniki, produkcji i dystrybucji. W kolejnych latach 1992 i 1995 nabyto producentów elektronarzędzi, odpowiednio AEG Elektrowerkzeuge i Milwaukee Electric Tools.

W chwili obecnej linia AEG jest trochę bardziej budżetową alternatywą oferty Milwaukee. Jest to ten sam koncern i narzędzia mają wiele wspólnych rozwiązań.
  • Poziom 15  
    Kup GWS Bosch mam takich parę i jestem zadowolony.