Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5560B423 błąd E42

28 Sie 2011 01:11 8621 3
  • Poziom 12  
    Mam problem z pralką jak w temacie. Po zakończeniu programu nie puszcza blokady i pojawia się błąd E42. Po wyłączeniu pralki po kilkudziesięciu sekundach słychać "pyknięcie" przekaźnika i blokada puszcza. Na upartego można jej w sumie używać w takim stanie ale chciałbym ją doprowadzić do pełnej sprawności. Nie wiem czy ma to znaczenie ale błąd pojawił się po tym jak pralka zasygnalizowała zatkanie filtra E03 a potem zalanie wodą E07. Po jej wylaniu i skasowaniu błędu wykonała program i na końcu wyskoczył błąd E42. Czytałem o resetowaniu sterownika (15 błysków itd.) ale nie zadziałało - nie wiem czy odnosi się do tego modelu? W jaki sposób można w tym modelu (o ile się da) zresetować sterownik? Czy ten błąd może powodować uszkodzona blokada? Objawy wskazują chyba na problem z jej sterowaniem - uszkodzony programator? Czasem wyskakuje też błąd E08 ale można go wykasować przytrzymując przycisk. Proszę o pomoc bo jakoś przywiązałem się do tej pralki i nie chciałbym się jej jeszcze pozbywać :)
  • Specjalista AGD
    Uszkodzony element wykonawczy zasilania blokady (triak) i blokada do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Dobrze byłoby sprawdzić kubek hydrostatu i wyczyścić jak jest brudny.
  • Poziom 12  
    Ten hydrostat to był strzał w dziesiątkę!
    Po wyczyszczeniu pralka śmiga jak należy. Ciekawe, że sygnalizacja błędu miała niewiele wspólnego ze stanem faktycznym.
    Dzięki za pomoc.
    Temat można uznać za zamknięty.