Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie do badania wirników.

wodzinek212 04 Gru 2018 20:17 81376 63
  • #61 04 Gru 2018 20:17
    thorstenjasper
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź. Mam pytanko, osadzenie na komutator ma być zbudowane w taki sposób iż obie jego części stykają się z jednym "żeberkiem" komutatora? Nie przeszkadza jeśli dotykać będzie i sąsiednich? W jaki sposób miał bym odbierać wskazania amperomierza będącego szeregowo z cewką, wzrost natężenia oznacza zwarcie między uzwojeniowe?

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #62 05 Gru 2018 17:34
    klamocik
    Poziom 25  

Pierwszej części pytania nie rozumię ale jeśli z cewką elektromagnesu będzie amperomierz to na pewno prąd wzrośnie i zobaczysz to naocznie czyli bez blaszki

• Sklep HeluKabel
  • #64 06 Gru 2018 14:33
    thorstenjasper
    Poziom 2  

klamocik - Pomińmy pierwszą część mojego pytania. Dzięki za informacje na pewno dodam amperomierz.
    SKM 1964- pomysł prosty ale czy aby na pewno sprawdzony? Rozumiem przypadek gdy elektrourządzenie jest " łopatologicznej " budowy. Co jeśli zawiera układ regulacji obrotów albo miękki start? W tej sytuacji raczej nie sprawdzi się metoda z żarówką?

Panowie, czy rdzeń a dokładnie część wewnątrz cewki może składać się z dwóch elementów dotykających się " czołowo na styk"? Pytam gdyż pomysł zrobienia tego z silnika pralki upadł i teraz robię to z uzwojenia maszynki do włosów a sam rdzeń i całą konstrukcję spawam. By sprawnie pospawać całość brałem pod uwagę rozcięcie rdzenia na dwie połowy które potem wsunę w uzwojenie tak że będą się ze sobą stykać. Teraz pytanie czy nie pogorszę w ten sposób sytuacji? Co prawda rdzeń w pełni i szczelnie wypełnia miejsce w plastikowej obudowie uzwojenia ale ryzyko powstania szczeliny pomiędzy obiema częściami występuje. Nie będzie tak że obie połówki zaczną tańczyć wewnątrz cewki?